Kışın Astra kayması

fb1907

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.misafir.net
Arkadaşlar arabamada 2 tane sıfır kışlık 2 tanede yazlık lastiğimvar yazlıklar yaza göre iyi durumda benim sorunum şu aynı şekilde bi arkadaşımında bravası var oda önler kışlık arkalar yazlık onun arabasıyla gidiğimiz virajlarda o çok kayıp savrulmuyor ama ben arabayı kontrol bile demiyorum kopuyor araç aynı hızda acaba bu aerodinamik tenmi kaynaklanıyor onun arabası benim astraya göre daha alcak bunun çok etkisi olurmu ben virajlara bile korka korka girerken adam benimle kıyasla uçarak girebiliyor bu tip problemi olan varmı acaba

ELEGANCE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kıyaslama yaptığınız araçlardaki lastiklerin markaları ve modelleri, ebatları ve aracın üzerinde kullanıldıkları süre aynımı?

fb1907

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.misafir.net
ELEGANCE' Alıntı:
kıyaslama yaptığınız araçlardaki lastiklerin markaları ve modelleri, ebatları ve aracın üzerinde kullanıldıkları süre aynımı?

Benimki astranın continental onunki bravanın ki brigston benimliler 185-65 r15 onunkiler tahminen 185 - 14 jant sürelerini bilmiyorum yani onunki benimkiyle aynı sayılır acaba benim lastiğimdeki kauçuk oranı onunkinden azmı ondanmı oluyor

ELEGANCE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yani brava yol tutuşta astrayı geride bırakamaz. G ve H kasa için söylüyorum F hakkında bilgim yok. Eğer aracınızda herhangi bir problem yoksa amortisör vs... sizinde tahmin ettiğiniz gibi lastik yapısı farkındandır.

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardeş yazlık lastıklerle bı kıyaslama yapmak yanlıs olur takacan 4 tane kar tipi bakacan keyfıne. birde su hatırlatmayı yapayım adı ustunde kar tipi lastık bunlar buzda beklenen performansı vermez

speedy_forever

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadasım yanlış anlama ama,buzda fılan kısacası kışın yavaş gidiver ne olucak?kayar yanı ne koyarsan koy arabaya,karda kışta hangı araba kaymaz ki?

fastest89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende geçen sene kışın karda 2 kez spin atmıştımş. michelin'in alpin marka kar lastikleri vardı önlerde arkalar ise energy'di ama sonuç ortada hatta benden başka yoldan çıkan 2 astra daha gördüm ikiside tam önümde gidiyordu biri HB diğeride NB idi bence bunun böle olmasının nedeni astranın viraj performansını arttırmak için mühendislerin yaptığı değişiklikler, hatta biryerde duymuştum astranın viraj takımlarını amartisörlerini faln lotus firmasının tasarladığını sölüyordu ama ne kadar doğru bilmiyorum(bu arada ilk spin attığımda 70 le gidiodum 2. de ise ön lastiklerde zincir vardı ve 40km ile gidiodum)

halcon_negro

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.iremsilver.com
Buzda kaymayan lastik ve araba varsa söylesin.Bir keresinde x5 görmüştüm normal bi rampada buzda deblendi durdu 4 tekerde boşa dönüyordu.Ama sonunda çıkmıştı.

RespecT

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
fastest89' Alıntı:
hatta biryerde duymuştum astranın viraj takımlarını amartisörlerini faln lotus firmasının tasarladığını sölüyordu ama ne kadar doğru bilmiyorum(bu arada ilk spin attığımda 70 le gidiodum 2. de ise ön lastiklerde zincir vardı ve 40km ile gidiodum)

Astra G nin şase sağlamlığı meşhurdur.Yürüyen aksam ve şase Lotus işbirliği ile geliştirildiğe doğrudur.

Arka lastikler yaz lastiği iken kıyaslamak doğru olmaz.Sadece önlerde yer alan kış lastikleri ilerleme esnasında fayda sağlasada özellikle viraj içi hıza ve frenaja dikkat etmek gerekli.
Zincirde de aynı dikkatle kullanmak lazım.
Her ne kadar diyorsam da bende imkanlar içerisinde sadece önlere kış tipi taktım.