Kredi Kartı Üyelik Ücretleri.??

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
Slm arkadaşlar.
Biliyorsunuz bu ay kredi kartlarından üyelik ücretleri keildi.
çogunluguda 45-TL civarında.

2 banka sorunsuz iade işlemimi yaptı ancak yapı kredi bankası inatla iade etmek istemedi. Yönetim kurulunun karar aldığını tüm müşterilerine aynı davranıldığını. ancak son 6 aylık ödememin ortalaması kadar 3 ay düzenli alışveriş yaparsam ay ay bana taksitle iade edebilirlermiş.
Böyle saçma bişey duymadım. Israrla başka seçenek olmadıgı konusunda ısrar etti. Bende iade etmediğine dair belge istedim.
Sizlerin bu konudaki deneyimleriniz nedir.
Özellikle yapı kredi yi merak ediyorum.

Bu konuda bu en son çıkan kart kullanım ve limitlerini kısıtlayan kanunun içinde bu ücretlerle ilğili bi düzenleme varmı. ben baktım göremedim.

Son düzenleme:

fourtyseven

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cengiz bey her sene garanti bankası benden de kesiyor musterı hızmetlerını arayarak herseferınde kredı kartımı kapatın talımatını verıyorum o halde sıze bonus yukleyelım dıyerek kesılen ucret kadar bonus yukletıyorum ıkı yıldır bu sekılde ancak kanuni olarak tuketıcı mahkemesıne vererek geri alınıyor bu yolu ızleyeceksenız detaylı olarak yardımcı olurum..

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Ben yazın aynı sorunu yaşamıştım. Otomatik ödeme talimatım olduğu için hesaptan kesmişlerdi. Kart ücreti ödemek istemediğimi belirterek kartımın iptalini istemiştim, iptal etmek işlerine gelmediği için kesilen ücretin bedelini 3 gün içerisinde hesabıma aktarmışlardı, ama adamlar uyanık cari hesabımdan çektikleri bedeli kredi kartı hesabıma aktarmışlardı ben de hemen gidip 50 TL benzin almıştım.

cedoo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende aynı kesilen miktarı talep ettim geri verdiler ama 1 şartla 3 ay içerisinde kartı baya bir yüksek kullanırsam parayı geri almayacaklarmış. soygun un terbiyeli hali yani..

meftunn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bana göre kredi kartı bir hizmettir.. banka da isterse para kesebilir, tabi bu ben dahil kimsenin işine gelmez.. rekabet şartlarından dolayı da bazı bankalar bunu iptal ediyo..

Cengiz abi yapı krediyi sormuşsun, yapı kredi bu konuda sert.. arkadaş geçen aradı, iptal edin falan dedi direk kapattılar... bize müşteri çok havalarındalar galiba

ama cardfinans bombadır mesela, elinde cardfinans olupta iptal ettirebilen adamı alnından öperim.. iptal etmemeniz için herşeyi yaparlar.. çok rahat yıllık ücreti de iptal ettirebilirsiniz, tabi önden bi 10 dakka kafa ütülerler

exilegs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben çok pis bu işlerin üstadı oldum. :D Bir yere restauranta gittim.Fix menüydü65 TL verecektim biliyorum.Kartta 90 civarı limit var.O zamanlar öğrenciyiz tabi.Limiti 400 müydü neydi.:D Neyse adamlar 35 lira çekmişler.Dönem ücreti diye.Ben dekaldım orda kart çekmedi.Neyse borç harç çıktık ordaN.Ama nasıl sinirlendim.Aradım adamları.Sizin yapacağınız işin,sizin gibi bankanın diyerekten sövdüm.Ordan paşam aradı işte problem nedir beyefendi diye...Dedim sus dinle...Siz nasıl bankasınız böyle böyle diye...Adam demez mi her banka da var bu?E dedim aptal herif o zaman çıkıp reklam yapmayacaksın.Biz farklıyız biz cartız biz curtuz diye...Doğru mudur dedim.Beyefendi dedi konumuzla alakası yok ki dedi..Dedim olsun olmasın soruma cevap ver...Doğru dedi..Gelelim ikinciye Ulan karaktersiz herifler ben sizin kartınıza güvenip gitmişim bir yere artık nasıl güveniyim dedim.Ulan adi herifler her kampanyayı otu boku cep telefonuna gönderiyorsunuz.Madem çekiyorsun çeker çekmez cebe bunu da mesaj at ki bende bileyim dedim.Doğru mudur dedim?Doğru dedi....Daha başka sorum yok dedim....Sizin gibi banka yerin dibine batsın dedim.Yarında tazminatı açıyorum dedim.Ertesi gün mail attılar.Parayı iade etmişler.Tekrar aradım.Parayı iade etmeniz için her altı ayda bir arayayım mı dedim?Yoksa sesimi kaydedip cd'yle kuleye mi göndereyim dedim.Neden bu yollara başvuruyosunuz dedim.Benim artık sizinle işim olmaz...Bundan böyle kim olsa İş bankasını kötüleyeceğim bunuda bilin dedim.O zaman dan bu zamana işim olmaz....Kredi kartı alırkende anlaşmanızı yapın derim ben...Kredi kartı aldığınız şubenin müdüründen dilekçe gibi imzalı mühürlü kağıt isteyin bir halt edemezler...Tecrübeyle onaylıdır.Eğer olursa müdürün suratına atarsınız kağıdı...Çok sinirlendim bak yine...

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
bana göre kredi kartı bir hizmettir.. banka da isterse para kesebilir, tabi bu ben dahil kimsenin işine gelmez.. rekabet şartlarından dolayı da bazı bankalar bunu iptal ediyo..

Banka zaten yaptıgımız işlemlerden para kazanıyor. Ben alışveriş yaptığımda parayı alışveriş yaptığım yere değilde bankaya ödüyorum. Bankada o parayı kullanıp sonra iş yerine ödüyor.
Zaten kazanç saglanan bi sitemde extra üyelik ücreti kesilmesi usülsüz kazanç bence.
Ayrıca ben üye filanda değilim. Müşteriyim. Ne bu spor salonu mu yıllık üyelik ücreti kesiyor.

Ozaman alışveriş yaptıgımız diğer mazalarda üyelik ücreti kessin.
Banada 3 ay alışveriş yapın iade edelim dedi. demekki yasal zorunlu bi kesinti değil iade edilebiliyormuş ama bunun için şart koşmanız etik değil dedim. kabul etmedim. ödemediinize dair belge gönderin dedim.

Soner zaten olumlu dönüş olmaza amacım tüketici mahkemesi ama bu konuda son çıkan yasada bir düzenleme varmı onu merak ediyorum.
elinde sağlam dilekçe önekleri varsa alabilirim.

RespecT

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
12 yıl belki daha fazladır Yapı Kredi kartını kullanırım.Tek kart kullanmaktan yanayım . İlk defa geçen yıl ücret almışlardı , farkettiğimde de aradım ve hiç ikilemeden iptal ettiler.
Ama ben iş harcamalarında da kullandığım için yoğun kullanımdan dolayı durum böyledir bence.Bu ayki dökümde kart ücreti görmedim.
Card Finans ise süresi dolmuş ve yerine yeni kartı yollayıp adreste olmadığım için kendilerine geri dönen / imha edilen karta 9 ay sonra kart ücreti aldılar.

- Kart sizde değilmi ? Evet. İade gelmiş ve imha edilmiş.
- Eski kartım süresi dolmuş değil mi ? Evet.
- 1 yıla yakın hareket yok değil mi ? Evet.
- Hangi kartı kullanabiliyorum ve ücreti mi oluyor? Hıh.

Devamını anlatsam 1 sayfa telefon görüşmesi yazabilirim.Ama Finansbank kadar lakayıt / ucuz zihniyet bir banka görmedim.

aventador

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Akbank kesildi benden aradım anında iade ettiler. Ykb batık bir banka,illet ettim ben?

ern1402

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Zaten banka işlerinde de bir sorun yaşasam kesin yapı kredi oluyor . . . Bu arada iş bankasında da bu uygulama var mı -45 gibi ?