klimayı açınca araba stop ediyor

fastest89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bugün hava oldukca sıcaktı ve güznesliydi uzun zamandan beri ilk defa klima çalıştırdım arabada ama vites değiştirirken araba stop etti:eek: sonra çalıştırdım çalıştı ve tekrar stop etti boştayken vitese takınca bir sorun yok ama sorun ne olabilir yardımcı olursanız sevinirim

mysterious

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçen yaz bende de oldu, servise götürdüm gaz kelebeğini falan temizlediler düzeldi...

eyup01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Motoru Ilk çaliştirmadan Kisa Bir Zaman Sonra Klimayi Açtiysan. Muhtemelen Rölanti Ayarlayicinda Problem Vardir. Rölanti Ayarlayicisindan Bende çekiyorum. Bende Istop Etmiyor Ama 9 Devirden 5 Devre Düşüyor. Senin Arabanin Sorunu Farklida Olabilir Biyerleri Gaz Kelebeği Enjektörler Felan Kirlendiyse Ondanda Yapabilir.

fastest89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hayır yaklasık 60 km yol yapmıştık ama araba klimayı açınca boşa aldığımda her seferinde yaptı bunu fakat önemli olan nokta şu araba klimayı kapatınca çok normal ş içinde 3 e atıyorum 30 km ile giderken stop etmiyo klima kompresörü bi operasyon geçirmişti sanırım sorun bundan kaynaklı

eyup01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Baboş Aracinda Lpg Varmi Bilmiyorum Lpg Ayari Bozulduysa Yüksek Süratte Her Fites Değiştirmede Devir 0 Iniyor Yani Sönüyor. Klimayla Alakali Olmayabilirde Sorun. Lpg Yoksa Ya Rölanti Ayarlayicidandir Yada Gaz Kelebeğini Enjektörleri Bi Temizlet.

hcalik20

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
YERİ GELDİ HATIRLATAYIM
Arkadaşlar klimayı araç boşta iken çalıştırın ve kapatacağınızda da aracınızı boşa alın. Motor ve cüzdan sağlığınız için...

selmete

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bugün hava oldukca sıcaktı ve güznesliydi uzun zamandan beri ilk defa klima çalıştırdım arabada ama vites değiştirirken araba stop etti:eek: sonra çalıştırdım çalıştı ve tekrar stop etti boştayken vitese takınca bir sorun yok ama sorun ne olabilir yardımcı olursanız sevinirim
sorunun muhtemelen egr den kaynaklanıyor egr ile beraber gaz kelebeğinide temizlet sorununun düzeleceğini düşünüyorum

fastest89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar sorun çözüldü egr veya başka bi sorun değilmiş dediğim gibi klimayla alakalı bir sorun klimayı kışın çalıştırmadığımız için kompresör sıkışmış cengaver bi servis elemanı arabayı alıp 1 tur attı düzeldi kim bilir neler yaptı yolda :D

vipastra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şu an dediğin olayın aynısı benim astrada var ne yapıyım sence egr yimi temizletiyim