kontak takılı kalıyor

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ıyı aksamlar..

aracımda bır kac aydır kontagı cevırıp aracı calstırdıktan sonra bı cartlama sesı mevcut marşa 1 2 sanıye daha basılı kalıyor bazende kontak anahtarını cıkardığımda kontak ıcerde kalıyor anahtar ucu ule hafıf cevırıp dısarı alıyorum bunun ıcın neyı degıstırmem yada neyı tamır ettırmem lazım nette arastırmada buldugum tek parca kontak termıği dıye bı urun

http://www.**************/Opel-Corsa-C-Kontak-Termigi-Kontak-Salteri-FEBI,PR-2087.html

boyle bı parca bu sorunu gıderırımı yoksa kontak tüpümü degısmelı yada ne yapılmalı ??

RAINMAN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kontak bakımı yaptırmanı tavsiye ederim. Kontagı söküp beyaz krem gibi bir yağ sürüyorlar ondan sonra pamuk gibi olup tıkır tıkır çalışıyor.

mustafa57

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ıyı aksamlar..

aracımda bır kac aydır kontagı cevırıp aracı calstırdıktan sonra bı cartlama sesı mevcut marşa 1 2 sanıye daha basılı kalıyor bazende kontak anahtarını cıkardığımda kontak ıcerde kalıyor anahtar ucu ule hafıf cevırıp dısarı alıyorum bunun ıcın neyı degıstırmem yada neyı tamır ettırmem lazım nette arastırmada buldugum tek parca kontak termıği dıye bı urun

http://www.**************/Opel-Corsa-C-Kontak-Termigi-Kontak-Salteri-FEBI,PR-2087.html

boyle bı parca bu sorunu gıderırımı yoksa kontak tüpümü degısmelı yada ne yapılmalı ??

WD - 40 diye sprey var birkaç kere ondan sıkıp temizlemeye çalışabilirsin. Ancak kesin çözüm kontağı söktürüp güzelce temizletmelisin.

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kontagı sökep temızlemek ıle olucaksa o yagdan alırım bılıyorum beyaz vıtes kutusunn ordada var hatta kendım yaparım ben parca degısımı gerekırmı onu tam cozemedım

zihni444

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gerekli bendede aynı sorun vardı yeni kontak aldım30 tl ydi sanırım anahtarı çıkarınca göbeği iten yer zaman la aşınıyor takılıyor benimde anahtar takılı kalıyordı tık diye atmıyordu söktüm kontağı yeni aldığım kilit kısmında şifreyi söküp eski şifreyi taktım anahtarım değişmedi bu sayede şimdi tıkır tıkır çalışıyor

RAINMAN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim astra da herhangi bir parça değişimi olmadı.
Sadece kontagı söküp yağladı sonra kontak ilk günkü gibi çalışmaya devam etti.