kırmızı antifriz

yigitekimdemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.tamindir.com
Castrol'ün mavi renkli ve silikatlı olan antifirizi önceden antifirizsiz kullanılmış eski araçlar için en iyisi. Eski sattığım tigra aracım da öyleydi şimdiki alfa 156 da öyle, dolayısıyla ikisine de mavi castrol silikatlı koydum ve hiç bir sorun yaşamadım şimdiye dek.

elegancer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar kafam iyice karıştı. Yeni sistem, eski sistem :confused: Benim aracım 2006 astra h 1.3 cdti elegance. Daha yeni antifriz koydurdum. Usta bana kırmızı antifriz almamı söyledi, bu araçlar için uygun olanı o dedi castrolun kırmızı olanını aldım ve koyduk. Şimdi bu sıkıntı yaratır mı? Bu arada aracımı alalı 2 ay oldu ve içinde antifriz varmı yokmu bilmiyorum. Normal su varmış gibiydi koymadan önce.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Arkadaşlar kafam iyice karıştı. Yeni sistem, eski sistem :confused: Benim aracım 2006 astra h 1.3 cdti elegance. Daha yeni antifriz koydurdum. Usta bana kırmızı antifriz almamı söyledi, bu araçlar için uygun olanı o dedi castrolun kırmızı olanını aldım ve koyduk. Şimdi bu sıkıntı yaratır mı? Bu arada aracımı alalı 2 ay oldu ve içinde antifriz varmı yokmu bilmiyorum. Normal su varmış gibiydi koymadan önce.

İşte ikinci el araçlarda hep bakım konusu sıkıntı. Zaten sözlerim yanlış anlaşılmasın ama aracın da su kullanan kişileri anlamıyorum. Arkadaş otolarımız da su değil sıvı olur. Soğutma sıvısı cam sıvısı vs vs ama bizim millet yazın su doldurur termostad söker falan filan sonra da bu araçlar birinin elinde patlar kalır.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim 206'nın kalorifer musluğu kaçırıyordu indirdik kaldırdık tamir ettim kendim. sökmüşken motor içindeki ek hortum kelepçeleri falan yeniledim. ahtapot hortumu falan duruyor sıkıntısız şimdilik. mavi antifirizi 3 lt koymam gerekiyor %50 %50 karışım için. 1 lt eklesem 1 hafta kullandıktan sonra 1 lt daha bu şekilde yavaş yavaş eklesem dahamı iyi olur yoksa allah ne verdiyse 3 lt doldurayım mı birden...

elegancer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İşte ikinci el araçlarda hep bakım konusu sıkıntı. Zaten sözlerim yanlış anlaşılmasın ama aracın da su kullanan kişileri anlamıyorum. Arkadaş otolarımız da su değil sıvı olur. Soğutma sıvısı cam sıvısı vs vs ama bizim millet yazın su doldurur termostad söker falan filan sonra da bu araçlar birinin elinde patlar kalır.

Yani benim elimde mi kalacak :rulet2: Aracıma bakmayı severim ama işte benden önceki sahipleri nasıl baktı o düşündürüyor dediğin gibi. Kırmızı antifriz az parada değil. Paramızla eziyet çekiyor gibi birşey oluyoruz herhalde. Merak ettiğim benim aracım için uygun mu bu kırmızı

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Şimdi senin aracına uygun yada değil demek yanlış. Dediğim gibi aracının ilk sahipleri adamlar su ile aracı kullandı ise o zaman ister istemez aracın soğutma sisteminde paslanmalara neden olacak ve bu kırmızı ürün de maşallah çok kaliteli ve bu pasları resmen kazıyıp atacak ve paslanmadan dolayı da temizlenen sistemden kaçaklar meydana gelecek. İşte bu yüzden kırmızı kullanırken dikkat etmek gerek. Ya değilse kırmızı her aracı delik deşik edecek diye bir şey söz konusu değil ;)

elegancer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şimdi senin aracına uygun yada değil demek yanlış. Dediğim gibi aracının ilk sahipleri adamlar su ile aracı kullandı ise o zaman ister istemez aracın soğutma sisteminde paslanmalara neden olacak ve bu kırmızı ürün de maşallah çok kaliteli ve bu pasları resmen kazıyıp atacak ve paslanmadan dolayı da temizlenen sistemden kaçaklar meydana gelecek. İşte bu yüzden kırmızı kullanırken dikkat etmek gerek. Ya değilse kırmızı her aracı delik deşik edecek diye bir şey söz konusu değil ;)

Yedek sıvı kabında paslanmaya dair bir belirti görmedim. İnşallah bir sorun çıkarmaz kontrol edeyim bari sistemi devamlı. :D Ya ne narin araçlarmış yeni araçlar :eek: Teknoloji geliştikçe arabalar hassaslaşıyor herhalde, oradan buradan sorun verme ihtimalleri çoğalıyor. (Antifriz için demiyorum :)) Şöyle içim rahat bi kullanıyorum arabayı :(

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Aslında içimiz rahat kullanmak için sıfır alacağız temiz temiz bineceğiz. Bakımlarını zamanında yaptıracağız... yazın yaz, kışın kar lastikleri ile kullanacağız. Aracımızın disklerinden frenlerine kadar. O zaman ne canımız sıkılır nede aklımız da soru işareti kalır. Geçen araç bakımdan çıktı turuncu renk kullanıldı huylandım gittim boşalttırdım yerine mavi koydurdum birde ölçüm aleti aldım. Ara ara kontrol ediyorum. Kafam rahat.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bitmeeeez bu tartışma :) Arkadaşlar artık 2001 sonrası kırmızı bunu yazdık