klimayı acınca arac su eksiltiyor

Sercan Tankut

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar kıs boyunca aracım gram su eksiltme olmadı,ama dün aracımın klimasının gazım ne durumda diye actım 2 dakka gecmeden arac yol bilgisayar su seviyesi eksik dedi,suyu tamamladım normal klima yı kapattım eski haline getirsim 27 derecede duruyordu.10 15 kere devirdaim actırsım fan actırdım sıkıntı yok basına gelen varmı böyle bir durum saygılar.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Büyük ihtimalle türkce ismini bilmiyorum ama anlatmaya çalışacağım....
sıcak soğuk regule ventilinde arıza var kaçırıyordur parça bu kırmızı içindeki bakarsan kaçağı görebilirsin
scaled.php

Sercan Tankut

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi tamam ama arasında ki ilişki nedir parca ne işe yarar cözemedim ben bunu havalandırma sıcakta iken sıkıntı yok ama klimayı acınca sı gidiyor

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sıcağı kapatırken kaçırıyordur klimayı açınca kaloriefere sıcak girişi engelliyor 3 lü hortum girişi bakarsan birinden kaçırıyordur yani sıcaka ayarlı iken kaçırmaz kalorifere aktarır ama klimayı açınca gideceği hortumdan kaçırır atar..çıkış hortumlarına bak

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Daha iyi anlatabilmem için sana resim aradım :)
bak iki giriş bir venti bir çıkış arıza ventilde olabilir yani açtığı veya kapattığında kaçırabilir artı yönlendirdiği hortumda kaçak yırtık olabilir
$(KGrHqF,!lkE9K8O-wq,BPcLNM5Jow~~60_12.JPG

Sercan Tankut

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şimdi anladım abi biz buna musluk diyoruz yarın serviste gösterecegim saygılar.bi anda ne oldugunu anlayamadım sıcaklık konusunda 25 dereceye getirdiğimde sıkıntı olmuyor ama klima kompresorunu calıstırınca su gidiyor umarım senin dediğin gibi sorun bundadır ilgi alakan icin tesekkür ederim

muammer yaşar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet kalorifer musluğu bunu adı..

Sercan Tankut

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ama gercekten ilginc durum musluktakide sistem sıcaktayken bir şey yok ama soğuğa alınca su gidiyor :)

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şimdi sercan kalorifer sıcak ayarda iken bu musluğun görevi kalorfer peteğine sıcak motor suyunu aktarıyor arac içi ısınması için. sen soğuğa getirip klimayı devreye sokunca su peteğe gelmeyip(kapatıp) motora yolluyor işte ne varsa o dönüşümde ki kaçırıyor yoksa başka sebep olmaz...yani ya bu musluk yada geri dönüşümünde biryerde kaçırıyor

Sercan Tankut

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tessekür abi yarın serviste kontol ettireceğim