Kaza.

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Bugün içimi burkan bir kaza geçirdik eşimle. Büyük olmamasına rağmen araba üzerinde sıkıntısı çok bir kaza sanıyorum. Değişecek ve boyanacak kısımlar olacak aracın her iki yanında da. Bir başkasının dikkatsizliğinin kurbanı olmak ise işin en üzücü kısmı.

Bir alışveriş merkezine giderken en sağ şeritten düşük süratle ilerliyordum ki yanımdaki araç hızla gelip yeşilde kalkmakta geç kalan bir arabaya çarpmamak için üzerime kırdı. Sol taraftan bana bindirip benide sağda park şeridinde bulunan bir arabanın üzerine sürükledi. Sonuçta onun sağ, benim her iki yan ve 3. arabanın sol taraflarında hasar oluştu. Allah'tan benim hızım düşüktü 3. araba ise duruyordu, hepimiz normal hızımızda olsa çok daha kötü şeyler olabilirdi.

Sonuçta bir senelik üzerine titrediğim arabamın sağ kelebek camı ve sol ön çamurluğu kesin, sağ ön çamurluğu büyük ihtimalle değişecek, sağdaki kapıların ikiside ve sol şöför kapısı da boyanacak. Böylece satmak istediğimde gayet kazalı, değişenli, boyalı bir arabam olacak. Çok güzel.

Tek tesellim arada kalan araba benimki olmasına rağmen en sağlam görüneni yine oydu. Bana çarpan Peugeot 306'nın sağ kapısı direkt içeri göçtü, camı ise patladı. Beni üzerine sürdüğü Renault Clio'nun ise tampon başka yerlere gitti, aynası yerle yeksan oldu, kapısı sürtüldü.

Neyse, cana geleceğine mala geldi, bu üzüntümde bir iki güne sanıyorum hafifler ve geçer. Çarpan araçtada nişan için koşturan bir aile vardı, sürücüde genç bir çocuktu, o da çok pişman oldu. Allah beterinden saklasın ve sizleri böyle kazalardan korusun dostlarım.

Sağ ön ve yan taraftaki hasarım.

img1630resize.jpg

Sağ ön jantım.

img1637resize.jpg

Sol yandaki hasarım.

img1633resize.jpg

Sağ arka hasarım.

img1635resize.jpg

Bana çarpan Peugeot.

img1638resizeh.jpg

Duran Renault.

img1642resize.jpg

B

BurakyNk

Bilgi Girilmemiş
Ynt: Kaza.

:( :(

Doğan abi çok geçmiş olsun allah beterinden saklasın :(

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et

büyük geçmiş olsun Doğan okurken kendi aracıma olmuş kadar üzüldüm ,sana tavsiyem mümkün olduğunca değişensiz hallet tadilatı servise gidersen uğraşmazlar değişim derler otoking ,otto zenit gibi firmalara git derim :(

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

BurakyNk link' Alıntı:
:( :(

Doğan abi çok geçmiş olsun allah beterinden saklasın :(

Sağolasın Burakcım, amin. Allah dostlarımızı korusun.

ulas79 link' Alıntı:
büyük geçmiş olsun Doğan okurken kendi aracıma olmuş kadar üzüldüm ,sana tavsiyem mümkün olduğunca değişensiz hallet tadilatı servise gidersen uğraşmazlar değişim derler otoking ,otto zenit gibi firmalara git derim :(

Ulaş sağolasın valla. Bakalım tanıdığım ve güvendiğim bir servise götürüp teslim ettim arabayı, önde çamurlukların hasar gördüğü yerler şekil itibariyle sıkıntılı olduğundan sol kesin değişecek sağı kurtarmak için elimizden geleni yapacağız dedi. Güveniyorum artık sözüne.

Erhan42

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Doğan çok geçmiş olsun. Dediğin gibi cana geleceğine mala gelsin.Allah beterinden korusun....

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et

kamber açılarınıda lazerli ölçümle ölçtür aks yamulması olmuş olabilir gördüğüm kadarıyla tekerleklerede yanal kuvvet binmiş en ufak yamulma yüksek hızlarda savrulmaya varan sorunlara yol açar.

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Doğan abi çok geçmiş olsun.  :(

Kendi aracıma olmuş gibi içim acıdı valla. İşin kötü yanıda senin hiç suçun olmamasına rağmen böyle bir talihsizlik yaşaman.

Aracını satarken kaybedeceğin değeri kafana takmamak için bence değer kaybı davası açabilirsin abi.

8/8 karşı taraf kusurlu olacağı için 100% senin lehine sonuçlanır ve değer kaybını karşılamak zorunda kalırlar.

DarthWider

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ևok geçmiş olsun, bende çok üzüldüm üzüldüm  :( En önemlisi yaralanmalı bi kaza değil Allah beterinden hepimizi korusun.

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Erhan42 link' Alıntı:
Doğan çok geçmiş olsun. Dediğin gibi cana geleceğine mala gelsin.Allah beterinden korusun....

Erhan sağolasın, amin cümlemizi inşallah.

ulas79 link' Alıntı:
kamber açılarınıda lazerli ölçümle ölçtür aks yamulması olmuş olabilir gördüğüm kadarıyla tekerleklerede yanal kuvvet binmiş en ufak yamulma yüksek hızlarda savrulmaya varan sorunlara yol açar.

Ulaş sanıyorum dediğin gibi bir sıkıntı var arabada çünkü servise girerken direksiyonu sonuna kadar kırdım arada bir tangırt sesi geldi gibi bana, emin olamadım ama servise belirteceğim bunu.

MeRt link' Alıntı:
Doğan abi çok geçmiş olsun.  :(

Kendi aracıma olmuş gibi içim acıdı valla. İşin kötü yanıda senin hiç suçun olmamasına rağmen böyle bir talihsizlik yaşaman.

Aracını satarken kaybedeceğin değeri kafana takmamak için bence değer kaybı davası açabilirsin abi.

8/8 karşı taraf kusurlu olacağı için 100% senin lehine sonuçlanır ve değer kaybını karşılamak zorunda kalırlar.

Mert sağolasın. Dediğin gibi normal bir seyahatte başına gelince insana daha bir koyuyor.

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

DarthWider link' Alıntı:
ևok geçmiş olsun, bende çok üzüldüm üzüldüm  :( En önemlisi yaralanmalı bi kaza değil Allah beterinden hepimizi korusun.

Amin sağolun. Tek tesellim o zaten. Düşündükçe birçok farklı ve kötü senaryoyu Allah korudu diyorum sadece.