Kickdown

nkaymak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar Arabamin Gazpedali Iki Kademeli Gibi. Yani GAZA BASTIĞIMDA Biryere Kadar çok Yumuşak Ve Biryerden Sonra Ise Sertleşiyo. KULLANIM KİTAPÇIĞINDA DETAYLI BİLGİ BULAMADIM, SADECE EASYTRONİK MODELLER İÇİN BU ÖZELLİKTEN BAHSETMİŞ. Bu Sizin Arabalarda Da Mevcut Mu?
Ayrica Böyle Olmasinin Amaci Nedir?

turko

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
nkaymak' Alıntı:
Arkadaşlar Arabamin Gazpedali Iki Kademeli Gibi. Yani GAZA BASTIĞIMDA Biryere Kadar çok Yumuşak Ve Biryerden Sonra Ise Sertleşiyo. KULLANIM KİTAPÇIĞINDA DETAYLI BİLGİ BULAMADIM, SADECE EASYTRONİK MODELLER İÇİN BU ÖZELLİKTEN BAHSETMİŞ. Bu Sizin Arabalarda Da Mevcut Mu?
Ayrica Böyle Olmasinin Amaci Nedir?

Araç sana diyorki,,sahip bak dikkat et fazla gaza yüklenme,iyi birşey değil diyor:) ......(Arkadaşım umarım yanlış anlamazsın..konuyla ilgili bilgim olmadığından esprili bir şekilde yaklaşmak istedim)

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardeş otomatık vıteslerde gaz pedalı 4 kısımdır duz vıteslı opellerde ıse 3 kısımdır. rolantı kısmı. kısmı yuk kısmı,ve tam yuk kısmı bu tam yuk yuzde 81 den sonra devreye gırer. 4. olarak zorunlu 3. vites kısmı buda otomatık vıteslerde olur gaz pedalına cok sert basılınca en alttakı tusa basacak pedal, ve sollamada sıkıstıgını anlayacaktır arac vede 3. vıtese cekecektır. bu sadece 3. vıtese cekmez devıre göre 2,hatta1, bıle dusurur vıtesı.

okangul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ve bildiğim kadarıylen cruise control özelliği olan araçlarda aynı zamanda tempomat ve temposet özelliği de oluyor. yani hız limitini kurarsan kendi belirlediğin bir limiti mesela 132 km. araç geçmiyor. ancak bazı durumlarda geçmen gerekebilir. mesela makasa girince vb. o durumda gazı köklediğin zaman (kick down) araç limitten çıkyor

BY_Corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Otomatik araçlarda kickdown özelliği var ama düz viteslerde ben hiç rastlamadım bugüne kadar

coRSac

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mesela mercedeslerde gaz pedalının altınada bir düğme var gazı dip yaptıpınızda diğme basılı hale gelip sport moduna geçiyor.

corsa_fb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
coRSac' Alıntı:
Mesela mercedeslerde gaz pedalının altınada bir düğme var gazı dip yaptıpınızda diğme basılı hale gelip sport moduna geçiyor.

ewet sonuna kadar basıldıgında araç witesi kücültüo direk we sen gazdan çeksende ayagını yaklaşık 3-5 sn aynı witesde kalıyo senden tepki almazsa tekrar bi üst witese geçio yani bi süre tetikte beklio araç clk 2ookomp we corsa c kullanıorum corsada böyle bi özellik yok ama corsadada tuşu dewreye sokunca baya action oluo :) araç 4 ileri olunca zewkli oluo witesler geç bittigi için gazlarken 4e taktıgımı hiç hatırlamıorum manuel 2-3 sürekli

nkaymak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkürler Arkadaşlar. Heralde Bu özellik Twinport Motorlarda Var. Ayrica Gaz Pedalinin Sadece Yumuşak Olan Tarafini Kullandiğim Zamanlar Arabanin Yakiti 200 Binlira Civarlarinda Oluyo(şehiriçi). Bazen Sikilip Bastiğim Zamanlarda Oluyo Tabi Buda Yakiti Baya Bi Artiriyo.
AYRICA BUNUN KİCKDOWN OLUP OLMADIĞINI BİLMİYOM. AMA GAZ PEDALI İKİ KADEMELİ HATTA BASTIKÇA ZORLANIYOSUN