Kışlık Lastik Seçimim Sizce Nasıl ?

obayrak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Malum kış artık geldi 15 yıldır araç kullanmaktayım ve araçta benim için en önemli olay mevsimine göre lastik seçimidir ?
Uzun bir araştırma sonucun da 205/55/16 ebatlarında H serisi olarak kışlık lastik seçimimi MICHELIN Alpin A4"ten yana kullandım.Yaklaşık olarak şimdiye kadar 500 km kadar kullandım ve görüşlerim yol tutuşu, fren mesafesi, ani tepkilerdeki cevabı çok iyi. 1 adet fiyatı 270,00 TL"den 4 adet aldım ve 1 yıllık yol yardımı hediye ettiler. Birazda lastikten bahsedeyim alıntı yaparak;

Mıchelin Alpin A4.jpg

Lastigimiz yukarıdaki resimdeki gibidir.

Michelin full active tread (tam aktif sirt deseni)
Full Active tread en çetin koşullarda çekiş gücü, frenleme ve dengeyi arttırmaktadır.

Helio Compound +
Islak ve buzlu yollarda dahi yol tutuş ve frenlemeyi arttıran yenilikçi bir kauçuk karışımı. Bütün hava koşullarında aracınızı tamamen güvenli bir şekilde sürmenize yardımcı olmaktadır.

MICHELIN uzmanliği
MICHELIN Alpin lastiği en ekonomik kış lastiğidir; size piyasa ortalamasından %35 daha fazla kilometre ömrü sunmaktadır.
Kauçuk bileşenleri ve lastik yapısı anlamında MICHELIN’in bütün teknik bilgisinden faydalanmaktadır.

Enerji verimi
Bir MICHELIN lastiğinin yanağı üzerinde GREEN X işaretinin olması piyasadaki en iyi enerji seviyelerinden birisinin garantisidir.
Lastik ömrü ve güvenlik anlamında MICHELIN performanslarından faydalanırken yakıt tüketiminizi ve CO2 salınımlarınızı azaltırsınız.

Sizlere de kışlık lastik seçiminde birazda olsa Mıchelin Alpin A4 serisi için bilgi aktarabildiysem ne mutlu bana.

kayıboyu11

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
hayırlı olsun. Neden h serisi ben t serisini 220 tl adet fiyata aldım

obayrak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkür ederim Nadir bey.

Son düzenleme:

vural5038

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
güzel seçim olmuş bendede aynısından var 195/65/15 bu kış üçüncü kışı olucak daha 3 kış daha kullanırım heralde

obayrak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mrb, öncelikle teşekkür ederim Ahmet bey sizede hayırlı olsun .Tercih nedenime gelince T serisi ve H serisi arasında 15,00 TL gibi küçük bir miktar fiyat farkı olunca H serisini tercih ettim. 220,oo TL fiyati ile bulsaydim tabiki bende T serisini tercih ederdim bandirmada yasiyorum cevre il, ilcelerdede fiyatlar bu düzeydeydi .

kayıboyu11

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
teşekkür ederim.haklısın aynı şartlarda bende h serisi tercih ederdim.ben eskişehirden aldım hala aynı fiyata veriyor ve benim aldıklarım henüz bir aylık yeni üretim.eskişehirden alacak arkadaşların bilgisi olsun

obayrak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkür ederim Vural bey ilk kışı geçircez Michelinle bakalım artik, benim düşüncem de 5-6 kış kullanmak hepimize kazasız belasız sürüşler.

obayrak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İlginize ayrica teşekkür ederim Ahmet bey, alacak arkadaşlarda inşallah görürler de konuşmalari indirimli alırlar lastiklerini, simdiden hayirli olsun alacak arkadaşlara,

haydut25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben uzun zamandır hem yazlık hem kışlık michelen kullanıyorum.Memnunum.Ama unutmamak lazım.Kış lastiği tek başına işe yaramaz.Kullanma stilide çok önemlidir.Kış lastiğinin bile işe yaramayacağı şekilde kullanmamak lazım arabayı.