Kırmızı TR işaretli Plakalara Yasal İşlem

Vectra Power

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.dilanbilgisayar.com.tr
Doğru :D Ama Kırmızı çoK yakışıyor pLakaLara. AsLında Barağımızın renkLerinede uyuyor :) Bence Tüm Türkiye Kırmızı oLmaLı :)

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
birde hic tr si olmayan plakalar var :D (eski oto larda)
Onlar geçerli. Bendeki çift mühürlü TR siz. Trafik şubesinin verdiği plaka. Zaten AB girmeden plakaların değişmesi zorunlu değildi. Tansu Çiller hükümetinin aldığı bir karar ( yani kanun veya tebliğ değil ) neticesi plakalarımızı değiştirmeye zorlandık. Avrupa gümrük birliğine girmemiz nedeniyle avrupaya yalakalık olsun diye + maliyeye gelir sağlamak amacıyla + o zamanlar plaka basımı bir cemiyetin tekelinde idi, atıyorum 3-5 YTL maliyetli plakalar vatandaşa 50-100 YTL ye satıldı. Üstelik AB'ye girince plakaların tekrar değişeği bilindiği halde. Yapılan masrafa yazık değil mi? Dişli kişiler plakalarını değiştirmediler hiç bir şey yapamadılar. Bu işlemin kanunsuz olduğunun ispatı: Ben ikinci arabamı 2007 yılında aldım. Plaka TR'siz di. Satış yapıldı, trafik tescil işlemi yenilendi, plakam hala TR'siz. Hani zorunlu idi. Her hükümet araç sahiplerini kaz gibi yolmaya alışmış. Toplanan gelir vergisinin 3/2 sinin otomativ+akaryakıt sektöründen elde edildiğini basından okuyoruz. Bütçe açığını kapatmanın en kolay yolu, araç sahiplerini yolmaktan geçiyor. Her hükümet bu yola başvuruyor. Sanki hükümet olmanın ilk şartı araç sahiplerini yolmak.