Kaza Yaptim Yardim Lütfenn

meto

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mrb arkadaşlar..geçen hafta 2000 model vectra cdx aracımla bir kaza yaptım ve aracımda 10.000 ytl civarında bir hasar oluştu.yardım almak istediğim konu şu;aracım kaskolu ve 17.500 ytl kasko değeri var.bu koşullarda araç perte çıkarmı??ben aracımın perte çıkmasını istemiorum çünkü ön kaputum,tampon ve xenon farlarım dışındaki parçalarım tamamen mekanık olarak değişecek.kasada değişen olmucak.bu yüzden aracın perte çıkmamasını isteme hakkım varmı??bu konuda görüşlerinizi aktarırasnız sevinirim.

VectraB elegance

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kasko değeri 17500 olabilir ama ,hasar olunca piyasa değerini baz alıyorlar,o da daha düşük zannederim,2000 motorlu araçların değeri oldukça düştü maalesef...

buraki

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun

tarıkyılmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sanırım ona eksper karar veriyo ama sen acentanı ara onlar bilgi verir gerekirse eksperle de görüşürsün. ayrıca perte çıksa bile araca değer biçerler istersen sende kalır piyasa değerinden düşüp üstünü sana nakit verirler.yani deseler ki senin aracın 15000 ytl araba da bu haliyle 5000 ytl sen ya 15i alırsın ya da araba artı 10 u alırsın. arabayı hurdaya çıkarma ama trafikten çek sadece. ben maalesef geçtim de o yollarda biliyorum.

meto

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
saolun arkadaşlar eksperim ptesi görecek arabayı ve karar verilecek sanırım..peki masrafı ne olursa olsun 10.000 ytl yi geçse bile benim "arabayı yaptırmanızı ıztıyorum perte çıkarmanızı ıstemıorum" demek gibi bir hakkım varmı acaba??

dncera

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bana kalırsa aracını perter cıkarmalarına izin ver. Çünkü 17 000 ytl lık bir aracta 10 000 ytl lik hasar varsa bence o araç kolay kolay eskisi gibi olmaz. Düşündüğün rakamlar gibi bir geri ödeme alabilirsin. Sigortacı olarak tavsiyem bu olur.

burock2000

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim bildiğim kasko değerinin % bilmemkaçını ödüyorlar aracını bıraktığında. ama yüzde kaç tam bilmiyorum. %80 mi 70 mi ne heralde.

geographer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öncelikle geçmiş olsun arkadaşım. benim düşüncem : 10 bin ytl lik masraf varsa aracı perte çıkartırman çünkü aracı yaptırdığında beklenmedik masraflar çıkacak. yani 10 bin ytl ile kurtaramayabilirsin.resim olsa daha sağlıklı bir yorum yazılabilirdi