kırmızı antifriz

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
İnşallah çıkarmaz ne diyim adama ne dediysem anlatamadım,bakımda 900 tl verdim bide üstüne şimdi yeni dert buldum öncesi 800 devirden şaşmayan araba devirsensörü ve gaz kelebeği temizliği yapıldı (gaz kelebeği ve müşürünü temizleyen kişi suriyeli türkçe bilmeyen biri) şu an araba 1000 1500 devir arası gezinip duruyor...Ustaya bu çocuğa çırağa niye yaptırdın dedim güya suriyede ustaymış çırak değil dedi, eline tornavida bile yakışmıyordu..nasipse başka bi yere götürecem ilk fırsatta deviri sabitlemeye.

Hoba birde bu adamlar çıktı. Geçen markete gittiğim de başıma geldi sürekli alış veriş yaptım market beni tanırlar manav gözümün de alış veriş yaparım poşetleri arabaya koyarlar bende sadece kasadan fiş okuyorum orada başka adam var tabi ben anlatıyorum ama adam garip garip yüzüme bakıyor ulan dedim bu kim yav sağ olsun müdür olan arkadaş geldi ya abi kusura bakma adam Türkçe bilmiyor hönk dedim adam Suriye li dedi. Sonra başka eleman baktı bana sağ olsun vay arkadaş bir ülkeye bir tek mermi atmadan anca bu kadar işgal edilir.

flashmt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynen katılıyorum her sorunumuz bitti bide suriyelilerimiz çıktı başımıza,Antalyada çok fazla suriyeli var ve hemen her işte onları görüyorum,geçen hafta hal yakınında bir yeri arıyordum baktım 3-5 kişi durdum yanlarında camı aralıyım diye baktım 3 kapı açıldı arabaya girdiler noluyor kardeşim dedim abi ne iş olsa yaparız dediler :) yok kardeşim ben adres sorcaktım dedim indirdim hepsini arbadan.Evime yakın bir yerde pazar kuruluyor genelde hırdavat öte beri her şey satılıyor,inan her 4 kişiden 2 si suriyeli.

peaceloving

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vay be ben ucuz atlatmışım desene...2006 Astra yı İzmir den alıp doğuya götürünce dedim antifiriz koyayım, adam doğal olarak koymamış. Kırmızı koydurdum ertesi gün aktı , ben de su pompasını değiştirdim sonra full kırmızı konuldu devam...1 yıl sonra da termostat su mu kaçırıyormuş ne onu da değiştirdim.

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vay be ben ucuz atlatmışım desene...2006 Astra yı İzmir den alıp doğuya götürünce dedim antifiriz koyayım, adam doğal olarak koymamış. Kırmızı koydurdum ertesi gün aktı , ben de su pompasını değiştirdim sonra full kırmızı konuldu devam...1 yıl sonra da termostat su mu kaçırıyormuş ne onu da değiştirdim.

Full antifiriz konduğu zaman donma noktası düşmüyor hocam, yarı yarıya su ile karıştırılması lazım.

Bir de antifiriz sadece kış için değil, yazın da gerekli :)

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com

Bende bu araca su koyan kişileri anlamadım gitti. Araçlarımız da su değil sıvı olur. Aracımıza su koyar isek sonra bize bir bardak su içmek düşer. :D

RAINMAN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu antifiriz olayı benim kafamı iyice karıştırdı.
Bugün opel parçalarını satın aldıgım yeri aradım mavi antifiriz varmı diye sordum.
Biz mavi antifiriz artık satmıyoruz dedi. 2000 model astra aracıma koyacagım dedim abi onlara kırmızı konuyor sakın mavi koyma yataklar sarar dedi.
Sonra servisteki arkadaşı aradım o da abi mavi de konulur kırmızıda dedi. 1,5 lt olacak dedi.Arabada da iki sene önce konan kırmızı antifirizden var. Ölçüldüğünde -9 derece olarak çıkıyor.
Slikatlı mavi antifirizide (glysantin g48) alışveriş sitesinde buldum mobil marka o da 5 litre.

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugün opel parçalarını satın aldıgım yeri aradım mavi antifiriz varmı diye sordum.
Biz mavi antifiriz artık satmıyoruz dedi. 2000 model astra aracıma koyacagım dedim abi onlara kırmızı konuyor sakın mavi koyma yataklar sarar dedi.
Sonra servisteki arkadaşı aradım o da abi mavi de konulur kırmızıda dedi. 1,5 lt olacak dedi.Arabada da iki sene önce konan kırmızı antifirizden var. Ölçüldüğünde -9 derece olarak çıkıyor.
Slikatlı mavi antifirizide (glysantin g48) alışveriş sitesinde buldum mobil marka o da 5 litre.

Antifirizlerin belli periyotlarda değişmesi gerekiyor ve konulduysa onunla devam edilmesi gerekiyor.

Motorun yatak sarma sebebi, seyir esnasında hortumlar delinirse motor su kaybedecek ve uyarıyı verdiğinde iş işten geçmiş olacak.

Mavi de konur kırmızı da konur diyen arkadaş, malesef işin kimyasal boyutunu bilmiyor demek ki.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com

Derece çok düşmüş Antifriz sadece donma değil malum sıcak hava etkisini de ayarlar. Su yüz derece de kaynar iken Antifriz daha yüksek derecelere kadar dayanır. Bende yenileyin faydası olur gram zararı olmaz.

kurt.ibrahim

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bu alıntıda'da GYLANTİN g48 in hangi model ve marklara konulacağı belirtilmiş.:( Selim beyin'de yazdığı gibi bu konu sonuçlanmaz. Gerçek manada sonuçlanmış ama malesef bu ülkede 75 milyon usta olunca sür git devam ediyor.:mad:

Officially approved for older vehicles of the following makes
Audi (vehicles built up until July 1996), Opel (vehicles built up until July 2000), Porsche (all models except 911 built up until 1995) Saab, Seat, Škoda, VW (all vehicles built up until July 1996)

RAINMAN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İşte bu özellikleri taşıyan (G48) silikatlı antifiriz maaleaef türkiyede bulmak çok zor. Bugün mobil ürünleri satan arkadaş ile görüştüm o bile silikat kelimesini ilk defa duydugunu söyledi.