km nasıl düşürülür bakın

Al Paciona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Matkapla nası yapıyolar yaw:S birde bişey soracam aracın km sinin düştüğünü nasıl anlarız?benim bi arkadaşımın arabası çok temiz bence km normal ama o diyoki katran göstergelerinin ordaki camın üstündeki vidalar kurcalanmış boyası çizilmiş diyo.burası açılmasa neden böyle olsunki diyo.orası sadece km düşürmek içinmi açılıyor?

MBugra1

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.karinca.tk
aracın KM sini direksiyondaki ve göğüsteki yıpranmadan da anlayabilirsiniz. 40 bindeki hiç bir aracın direksiyonunda düzleşme (derimsi dokunun kaybolması) olmaz. Aynı zamanda şoför mahalli koltuk döşemesindeki yıpranma da uzun süreli kullanım belirtisidir.

astra_metin

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yanlış bilmiyorsam genelde bunları filo kiralaması yapan firmalardan alınan araçlarda galeriler yapıyordu. Benim arkadaşa denk geldi, istanbul da araba reno clio 200 bin bakımı yapılmış, galeride 76000 temiz diye satıyormuş. Serviste kontrol ettirince 200 bin bakımının yapılmış olduğu ortaya çıkıyor. Çoğu aracın kilometresi gittikleri bakımlardan servisten kontroledilebilir. Yazıklar olsun bunu yapıpta insanlara araba satanlara. Öğrenirim aslında galerinin ismini, yazmak lazım böyle adamları.

yakuzz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Matkapla nası yapıyolar yaw:S birde bişey soracam aracın km sinin düştüğünü nasıl anlarız?benim bi arkadaşımın arabası çok temiz bence km normal ama o diyoki katran göstergelerinin ordaki camın üstündeki vidalar kurcalanmış boyası çizilmiş diyo.burası açılmasa neden böyle olsunki diyo.orası sadece km düşürmek içinmi açılıyor?

Göstergesi dijitalse kadranın bulunduğu kısmın kurcalanmasına gerek yok; tech2 bağlantısıyla yapılıyor.. ama göstergeleri mekanikse o zaman kadranın sökülüp kurcalanması lazım. matkabı kadrana bağladıktan sonra saat yönünün tersine çalıştırıp, km sayacını düşürüyorlar..

mayham85

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bunu yapanların .....

bir arkadaşımın golfü 110 binde bakıma girdikten 3 gün sonra satıldı bir kaç ay sonra araç pertten dönmüş ve nedense birden 65000 km ye düşmüş ve bu şekilde 3 ayrı galeri satmaya çalıştı en son istanbula satıldı alana allah sabır versin.

kendi aracım 258300 kmde ve şuan satıyorum desem alacak kişiler var çünkü dürüst olduğum ve aracıın hiç bir sorununu gizlemediği ve zaten aracı çok temiz kullandığım için oluyor bu bence en doğrusu dürüst olmak biz dürüst olalım olmayanlar öteki tarafta hesabını verirler.

selim çakır

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bu durum yıllardır var arac alırken sanayidede iyi ustalar var mutlaka kontrol ettirin ben vectrayı alırken km düşürülmüş 47000 aldım serviste bakıma girdim arac 2ay önceistanbulda 60000 bakımına girmiş tabi şok oldum. babam çok eski otamatik şanzıman ustasıdır. ikimizde şaşırdık valla helal olsun dedim okadarda kontrol ettik motoru rektefiyevcide piston basınclarına kadar baktık az bi motorda sıkıştırma oranları düşük çıktı ama km 60bin üzerinde olacağı hiç aklıma gelmedi çünkü galerici eniştenin arkadaşı.tabi arada enişte olunca sineye çektik

yakuzz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Valla selim bey sizinki yine makul sayılabilecek bir miktar. Takriben 20bin km falan oynamışlar, 150-160bin km düşürüyo adamlar. Anlaşılmaması içinde 100YTLye detaylı iç temizlik yaptırıyor, sonra direksiyon simidini ve aparatlarını, vites kolunun körüğünü falan değiştirip bindiriyorlr fiyatı.. dedim ya 90binde alınan arabanın 220bin bakımının yapılmış olduğunu gördüm ben; daha fenası ise mahkemede de bir sonuç elde edilememesi.