Kötü koku

tughan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Önce herkese merhaba uzun zmndır forumdayım ama genelde okuyodum bide yazmayı deniyim dedim:) bende corsa c var ve klimayı açıyorum bi sorun yok hersey normal fakat kapattığımda havalandırmadan berbat bi koku gelio acaba başkasının başına geldi mi?şimdiden herkese teşekkürler

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hoşgeldin. ama öncelıklekle kendını "ÜYE ARŞİVİ"'nde formata uygun sekılde tanıtmalısın. ayrıcı forumda arama yaptırırsan cevabını bulursun.

tughan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ozel msjı yeni gordum tanıttım ama tam tersi oldu:) cvp için sagol

tughan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla arama yaptım ben bulamdım galiba sorunun nedenini bilen varsa solesin sevinirim

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öncelikle polen fılıtresını yenıletmen gerecek ama kokunun tam olarak önune gecemeyebılırsın cunkı hava kanallarında pis koku yer edıyor. polen fılıtresine sevdgın hafıf kokulu bı parfum sıkabılırsın

tughan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tesekkurler inş. işe yarar

aker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yok arkadaşlar polen filtresi bir noktadan sonra işe yaramıyor. Kendi aracımdan biliyorum...

Bu konuda klima kullanımı için bana verilen tavsiye;

Araçı park edeceğiniz yere yaklaştığınız zaman kompresörü durdurmak ve havalandırmayı bir süre daha çalıştırmak.

Yararı ise şuymuş;
Peteklerde oluşan nem yoğuşma nedeniyle bakteri oluşuyor. Bunu engellemek için klima kapandıktan sonra havalandırmanın bir süre daha çalıştırmaya devam ettirilmesi ile peteklerde kalan nem - yoğuşmanın yok edilip bakteri üremesine engel olmak.

Umarım anlatabilmişimdir. :)

Ancak nedense bundan önceki aracımda ( Tempra 2.0 IE) kesinlikle bu tür bi olaya dikkat etmiyordum ve koku da yoktu.

duman_42

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Genelde bu klimanın tek dezavantajı olsa gerek. Nedeni de arkadaşların dediği gibi nem sonucu oluşan koku, polen filtresi değişimi faydalı olur ama aker arkadaşın dediklerine katılıyorum. 2 sene evvel aynı sorundan dolayı serviste benzer şeyleri bana da söylemişlerdi. Kısaca klima biraz nazlıdır. Bazı şeylerine katlanmak lazım..:D