Silindir Kapakları Kurum Yapmış

setapxxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yani ben bukadar kısa zamanda silindir kapağı kurum bağlayıp arıza ışığı yaktırcana inanmıyorum.en kötü benzin olsa dahii.kesinlikle başka sorun vardır.egr ve o2 olabilir sonra carbon yapılır

thanatas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araç 2001 model 11. ay trafiğe çıkışlı. 69000 Km de. Banada garip geldi ama bazı yerlerde okuduğuma göre 3000 Km bile olabiliyormuş bu durum. İlk olduğunda servise bir kere gittim. Bana sorun olmadığını bir daha tekrarlarsa yeniden getirmemin gerektiğini söledi. Sonra bir sabah erken saatte hareket ettim. 2 km sonra egzoz ile ilgili olan motor arıza ışığı yandı.Araba bir titredi. Servise götürdüm. Bana silindir kapakları kurum yapmış açalım mı dediler 700 YTL olur dediler. Bu durumda tabi biraz şaşırdım. Yaptırmamaya karar verdim. Servisteki usta şimdilik ertelenir dedi. sabahları motoru rolantide çalıştır bir süre ısıtarak kullan dedi. Sonra yaptırırsın. Ondan sonra size danışmayı düşündüm.

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
thanatas' Alıntı:
Araç 2001 model 11. ay trafiğe çıkışlı. 69000 Km de. Banada garip geldi ama bazı yerlerde okuduğuma göre 3000 Km bile olabiliyormuş bu durum. İlk olduğunda servise bir kere gittim. Bana sorun olmadığını bir daha tekrarlarsa yeniden getirmemin gerektiğini söledi. Sonra bir sabah erken saatte hareket ettim. 2 km sonra egzoz ile ilgili olan motor arıza ışığı yandı.Araba bir titredi. Servise götürdüm. Bana silindir kapakları kurum yapmış açalım mı dediler 700 YTL olur dediler. Bu durumda tabi biraz şaşırdım. Yaptırmamaya karar verdim. Servisteki usta şimdilik ertelenir dedi. sabahları motoru rolantide çalıştır bir süre ısıtarak kullan dedi. Sonra yaptırırsın. Ondan sonra size danışmayı düşündüm.
ustalara saygım var ama bu usta da cihaz yokmu ya arıza kodunu neymiş sölemiyormu sana bence tekrar yaparsa eğerki ustada cihaz varsa arıza kodunu baktır sonra bize yaz sorunu kökten çözelim burda sakın silindir kapağını falan açtırma dizel mi araç kurumdan bu kadar çok etkilenecek . saçma

thanatas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Servisin verdiği açıklama kağıdında şöle bir şey yazıyor.
"P0300 - P0303 hata kodları"

Açıklama şöle "CUT Silindir 3 Tekleme Var"
P0300 bulunamadı Birden fazla silindirde tekleme aldıladı inceleme sonucunda silindir kapaığının sökülüp kurum temizliği yapılması gerekiyor..."

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
thanatas' Alıntı:
Servisin verdiği açıklama kağıdında şöle bir şey yazıyor.
"P0300 - P0303 hata kodları"

Açıklama şöle "CUT Silindir 3 Tekleme Var"
P0300 bulunamadı Birden fazla silindirde tekleme aldıladı inceleme sonucunda silindir kapaığının sökülüp kurum temizliği yapılması gerekiyor..."
sakın kapak söktürme bu işten iyi anlayan opel servisine gitt arıza koduna göre sorun buji taşıyıcı veya egr valfii motor numarası z ile başlıyorsa egr ye baktırr.önce temizlesinler.

thanatas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Motor numarasında şöle bir şey var. Hatırladığım kadarı ile ruhsatta z ile başlıyor ama gerçekte Z fazla W ile başlıyor. Nedeni nedir sen z olması ile kastın budur sanıyorum.

Bu arada servisten aldığımda arıza kodlarını silmişlerdi. Arabayı ısıtarak kullanıyorum aldığımdan beri 1 dk rölantide çalışıyor. 2700 - 2900 arasında vites atıyorum bir sorunu yok gibi arızanlmasını beklemiliyim yada hata kodunu üretmesini öle mi gitmeliyim sence yoksa gideyim mi?

setapxxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
motor numarası z16xe......... ile başlıyosa egr kurumunda bu sorunu yapar eğer vites değişimlerim 3000 devirin altındaysa kurum yapar egr valfide 3000 devir ve sonrası çalışır.zaten vites değişimlerim 3000 devir de olması gerek ortalama.eğer gene lamba yanarsa egr temizlet ve bence servini değiştir

zafzaf00

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
spaceghost' Alıntı:
sen öne enjektör temzileme yaptır .ama piyasada kullanılan çok malzeme var ben sana protech tavsiye ederim çalıştığım yerde onu kullıyoruz.ve gayet kaliteli bir ürün.belki sanda yardımcı olabilir.ama önce araca enj temizleme yaptır.aracı bir 1 ay kullan.uzun yol yap kısa mesafe aracı ısıtıp kullan..belli bir süre böle kullan.tekrar enj temizleme yaptır.düzeleceğinden emin ol.denedik oldu.inşallah senin araçtada olur
k.ib

dostum bu protech depodanmı yakıta katılıyor. kullanmı nasıl servıstemı yapılmalı sahsende yapabilirmiyiz. maliyeti nedir...

xvayzet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
serviste tech 2 ile kontrol edilmiştir.arıza kodunu öğrene bildinizmi.

gateway

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2001 vectra-silindir kapagi ve EGR

bende de 2001 vectra 1.6 comfort var. haziranda motor ariza isigi yandi, servise goturdum. cihazla baktılar. EGR valfi degisti. 220-230 YTL ye maloldu. dun de once motor ariza isigi yandi. sabah da lamba yanıkken arabada cekis iyice dustu. servise goturdum. cihazla kontrol ettiler. bu sefer EGR saglam. silindirle ilgili hata olabilir dediler. sonunda teshis soyle: "silindir kapagi degisecek". 600 kusur milyonu bulacak. nedenini sordum "benzin" dediler. 3 yildir ayni petrol ofisinden alıyorum. acaba benzin istasyonunu mu şikayet etmek gerekiyor? tuketici haklari dernegine sormayı dusunuyorum. hatta arabayı satıp, honda civic veya golf almayı ciddi ciddi dusunmeye basladım. 5 ayda hic yok yere 850 milyon onarım parası verdim!