Koni amortisör ve normal arasındaki fark?

kurt.ibrahim

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
ERMAN kardeş ilgi ve bilgin için teşekkürler. Maderatörlerin bu konuda edit edeceklerini tahmin etmiyorum .Açılmış konuya sunulan bilgi mahiyeti var umarım böylekabül ederler :Aksi olursa üzülürüm gelişecek hadiselerdende bilgilendirirsen sevinirim. Paylaşım taktire şayan . Şu anda amortisörlerimde bir sorun yok .Problem yaşadığim an değiştirmeyi koni ile gerçkleştirmeyi dünmeye başladım .Yazın tatilde çok bozuk yolara giriliyor . Şuada normlarla araba gemi gibi sallanıyor .Konide budurum azalacak gibi. ALLAHIN selamı ve rahmeti üzerine olsun.:pon:

skyeye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
coRSac' Alıntı:
Koniden sonra corsanın o gürültülü çalışan süspansiyon sisteminden eser kalmadı demi.Takır tukur, en ufak çukurda bile paat diye sesler yüzünden bile koni alınır..543euro da yaylar yok demi yoksa takım mı?

Yok, sadece koniler o fiyat.Yaylara da 250 kaat verdim 3 hafta önce...
Ne yalan söyliim deyiyo ama. Arbaya o kadar şey aldım, en az içime oturan Koni'ler oldu :D . Takırtılar yok belki ama konfor biraz azalıyor spor olanlarda, sarılar sert olduğundan çukurları daha bi fazla hissediyorsun haliyle.Standard olanlar var bide kırmızıydı sanırım, onlar daha konforlu olsa gerek...

aga78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yani paraya kıyınca bu araçlar bişiyi benziyo ama erman renk ve uyguladıgın mod bi araca ancak bu kadar yakışır koni olayı gerçekten çok fark ediyor ama kötü yollarda zaman içinde kule ve taşıyıcılara zarar verebiliyor esnemeyen kısım kaportaya yükleniyor tabi uzun zaman ve bozuk yollarda kullanırsan

sen ataşehirde oturuyorsun giderken ses yapmıyomu berbat oranın yolları parke taşları çok beter yaa ben deli olyuyom ordan geçerken
direksiyon kutusu bozukken ön takım orda kalacak diye endişelenirdim hep

skyeye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aga78' Alıntı:
yani paraya kıyınca bu araçlar bişiyi benziyo ama erman renk ve uyguladıgın mod bi araca ancak bu kadar yakışır koni olayı gerçekten çok fark ediyor ama kötü yollarda zaman içinde kule ve taşıyıcılara zarar verebiliyor esnemeyen kısım kaportaya yükleniyor tabi uzun zaman ve bozuk yollarda kullanırsan

sen ataşehirde oturuyorsun giderken ses yapmıyomu berbat oranın yolları parke taşları çok beter yaa ben deli olyuyom ordan geçerken
direksiyon kutusu bozukken ön takım orda kalacak diye endişelenirdim hep

Sorma,Ataşehir'in yolları hakkaten berbat, adama ya sabır çektiriyo.Neyse ki ben asfalt bitmeden sağa kaçıp üst yollardan eve kaçıyorum.Zararın neresinden dönsek kar yine... Bende amortisörle beraber yay ve kule gergisi de var, o yüzden bayaa bi farketti yol tutuş, o yüzden göz yumuyorum konforun azalmasına.Zaten arabayı modifiye ediyosan extra performans için hem motordan hem mekanikten biraz ödün vermen gerekiyo ama bundan daha da zararlısı yanlış yapılan uygulamalar.Bu tip uygulamaları illa ki uzmanına yaptırmak lazım...Bir de illa spor olmak zorunda değil, standard kullanım için de modelleri var Koni'nin, onların da konfordan ödün vermeden çok farkettireceğinden eminim.

kurt.ibrahim

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
standart kulanımlarda araba basılıyormu acaba?selamlar.:confused:

aga78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla mod olayına bi girdinmi sonu yok gibi bişiy bi araba parası gidiyo güzel oluyo araç ama al işte erman aracına 21.000 istiyodu bildigim kadarıyla araç özünde zaten 19 20 arası ee yaptıgı masraf
5.000 nin üzerinde sanırım ama tabi işin keyfi başka bişiy parayla ölçülmez şimdi bende eski aracımdan kalma tessisat var 1.500 verdiler vermedim ama baglatamıyom onu yaptınmı cam filmi peşine ızvır zıvır derken olay büyüyo sonuçta arac opel corsa

Eftamintokofti

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sarı koniyle normal yay kullanılması tavsiye edilmez. Spor yay kullananlar alsın sarıyı. Normal yay kullanıcam diyip de illa koni almak istiyorsanız kırmızı koni alın. Bu arada tüm koniler ayarlıdır. Ve konilerinizi asla en sertte kullanmayın :)

bugraGT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kırmızı konilerde ayarlımıdır ????

orjinal vectra gt nin amortisörlerinden çok rahatsızım kırmızı alsam güvenlikten ödün vermiş olurmuyum??

konilere bi hort çekelim:)

Bülent5834

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
konu hortlamışken elimde astra h tüm modellere uyumlu koni amörtisör vardır almak isteyenlere duyurulur 700 tl pazarlık vardır

bugraGT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
siz sarı sport serisimi kullanıyorsunuz??

süspansiyon konusunda bilgili kişleri buraya bekliyorum :S