Kış Lastiği Markalar ? Goodyear/ Continental/ Bridgestone

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Zamanında en uzun test parkurunuda yapmış olabilirler, belli başlı patentleride almış olabilirler bu şu an en iyi oldukları anlamına gelmez. Evet zamanında bu söylediklerinle en iyi olabilirler.

Bana geçerliliği bulunan karşılaştırma içeriği gösterebilir misin 2015 ya da 2014 yılına ait?

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
attachment.php

Test verileri görüldüğü üzere. Nokian conti , Michelin, Bridgestone, Goodyear
gibi markaların önünde...

Ekli dosyalar

• 1.jpg
    1.jpg
    82.4 KB · Görüntüleme: 44

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Continental orta kaliteli bir lastik olarak bilinir ama test verilerine bakınca en büyük iki rakibine kafa atmış durumda (yol konforu hariç).
Bir de bu testler herşeyi net bir şekilde açıklamaz. Mesela bu lastiklerin üretim yerleri neresi? Özellikleri aynı mı? Testleri kim yapmış, firmalar mı, yetkili bir kurum mu? Testler hangi ülkelerde yapılmış? Bunun şu nedenle dile getirdim. Örneğin bilindiği gibi Michelin dünyanın değişik ülkelerinde üretim yapıyor. Fransa'da üretilen bir lastik ile teknolojisi daha düşük bir ülkede üretilen lastiklerin kalitesi bire bir aynı mıdır? Mesela ben Michelin alırken Fransız olanını tercih ederim ama bizim ülkemizde genellikle İspanya üretimi olanlar var. Bana göre İspanya'da üretilenler İngiltere'de üretilenlerden daha başarısız gibi :(

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Continental orta kaliteli bir lastik olarak bilinir ama test verilerine bakınca en büyük iki rakibine kafa atmış durumda (yol konforu hariç).
Bir de bu testler herşeyi net bir şekilde açıklamaz. Mesela bu lastiklerin üretim yerleri neresi? Özellikleri aynı mı? Testleri kim yapmış, firmalar mı, yetkili bir kurum mu? Testler hangi ülkelerde yapılmış? Bunun şu nedenle dile getirdim. Örneğin bilindiği gibi Michelin dünyanın değişik ülkelerinde üretim yapıyor. Fransa'da üretilen bir lastik ile teknolojisi daha düşük bir ülkede üretilen lastiklerin kalitesi bire bir aynı mıdır? Mesela ben Michelin alırken Fransız olanını tercih ederim ama bizim ülkemizde genellikle İspanya üretimi olanlar var. Bana göre İspanya'da üretilenler İngiltere'de üretilenlerden daha başarısız gibi :(
abi verileri netten aldım.
bana göre michelin rezalet bir lastik. asfalt lastiği yada daha doğru bir tespit olur. karabükte yollar pek iyi değil. gerçi istanbuldada ara sokaklar vs aynı. çukurdan geçtiğimde arabanın yürüyen aksamını değil lastiği düşünüyorum balon yaptımı diye. ama güzel yanı yumuşak ve sessiz lastik.
böyle bir lastik ararken nokianla karşılaştık. hem yumuşak hem dayanıklı hemde sessiz. kış lastiğinde rakiplerinden her zaman iyi olmuş bir marka zaten.
conti ise nerde çekici tonajlı araç görsem hepsinde var. nasıl bir lastikse 2 senelik ne kadar lastik varsa karşılaştırın conti yeni gibi duruyor. ama kütük gibi sertleşiyor.
amcamın focusta var arabadan soğutur cinsten kütük gibi. bizim focusta michelin var oda yumuşacık. her iki lastikte 2 senelik. ama conti daha diri duruyor . yaptıgı km'leri bilmiyorum. diş derinliği continin daha iyi ama...

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bir takımı kışlık olmak üzere 3 takım Michelin eskittim, şu an 2 aracımda da yazlık Michelin kullanıyorum. Aracımı dağa taşa vurmadığım için şimdiye kadar bir sorun yaşamadım ama ortada bir gerçek var ki Michelin dağa taşa uygun bir lastik değil. Bunlardan ayrı olarak 1 takım yazlık Kleber eskittim, onlardan da memnundum. Kullandığım 2 takım pirelli ise evlere şenlikti. Karabük'e giden Vectra ilk alındığında üzerinde yazlık Nokian lastikler vardı, kaç km kullanıldı bilmiyorum ama performans ve yol konforundan memnun kalmadım. Biz tüketiciler lastik testlerini çok iyi yapamayız, neden dersen her birimiz ayrı coğrafyada yaşıyoruz, araçlarımız farklı, yol kalitemiz farklı. En basitinden aynı seri lastik kullanan 850 kg lık bir araba ile 1300 km lık bir arabanın karda yol tutuşu çok farklı olur, hatta dikkat edilirse aynı marka ve model araçlardan dizel motorlu olanlar benzinli motora sahip olanlardan daha güzel yol tutar ;).

gulnare

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Bende aracı ankaradan aldım. Üzerinde Michelin vardı. Bulunduğum yer dağ taş. 1 yılda lastikler mahvoldu. Kışlık nokian deneyeceğim bir.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bende aracı ankaradan aldım. Üzerinde Michelin vardı. Bulunduğum yer dağ taş. 1 yılda lastikler mahvoldu. Kışlık nokian deneyeceğim bir.

Sizin oralar için yumuşak hamurlu lastik demek parayı sokağa atmak demektir, dağ, taş, bağ, bahçe gibi yerler için en ideal lastikler sert hamurlu olan lastiklerdir.

gulnare

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Kar çok 8 ay kalorifer yandı. Birde tek kullanımlık kar paleti düşünüyorum. Deneyen fikri olan, ucuz alabileceğim bir yer varmı?

Bygnr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende nokian almak istiyorum bu ara fiyatlar biraz uygun gibi bakalım kısmet

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Lastik alacak isek yazın kış lastiği kışın da yaz lastikleri ala alacağız ki ucuza getirelim ;)