kaza yaptım acemiler niye araba kullanır ki taksi kullansınlar...

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsıun ama sende takip mesafesını korumadığın için en acemi sensin...

sercan1921

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tamamen yanılıyorsunuz.

http://www.demirbukey.com/fayda_dby.htm

Demir Bükey' in kim olduğunu biliyorsunuzdur.

Bakın şunda anlaşalım ben önceki sayfalardada yazdım arada bırakılan 20-30 m kesinlikle yanlıştır demiyorum olması gerekende bence odur ama trafik kurallarında olması gereken takip mesafesi hızınızın yarısıdır yazıyor bunu ben değil trafik kursları, trafik eğitim kitapları söylüyor.Yani arada bıraktığımız mesafe YETERLİ olabilir ama doğru takip mesafesi diyemeyiz demek istediğim budur.Bazı kurallar yanlış veya abartılı olabilir ama RESMİ olanı budur.

Sınavda takip mesafesi sorusu muhtemelen çıkar soru şudur " 80 (veya 70) km hızla giden bi aracın DOĞRU takip mesafesi nedir?" cevepta 40 (veya 35) dir kalkıp orda Demir Bükey'in kim olduğunu biyorsunuz deme şansımız yok.Devletin resmi olarak kabul edeceği cevap budur.Bende buna göre yorum yapıyorum.

Sana lafım yok dediğin doğru ama halk doğrusudur devlet doğrusu değil.Umrım ne demek istediğimi anlamışsındır.

gokhannn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla yıllar önce bir demir bükey vardı araba programında galiba hayal meyal hatırlıorum ama o kuralları kendisine göre yorumlamış aklı sıra tabuları yıkmış kendisine göre kurallar çıkarmış.

vectra delisi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence takip mesafesi çok önemli bunu bugün daha iyi anladım önümdeki acemi yüzünden bütün keyfim kaçtı.:(

hakaniko

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bakın şunda anlaşalım ben önceki sayfalardada yazdım arada bırakılan 20-30 m kesinlikle yanlıştır demiyorum olması gerekende bence odur ama trafik kurallarında olması gereken takip mesafesi hızınızın yarısıdır yazıyor bunu ben değil trafik kursları, trafik eğitim kitapları söylüyor.Yani arada bıraktığımız mesafe YETERLİ olabilir ama doğru takip mesafesi diyemeyiz demek istediğim budur.Bazı kurallar yanlış veya abartılı olabilir ama RESMİ olanı budur.

Sınavda takip mesafesi sorusu muhtemelen çıkar soru şudur " 80 (veya 70) km hızla giden bi aracın DOĞRU takip mesafesi nedir?" cevepta 40 (veya 35) dir kalkıp orda Demir Bükey'in kim olduğunu biyorsunuz deme şansımız yok.Devletin resmi olarak kabul edeceği cevap budur.Bende buna göre yorum yapıyorum.

Sana lafım yok dediğin doğru ama halk doğrusudur devlet doğrusu değil.Umrım ne demek istediğimi anlamışsındır.

Devletin her dediği doğrumu?

ozgur_dezen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle geçmiş olsun, cana geleceğine mala gelsin...

Fakat profile bakıyorum yaş 20, ehliyeti alalı 2 sene ya olmuş ya olmamış...Hemen bir acemiler trafiğe çıkmasın serzenişi...İğneyi kendinize çuvaldızı başkasına batırın....Ne yapsın insanlar? Herkes direksiyon başında doğmuyor malesef ve bu iş tamamen km işi. KM yaptıkça tecrübeleniyor insan.

Birde 90 km ile arkadan vurup 3000 TL lik hasarınız olduğuna göre takip mesafesini koruduğunuza dairde şüphelerim var.

Tekrar geçmiş olsun, başlıkta yazılan arkasına girerim, sağından geçerim, soldan zorlarım gibi tavsiyelerinde hiçbirini tasvip etmiyorum.

Nispeten tecrübeli arkadaşlar gerekeni yazmışlar zaten, tekrar geçmiş olsun...

iste guzel bi cevap helal olsun diyorum abime

VAKVAK95

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
1-Ben bugüne kadar ilk defa direksiyona oturup aslanlar gibi direk usta şoför gibi kullanan adam görmedim.Gören varsada inanmam.Bu doğaya-mantığa vs.vs.herşeye aykırı.En basit bebekler bile yürümeden önce emekler ki oda acemilikle başlar.
2-araç kullanmanın yanı sıra kişilerin belli limitleri bilmesi gerekli.Nedir onlar? örnek olarak tofaş ile opelin limitleri asla ama asla aynı olamayacağı gibi ,senede 2.000 km yol yapan kişi ile 20.000 km.yol payan kişilerin limitleride asla aynı olamaz.Bu demek oluyorki otoyu kullanırken otonun limitlerini bildiğimiz gibi kendi limlitimizide bilmemiz gerekli.Kendi limitimizden kasıt 120-130 km.hızlma araç kullanırken viraja girdiğimizde göstereceğimiz refleks ve otoya hakimiyet buna en güzel örnektir.
3-otoların üzerindre bulunan Abs....s,....s hiçbir zaman defalarca değerlendirilip ortaya konulan trafik kurallarının yetersiz olduğunu ispatlamaz.Zira ne kadar teknik olsada aracın da belli bir hızda durması için yine bir mesafeye ve sürücünün intikaline bağlıdır.Bu nedenle benim için olmazsa olmazlarından biride emniyet kemeri ise diğeri takip mesafesidir.
4-Hayatta kendini begenen ve ukalalık yapan insanları hiç sevmem.Kim olursa ve kimin karşısında olursa olsun insan terbiyisini muhafaza etmeyi ve KENDİNİ BİLMEYİ ... unutmamalıdır.
5-Her insanın kendisine tanınan hak ve özgürlükleri bir başkasının hakkına tecavüz etmemek şartıyla sınırsızca kullanabilir.Örnek olarak x isimli kişi ehliyetini almış,arabasını almmış,herkes gibi kendisine tanınan hak gereği yola çıkmış.Hata yapmış.Olabilir.insanlar hata yaparak doğruyu bulur.SEN KİMSİN?X İSİMLİ ŞAHSA NE HAKLA KARIŞIYORSUN VE AKIL VERİYORSUN?????

Başınızı ağrıttıysam kusura bakmayın.Saygılar