Kasko degeri ve vergi inidirmi

CEVİK_1982

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracinizin yillik mtv si kasko değerinin % 5 inden fazla ise aracinizin bağli olduğu vergi dairesine ruhsat fotokopisi sigortacinizda alacağiniz kasko değeri bildirim formu kimlik fotokopisi ve bir dilekce ile vergnizi düşürebilirsiniz.benim 1998 model opel vectramin yillik mtv'si 780 tl kasko değeri 10500 tl 10500 tl nin %5 ise 525 tl ben dilekcemi verdim ve şu an vergim 470 tl ye düştü. Belki bilenler vardir ama forumda bulamyinca paylaşmak istedim bu özellikle 2000 motor ve üstü araclar için bulunmaz bir firsat:d

Son düzenleme:

CEVİK_1982

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kasko değeri dolayısıyla MTV indiriminden nasıl faydalanabilirim?
Aracınızın yıllık Motorlu Taşıtlar Vergisi, kasko değerinin % 5’inden fazla olduğu takdirde, ödeyeceğiniz yıllık Motorlu Taşıtlar Vergisi tutarı, aracınızla aynı yaş grubunda yer alan bir alt kademedeki taşıta isabet eden vergi tutarı kadar olacaktır.
Örneğin 1 yaşındaki aracınızın motor silindir hacmi 1801-2000 cm3 arasında ve aracınız için hesaplanan yıllık Motorlu Taşıtlar Vergisi aracınızın kasko değerinin % 5’inden fazla ise, ödemeniz gereken Motorlu Taşıtlar Vergisi 1 yaşında ve bir alt kademede yer alan (1600-1800 cm3 ) araçların vergisi kadar olacaktır.
Bu indirimden faydalanabilmeniz için; aracınızın kasko değerine ait bildirim formunun yetkili sigorta acentesinden alınarak ilgili vergi dairesine başvurulması gerekmektedir.

tatum

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Nasıl yani şimdi benim kasko değerim 2100 tl.2007 model arabamın ise yıllık vergisi 630 tl.
Şimdi ben dilekçe versem indirimden faydalanabilir miyim?

Son düzenleme:

Dark Blood

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1600 motor araclar icin bu pek olmaz herhalde dimi?

Son düzenleme:

CEVİK_1982

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracınızın yıllık Motorlu Taşıtlar Vergisi, kasko değerinin % 5’inden fazla olduğu takdirde, ödeyeceğiniz yıllık Motorlu Taşıtlar Vergisi tutarı, aracınızla aynı yaş grubunda yer alan bir alt kademedeki taşıta isabet eden vergi tutarı kadar olacaktır.AYRICA MOTOR HACMİ FARKETMEZ