Kasko şirketi istediğinde sözleşmeyi iptal edebilirmi

cemal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iptali bilmemde bir komuşumuza artık hiç bir girma kasko yapmıyor sabah 6 da boş yolda direğe çıkan adama kasko yapılmaz zaten arabayı onun yanına değil karşı sokağa bırakıyorum valla genelde hep onu yanı boş kalıyo :D(araba kullanmayı öğrenmeye çalışıyor sarhoş falanda değil)

nadass

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
axa yapmasın zaten..

kasko poliçesi sonuçta çift taraflı bi akittir ve siz ödemelerinizi aksatmadıysanız şirket kafasına göre yıl içinde iptal edemez.eğer böyle birşey yaşadıysanız o şirketle ilgili değil çalıştığınız acentayla ilgilidir.sonuçta yapılan hasar ödemeleri acentaların hasar/prim dengelerini bozan, zararına olan bu durum acentanın iptal edilmesine kadar gider.sigortacı da büyük ihtimal hasar ödemesinden bıktığından böyle bişey yapmıştır..kitabına da uydururlar ve söz. iptal edildikten sonra hasar ödemesini yada hasarsızlık indiriminizi unutun derim..böyle bişey yaşamamak için her taksit ödemesinin makbuzunu mailinize falan isteyin yıl bitene kadar da atmayın yoksa bi hak iddia edemeyebilirsiniz..

speedy20

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iptali bilmemde bir komuşumuza artık hiç bir girma kasko yapmıyor sabah 6 da boş yolda direğe çıkan adama kasko yapılmaz zaten arabayı onun yanına değil karşı sokağa bırakıyorum valla genelde hep onu yanı boş kalıyo :D(araba kullanmayı öğrenmeye çalışıyor sarhoş falanda değil)
:kop: :kop:
Direk olayıda tam konya ovası olmuş.:D:D

atlatma

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sigorta

sen ödemeyi yapmış isen veya taksitlerini düzenli ödüyorsan sözleşme süren bitinceye kadar iptal edemez. Ancak seni bir daha kasko yapmaz

arkadaşlar ben iki sigorta şirketinin acenteliğini yapmaktayım. TÜRK SİGORTACILIK KANUNUNUN SİGORTA ŞİRKETLERİNE VERDİĞİ YETKİYE DAYANARAK MÜŞTERİNİN KAZALARI (1 DE OLABİLİR 2 DE 3 DE) SEBEBİYLE POLİÇENİZİ HASARLARINIZI ÖDEDİKTEN SONRA TEK TARAFLI OLARAK İPTAL EDEBİLİR.sizin ödemelerinizi zamanında ve eksiksiz yapmanız zaten göreviniz. ama şirket isterse peşinatı aldıktan sonra meydana gelen 1 hasarda dahi o müşterinin poliçesini hasarını ödedikten sonra tek taraflı fesh edebilir. bunun için hayır benimkini edemez diye kesinlikle düşünmeyin acentenizin bu konu üzerine size yapacağı öle şey olmaz ben iptal ettirmem demesinede bakmayın.
ayrıca acenteliğim 1-2 yıllık değil tam 50 YAŞINDADIR.

not: kanunda ayrıca taksit ödeme zamanını 15 gün geçen poliçe muaccel olur(iptal olur hasar ödemesi yapılamaz) der. o sebeple sakın ha kasko taksitlerinizi zamanında ödemekten kaçmayın. 1 gün geçirseniz kazanız olsa çoğu ksko şirketi gözünüzün yaşına bakmaz. ÇOK ÖNEMLİ
HATIRLATARAK DİKKATİNİZİ ÇEKMEK İSTERİM

SAYGILARIMLA
ismail fatih alkan
anadolu ve hür sigorta acentesi

bbektas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar.
Kasko yaptırdığımız şirket isterse feshe gidebilirmiş böyle bi hakkı varmış.
Şöyle anlatayım, Kaza yapan araç her defasında suçlu tarafsa ve maddi hasar fazla ise ki bu durumda hatalı olanın kasko şirketi her iki tarafında hasarını ödemekte, ve 3-4 defa aynı durum olduğunda şirket kendisine zarar verdiği düşüncesiyle isterse kasko anlaşmasını fesh edebilir. Fakat bunu siz kaza yaptığınızda sende çok kaza yaptın kardeşim artık ödemiyorum şeklinde değil,İSMAİL BEY'in dediği gibi (TÜRK SİGORTACILIK KANUNUNUN SİGORTA ŞİRKETLERİNE VERDİĞİ YETKİYE DAYANARAK MÜŞTERİNİN KAZALARI (1 DE OLABİLİR 2 DE 3 DE) SEBEBİYLE POLİÇENİZİ HASARLARINIZI ÖDEDİKTEN SONRA TEK TARAFLI OLARAK İPTAL EDEBİLİR) kazayı ödedikten sonra kasko poliçenizi fesh ediyorum deme hakkına sahipmiş. Kasko poliçesinin araç sahibi veya siğorta acentesi tarafından feshi durumunda, kalan ayların ücreti iade ediliyormuş.
Benim bu konuda bir bilgim yoktu konu iyi oldu foruma katılan arkadaşlara teşekkür ederim.
Barış BEKTAŞ