Kaza yaptım ne yapmalıyım , acil yardım !

zanoylu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
adamın ne dediginin pek önemi yok..afaki konuşmamak lazım ama yerine baglı bence kusuru sanada verebilirler eger adam kavşagın içinde ve dönüş yapıyorsa yolun düzde olsa yol vereceksin.

zanoylu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kavşağın kontrolsüz ve kavşak içinde doğrudan geçenlere yol verilmesi gerektirdiğine dair bir işaretleme yok..Bu karşı tarafın avantajı

geldiğin yol bölünmüş yol ise buda senin avantajın olur kanaatim karşıdakinin haklı olduğudur.

bandem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kavşak içinde dönme hareketi yapan araç öncelikli yol hakkına sahiptir. benim bildiğim bu.

oguzt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok geçmiş olsun allah başka kazalardan korurun kollasın....

scuf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kavşak içinde dönme hareketi yapan araç öncelikli yol hakkına sahiptir. benim bildiğim bu.

kavşakta beklemiyordu o direk diğer yoldan geldi durmadan bizim yola girdi söylediğide cam buğulanmış onu silerken görmemişim senin geldiğini yani ben düz yolumda giderken kavşaktan dönüp geliyor benm arkaya vuruyor yapmayın arkadaşlar bide suçlu biz çıkmayalım :D

itechin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
karşı taraf ben çaptım dediyse bitmiştir hocam sen bakma geri kalana...önemli olan tutulan rapor.senin için rahat olsun.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Çıkacak olan raporu merakla bekliyorum, çünkü bana göre sana da mutlaka suç kusuru vereceklerdir. O arkadaş için kavşakta durmadı diyorsun ya sen kavşağa yaklaşırken yeteri kadar yavaşladın mı? Yavaşladınsa neden duramadın da çarpışma gerçekleşti? Demekki sen de yeteri kadar yavaşlamamışsın. Hepimizin atladığı bir kural; kavşak içindeki araçların geçiş üstünlüğü vardır.

scuf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben kavşağa gelmeden önden 2 araç döndü bmm hız kavşağa gelemden 70 lerdeydi 40 a kadar düştüm ben o 2 araç geçince bende daha yavaşlamadım bnm arkadada arabalar geliyor yani bizim durup beklememiz biraz saçma olur kuralları şimdi tam bilmeden konuşmakta olmaz ama yani 4 senedir okula gelip gittiğim yer daha kavşaktan dönene yol veren görmedim orada :) tabi olay anınında paniğiyle bu anlattıklarımı rapora ayrıntılı yazmadım sadece o benim araca çarptım yazdı bende bana çarptılar yazdım o kadar bakalım pazartesi veya salı karar belli olur dedi exper umarım olumsuz bi sonuç çıkmaz

ilkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun