Silindir Kapakları Kurum Yapmış

thanatas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar 3-4 aydan beri opel kullanıyorum. Garip bir durma olayından sonra servise gittim. Üzerinde anahtar olan lamba motoru çalıştırmadan sönmüyordu. Bişey bulamadık dediler. Sonra tekrarlarsa getir demişlerdi. Tekrarladı ve serviste silindir kapaklarının kurumları temizlenmesi gerekli dediler.Bunun için ne yapmalı. Yüklü miktarda bir ücret çıkıyorda.. Önerisi olan arkadaşlar var mıdır? Teşekkürler..

thanatas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
peki bunun için ne kadar alınıyor. Silindir kapaklarının açılması gereklimi? bana açılması gerekli gibi bir şey dendi.Üç günde arabayı bırakmalıymışım.700 YTL de işçilik istendi servisten.
Bunun için bir yorum yapabilirmisiniz.
İlgilenen arkadaşlara teşekkürler.

spaceghost

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım şunu söleyim önce.daha önce enj.temizleme yaptırdınmı.yaptırmadıysan. dene tabikiondan sonra tekrar yaparsa silindir kapağı revizyon yapılması gerek.
kurum sebebi:aracın motor rejim sıcaklığı gelmeden yapılan sürüşlerde tam yanmayan ve yanma sonucu oluşan karbon birikintileri silindir kapağı yüzeylerine yapışarak yanma odası hacminde güçülme ve raçta düzensiz teklemeye neden oluyor.araçı kısa mesafeli çok kullnılması uzun mesafeli sürüşlrin yapılmaması buna neden.lütfen daha dikkatli olalım araç kullanırken.
k.i.b

thanatas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Açıkcası araba benden önce pek yol yapmadan kullanılmış.Daha doğrusu uzun bir süre yatmış.Eski sahibinin carbon cleaner yapıp yaptırmadığını bilmiyorum ama 1.5 aydan beri bende uzun yol yapmadım.Araba 4 aydan beri bende. 1.5 ay önce 2000 km uzun yol mesafesinde kullandım.
Cevabınız için teşekkürler.
Daha fazla söleyecekleriniz varsa dört gözle bekliyorum.
Teşekkürler.....

spaceghost

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sen öne enjektör temzileme yaptır .ama piyasada kullanılan çok malzeme var ben sana protech tavsiye ederim çalıştığım yerde onu kullıyoruz.ve gayet kaliteli bir ürün.belki sanda yardımcı olabilir.ama önce araca enj temizleme yaptır.aracı bir 1 ay kullan.uzun yol yap kısa mesafe aracı ısıtıp kullan..belli bir süre böle kullan.tekrar enj temizleme yaptır.düzeleceğinden emin ol.denedik oldu.inşallah senin araçtada olur
k.ib

thanatas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
saolasın..
Çok Teşekkür Ederim..

M

mdellal

Bilgi Girilmemiş
Motoru sıkça kısa mesafelerde soğuk olarak kullanmaktan olduğunu daha önce de duymuştum ...

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
slm öncelikle senin aracın sorunu egr valfi arkadaşım temizlettir eğer tekrar yaparsa egr valfi değişmesi gerekiyor sonra carbon clean yaptır,,sorun gidecek

Shadow

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.sidemir.com.tr
tansugurler' Alıntı:
slm öncelikle senin aracın sorunu egr valfi arkadaşım temizlettir eğer tekrar yaparsa egr valfi değişmesi gerekiyor sonra carbon clean yaptır,,sorun gidecek

+1907 Kaç modelki bu araç hemen bu kadar kurum bağlıcak silindir kapağı.. %80 egr bencede..