Kışın Astra kayması

menza22

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
speedy_forever' Alıntı:
arkadasım yanlış anlama ama,buzda fılan kısacası kışın yavaş gidiver ne olucak?kayar yanı ne koyarsan koy arabaya,karda kışta hangı araba kaymaz ki?
çok doğru valla... katılıyorum sana.karda kışta astralar acaip kayıyo. bu arabanın kış performansını hiç sevmedim kışlık lastik taktırmadım onunda etkisi var tabi ama ne olursa olsun daha iyi olmalıydı kar ve buz üzerinde yola tutunması...

gokalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı koşullarda 4 lastikle yapın bide bu testi görüceksin ki astranın ezici bi üstünlüğü olucak yoltutuşu konusunda

fb1907

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.misafir.net
Arkadaşlar yazıklarınızı okum baktım genelde çoğunuz karı veya kışı az olan yerlerde oturuyorsunuz yagan karda oralarda en fazla 10 cm geçmez ben erzurumda oturuyorum yani kışıyla meşur burada -30 -40 ları gözrdüğümüz zamanlar oluyor ve kar yaklaşık 1 metre yağdığı zamnalar çoktur mesela dün yani kara ve buza nerelerde fren yapılması gerektiğine buzda yeni karda ıslak karda nasıl araba sürülmesini iyi biliyorum şimdi evet doğru söylüyorsunuz yavaş git buzda neyaparsan ne olursa olsun kayar doğru ama benim demek istediğim ben arabamı süremiyorum yada çok tehlikesi var demiyorum benim derdim şu arkadaşımın arabası ile kendiminkini kıyaslayınca büyük bir fark ortaya çıkıyor ve bende aynı karlı yada buzlu yollardan geçiyorum oda ben 10la dönerken o 30la dönebiliyor kaymadan acaba diyorum arkadaşlarımız var onlarda şikayetçi olan olmayanda bu araçların aerodinamiklerindenmi kaynaklanıyor yoksa başka bişeydenmi arka amortisörler falan 1 aylık tüm bakımları 1 aylık anlayacağınız.....

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kif1832qs1.jpg
arkadaslar astra g arka suspansıyon bence cok zayıf. fotoda göruldugu gıbı şu suspansıyondan ne beklersınız??
1 adat dıngıl
2 adet amartısor
2 adet helezyon
bırrınden bagımsız bır suspansıyok yok. suda bı gercekkı buzda arac ne yapsın!!! ancak buzu boşverın asfaltta bıle bence fazla guvenmeyın..

gokalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
fiat brava astradan daha kaliteli bi araçmı pehhh astra nın yoltutuşunun arkasındaLOTUSvar gerisini siz düşününLotus tarafından geliştirilen bir sistem kullanılmakta araçta

MKG

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar hangi araç olursa olsun kullanılan lastikler değişik olursa araçdan performans beklenilemez...diğer taraftan bende erzurumda yaşadım karda veya buzda ince lastik geniş lastikden avantajlıdır,aracın lastikler düşen ağırlık özellikle kayarken çok fark ettirir,aracın ön tekerlekle arka tekerlek arasındaki mesafe fark ettirir...aeroinamik daha hızlı girişlerde önemlidir...ayrıca şunu özellikle söyleyeyim her aracın farklı lastiklerde verdiği tepki bir değildir...yani astrada ve brava farklı lastikde aynı tepkiyi vermez bu sepeble karda brava astradan iyidir denemez...

fastest89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gokalp' Alıntı:
fiat brava astradan daha kaliteli bi araçmı pehhh astra nın yoltutuşunun arkasındaLOTUSvar gerisini siz düşününLotus tarafından geliştirilen bir sistem kullanılmakta araçta
:alkis: :good: :alkis:

coRSac

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Karlastiğinin önemi büyüktür diş oranı markası ,desen yapısı aynı lastiği her iki araca birden takıp denemek lazım diye düşünüyorum.Ayrıca arka lastikleriniz yazlık olsa bile markadan markaya hamurları farklı olacağı için sıcaklıklarada tepkileri farklı olacaktır.Örneğin michelin yazlık lastiği yumasak sayılacak tipte bi hamuru var dır,Kısın asırı derecede sorun yaratacağını zannetmem ne kadar hava soğusada belli bir yumusaklığını koruyacaktır.Conti ise sert hamurludur yazın performansı micheline göre belki daha iyi olabilir ama kısın tam bir kızak görevi yapar sert hamurlu oldugu için soğukta tutunma kabiliyetini iyice yitirir.

fb1907

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.misafir.net
coRSac' Alıntı:
Karlastiğinin önemi büyüktür diş oranı markası ,desen yapısı aynı lastiği her iki araca birden takıp denemek lazım diye düşünüyorum.Ayrıca arka lastikleriniz yazlık olsa bile markadan markaya hamurları farklı olacağı için sıcaklıklarada tepkileri farklı olacaktır.Örneğin michelin yazlık lastiği yumasak sayılacak tipte bi hamuru var dır,Kısın asırı derecede sorun yaratacağını zannetmem ne kadar hava soğusada belli bir yumusaklığını koruyacaktır.Conti ise sert hamurludur yazın performansı micheline göre belki daha iyi olabilir ama kısın tam bir kızak görevi yapar sert hamurlu oldugu için soğukta tutunma kabiliyetini iyice yitirir.

Evet güzel bi açıklama :alkis:

gullu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
astrammm' Alıntı:
kif1832qs1.jpg
arkadaslar astra g arka suspansıyon bence cok zayıf. fotoda göruldugu gıbı şu suspansıyondan ne beklersınız??
1 adat dıngıl
2 adet amartısor
2 adet helezyon
bırrınden bagımsız bır suspansıyok yok. suda bı gercekkı buzda arac ne yapsın!!! ancak buzu boşverın asfaltta bıle bence fazla guvenmeyın..

amortisör patlak mı ? bana öyle geldi ?