Km Sifirlama Yada Düşürme

tjet

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
İyi bakıldıysa 150.000 Km'de de olsa o araç alınır.Önemli olan aracın kaç km'de olduğu değil, nasıl bakıldığı...
Kesinlikle çook araçlar gördüm daha 50 000 km bile olmamış araç araçlıktan çıkmış km olayını bildiğim kadarıyla çözemiyorlar çok güvendiğin bir ustaya göster aracı zira oto kuaförler 200 000 deki aracı 80 90 000 deki araç gibi gösterebiliyorlar bide arçtaki genel deformasyon fikir verebilir ama en iyisi ustasına göstermek

skyeye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
acaba bu düşüncenz dizel araçla içinde geçerlimi

İyi bir ustanın onayı alındığı sürece alıcının maddi durumuna göre evet.Dizel araçlar zaten çok yol yapılacağı için tercih ediliyor, dolayısı ile kısa sürede çok km yapmaları gayet normal.Tek kötü yanları bakım ve yedek parça masraflarının benzinli araçlara göre daha yüksek olması...

rubi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
pedallar, direksiyon simidi, döşeme, motorun sesi gibi birçok unsur aracın orjinal km olup olmadığını kanıtlar... temiz olmayan bir arac ne kadar az km de olursa olsun belli eder kendini bence...

kovas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşların bahsettiği hususlara aynen katılıyorum bütün bunlara ilaveten 150-200 bin kmdeki aracın motor alt bloğu ile 40- 50 bin kmdeki aracın motor bloğunun rengi farklı olur bu da fikir verebilir ama hiç anlamıyormuş gibi aracı güvenilir birisine expertiz yaptırıp almakta fayda var.bir örnek vereyim ben aracımı 2. el aldım araç tamamen orjinal dediler ve aracı aldım ancak 2 gün sonra amortisörlerden ses geldiğini farkedip götürdüğümde expertizi veren servis biz bunu atlamışız diyerek ücretsiz değiştirdiler
kolay gelsin

badboy27

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben de arkadaşlara katılıyorum ne kadar temizlense de km düşürülmüş bir araç usta biri tarafından hemen anlaşılır. Ben arabamı 20 000 de almıştım. Ama gösterdiğim her usta 2000 sanıyordu. Araba çok iyi bakıldıysa ve tanıdıktan alınırsa bence 2. elde sorun olmaz. Benim arabanın motoru açılmamıştı daha....Bunlara güvenerek 2. el alınabilir yoksa bu günde kimseye güvenilmez. haklısın.

sismik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence en güzeli aracın muhakkak hangi servise götürüldüğünü öğrenin , servis kağıtlarını faturaları vs. isteyin. Bu en büyük kilometre garantisidir. Böyle olmayan araçtan uzak durun derim. Ve muhakkak bir ekspertize gösterin aracı. mümkünse aracın devamlı götürüldüğü servis olmasın .

MKG

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
en güzeli bence tanıdık birinden bildiğin arabayı almak...yoksa ikinci el otonun kaç km de olduğunu anlamak bence güç olur...sonuçta yıpranan parçaların hepsi değiştirilebiliyor yani yok pedalı yıpranmış yok direksion deris sökülmüş bunların hepsini değiştiriyorlar...