kısa süreli klima kullanımı problem yaratırmı ?

dream014

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracım 1,6 astra G
kısa aralıklarla klimayı açıp kapatmak klimaya veya herhangi biyere zarar verirmi.. mesala 1 dakika full soğukta çalıştırıp sonra kapatıp 5 dk sonra tekrar çalıştırmak zarar verirmi teknik aksama..

bir sorum da soğuk sıcak ayar düğmesini ortalama soğukluğa getirdiğimizde klima az mı çalışıyor. yoksa tam soğukta ki ile aynı güç mü tüketiyor.

yardımcı olanlara şimdiden teşekkürler.

LAZRAİL61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yo hiçbir sakıncası olmaz genelde uzun yolda ben de öyle kullanırım şu ana kadar bi sakıncasını görmedim.Ayar düğmesi konusuna gelince ben her derecede aynı gücü tükettiği kanısındayım.sonuçta klima motoru her daim belli bir düzeyde çalışıyor.ısı ayarlama işi elektronik aksama bağlı gibi geliyor bana.ama aksini iddia edenler de var tabi.kısacası bu konuda kesin birşey söyleyemeyeceğim sana:)

gokalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1-2 ye al sürekli çalışsısın bnce ısıyıda ortala tmm mis :D

dream014

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende ısıdan bağımsız açıldığında ısı nasıl olursa olsun aynı yakıtı tüketiyorsa diye tam soğuğa alıp sonra kısa aralıklarla açıp kapatıyorum..

WiSTaRiA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar şunu merak ediyorum bende önceden klimalı palio vardı klimayı açtığımda devir saati artıyodu ve babamda yeni kasa astra var onunda aynı rolantide klimayı açınca devir saati biraz yükseliyo ama benim şuanki aracım 2001 astra g hatchback elegance klima düğmesine bastığımda devir saatim aynı yerde duruyor ve buz gibi soğutuyor. Acaba elegance larda klima bağımsız bir motoramı bağlı yani benzinden çekmiyormu? Eyer öyleyse 24 saat klimayı kullanırım valla. Bu konu hakkında düşünceleriniz? Teşekkürler...

oguz006

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
klima bağımsız motoroda bağlı olsa benim bildiğim elektrik gücünü düşürdüğü için motor yüksek elektrik üretmek zorunda kalıyor ve daha fazla güç harcıyor o zamanda tabikii benzine ihtiyaç var diye biliyorum

M@honi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar şunu merak ediyorum bende önceden klimalı palio vardı klimayı açtığımda devir saati artıyodu ve babamda yeni kasa astra var onunda aynı rolantide klimayı açınca devir saati biraz yükseliyo ama benim şuanki aracım 2001 astra g hatchback elegance klima düğmesine bastığımda devir saatim aynı yerde duruyor ve buz gibi soğutuyor. Acaba elegance larda klima bağımsız bir motoramı bağlı yani benzinden çekmiyormu? Eyer öyleyse 24 saat klimayı kullanırım valla. Bu konu hakkında düşünceleriniz? Teşekkürler...

motora bağımlı gücünü motordan alıyor bu arada ben benim araçta açınca artıyor anlık tüketim 0.8 deyken 1.2 ye çıkıyor aynı oranda devir saatide yükseliyor

WiSTaRiA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
motora bağımlı gücünü motordan alıyor bu arada ben benim araçta açınca artıyor anlık tüketim 0.8 deyken 1.2 ye çıkıyor aynı oranda devir saatide yükseliyor

Doğru haklısın arkadaşım benim 0.8 klima kapalıyken açtığımda da gene aynı ne yükselen var nede düşen ama süper soğutuyo. Bunu çözemedimm ben yaaa... Servise gittim sordum olmaz öyle şey senin aracında sorun var diyolar ve ben gülüyorum resmen...

gateway

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracım 1,6 astra G
kısa aralıklarla klimayı açıp kapatmak klimaya veya herhangi biyere zarar verirmi.. mesala 1 dakika full soğukta çalıştırıp sonra kapatıp 5 dk sonra tekrar çalıştırmak zarar verirmi teknik aksama..

bir sorum da soğuk sıcak ayar düğmesini ortalama soğukluğa getirdiğimizde klima az mı çalışıyor. yoksa tam soğukta ki ile aynı güç mü tüketiyor.

yardımcı olanlara şimdiden teşekkürler.

4 sene önce tatile giderken klimayi 30-35 dk acip 10-15 dk kapattim.
ertesi gunu klima calismadi. donuste opana gittim. klimayi cok sık açıp kapattığımdan aşırı yük binmesinden birşeyi (su an hatırlayamadım) patlamış dediler. Eeee ne yapmalıydım dedim. Klimayı açıp kaparken boşa al dediler. Bana cok mantıklı gelmedi ama soyleyen yetkiliservis.

yeniceri

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bana inanın. klimayı açınca 5 dk içinde iptal etmeyin. iptal edincede 5 dk çalıştırmayın. hareket halindeyseniz 50 km hız civarı yada bu hıza yakın yada durup devreye sokun, durdururken 50 km hıza yakın yada dururken devreden çıkarın. bunlar klimanın ömrünü arttırır. klima düğmesini iptal etmeden aracı stop etmeyin. stop ederken ilk önce klimayı iptal edin. hatta park edeceğiniz yere 100 m kala klimayı kapatın. tüm bunlar klimanın sağlığı ve akü için yararlıdır.

Son düzenleme: