Klima Gazı!!

rimednac

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar arabamın klimasını aldığımdan beri kullanmamıştım ki 10 ay kadar oldu. Klima işlerini yapan bir yere gittim. Gaz doldurttum 50 ytl verdim. Neyse dolduktan sonra klima normal bi şekilde çalışıyordu. Sabah bir baktım gaz tamamen boşalmış ön tampona bile sızmış... verdiğim 50 ytl de boşuna gitti. çok üzüldüm. neden olmuş olabilir acaba? Tamiri mümkün mü? Maliyedi nedir? Şimdiden teşekkürler.

astrax_35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle geçmiş olsun..Bu konuda önceden açılmış konulardada belirtildiği giibi mutlaka sistemde kaçak vardır...Aynı durum benimde başıma geldi..Yeni doldurttuğum gaz 1 hafta sonra azalmaya başladı...Yapılan kontrollerde kaçak tesbit edildi ve sorun düzeldi..Bence yeniden sistemi kaçak kontrolü yaptırmanızı öneririm..Bide ilk cümlede belirttiğinizin aksine klimayı kışında olsa mutlaka kısa süreliğine çalıştırmanız gerekmektedir...

gokhan_soylu07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı problem bendede var nasıl malıyetı bı ıslemmı kontrolu eger kacak varsa bunun yapımı uzun bı ısmı

astrax_35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim bu işlere bakan yetkili arkadasımdı...Bir saatte köpükle bütün boruları bağlantı yerlerini kontrol ettik ve bağlantı contasında aşınma olduğu için küçücük bi noktadan kaçak olduğunu bulduk contayı değiştik ve sorun kalmadı..Ama sizde aynı sorun olabilir veya başka büyük sorunlar olabilir..İnşallah büyük sorun yoktur sizde...Sonra yeniden gaz doldurduk..

setapxxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tamponda yağ gördüm diyorun.bnüyük ihtimalle kılıma radyatöründen kaçırmıştır.tamiratı mümkün

dejaay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
işte bu nedenlerden dolayı arabama gaz bastırmıyorum... 2003 de aldığım arabama gaz bastırmaya korkuyorum.. Şimdilik soğutuyor, klimada sorun da yok.. Aslında gaz seviyesini de merak ediyorum, gaz da bastırmak istiyorum ama, arkadaşın başına gelen benim de başıma gelir.. Düzgün çalışan aleti bozarlar.. Gaz kaçırmaya falan başlar... aman uzak dursun benden.. Klimasız giderim daha iyi..

astrax_35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
işte bu nedenlerden dolayı arabama gaz bastırmıyorum... 2003 de aldığım arabama gaz bastırmaya korkuyorum.. Şimdilik soğutuyor, klimada sorun da yok.. Aslında gaz seviyesini de merak ediyorum, gaz da bastırmak istiyorum ama, arkadaşın başına gelen benim de başıma gelir.. Düzgün çalışan aleti bozarlar.. Gaz kaçırmaya falan başlar... aman uzak dursun benden.. Klimasız giderim daha iyi..

Bence bi sorun olsa veya gaz azalmış olsa soğutmamaya başlardı sisteminiz..Eğer soğutmasından memnun iseniz hiç uğraşmayın gaz bastırmayla..

rimednac

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bugun gittim tekrar servise adam herhangi bir teşhiş koymadan tamirinin yapilip tekrar gaz doldurulmasinin 150 ytl ye mal olacagini soyledi. uygundur mudur??

astrax_35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence pahalı sölemiş..Sorunu bulmadan fiyat vermesini yanlış buluyorum...Başka bi serviste baktırmanı öneririm..İzmir'de olsan yardımcı olurdum...

Son düzenleme:

drrasit

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çalıştığım hastanede merkezi klima sistemi mevcut, servistekiler 6 ayda birgelip bakım yapıp gidiyorlar, biz ne kadar zamanda baktırmalıyız klimayı? geçen hafta filtreyi değiştirdim, saygılar.