kilometre saati durmuş ne yapmalıyım :)

ozgurkale

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iyi günler arkdaşlar opel 1.3 kullanıcıları bende tekrar bu araca döndüm bu benim üçüncü 1.3 dizel aracım araç gerçekten orta sınıfta gayet güzel bir araç. geçen hafta aldım bu aracımı yaklaşık 400 km yaptım aldığımda km saati donmuştu şehir içi kmsi ilerliyor ana km ilerlemiyordu bende servise göstermedim acaba neden olabilir müşürdenmi sizce başına daha önce böyle bi olay gelen varmı acaba? servise gitsek heralde komple değiştirirler yada yüksek bir fiyat çıkarırlar diye düşünüyourm. aracım 2008 model 23 binde.

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Km ye Op-com ile müdahalede bulunulmuş olabilir. 2 ayrı şekilde km sayılmıyor bildiğim.

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
acemi bir km yi geriye almış

ufuk45

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
km göstergesi hiç ilerlemiyorsa km sensörün arızalanmış olabilir. cihaza baglat bi

ozgurkale

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim bu araçtan önce 2009 1.3 cdti aracım vardı serviste usta bir aletle bakmıştı isterlerse km yi düşürsünler motordaki sayacı düşüremiyolarmış. ama bu sanıırm 2009 sonrası araçlar içinmiş. sanıırm benim bu arabada göremeyiz. ama genede bir servise soracağım..

ozgurkale

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.3 cdti kilometre motordan bilinirmi?

arkdaşlar yarın servise gidecem inşallah kilometre saatim durmuştu yazmıştım geçen hafta. tahminim araç 2 ay kadar km saati durmuş gibi geliyo bana benim önceki 2009 aynı astramda motordaki kilometre serviste okunuyodu ama bu 2008 model acaba bu araçtada okunuyomu yoksa 2009 dan sonramı çıktı bu sistem onu sormak isityorum size?

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
model fark etmez tum astra h larda km 2 farkli yerde tutuluyor, tacho ve motor beyni ordan bakar usta gercek km yi soyler.

ozgurkale

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
model fark etmez tum astra h larda km 2 farkli yerde tutuluyor, tacho ve motor beyni ordan bakar usta gercek km yi soyler.
tşkler cevap için servisteki usta 2009 modelden sonrasını okuyo demişti ordan kafam karıştı bütün astra h lerde okunuyosa km re oynaması falanda yapılsa bile biliniyor servis bakımlı olmasına gerek yok yani bu çok iyi..