Kronik manifold kapakcik sorunu

1.9CDTİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese merhaba
Aracım 1.9 cdti vectra c
Sanirim bu motorlarda emme manifoldu kapakcıkları sorun verebiliyormuş
Bikaç yazı okudum bu sorunun kronik olduğu yaziyodu.
Benim aracimda da galiba bu sorun var. Araç 3000 deviri geçmiyor, yokuşta bayılıyor, yakıt tüketimi artti ve duman atıyor.
Şu anda arabanin motor arıza işığı sürekli yaniyor.
Kusura bakmayın lütfen biraz uzun olcak ama
Manifold temizliğiyle bu sorun düzelir mi?
Manifold kapakcık motorundaysa sorun bu motor satılıyor mu(internette bulamadim).
Kapakcıklarda sorun varsa manifoldu tamamen değiştirmemiz mi lazim (biraz pahalı da)
Karamanda oturuyorum ve karamandaki ustalar bikaç defa kazıklamaya çalıştığı için güvenmiyorum konyaya gidicem en azından bilgim olsun hazırlıklı gidiyim.(sanayide çarpacak adam arıyolar komple motor lazim diyen bile çıkar)
Şimdiden tesekkür ederim

efendy06

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Herkese merhaba
Aracım 1.9 cdti vectra c
Sanirim bu motorlarda emme manifoldu kapakcıkları sorun verebiliyormuş
Bikaç yazı okudum bu sorunun kronik olduğu yaziyodu.
Benim aracimda da galiba bu sorun var. Araç 3000 deviri geçmiyor, yokuşta bayılıyor, yakıt tüketimi artti ve duman atıyor.
Şu anda arabanin motor arıza işığı sürekli yaniyor.
Kusura bakmayın lütfen biraz uzun olcak ama
Manifold temizliğiyle bu sorun düzelir mi?
Manifold kapakcık motorundaysa sorun bu motor satılıyor mu(internette bulamadim).
Kapakcıklarda sorun varsa manifoldu tamamen değiştirmemiz mi lazim (biraz pahalı da)
Karamanda oturuyorum ve karamandaki ustalar bikaç defa kazıklamaya çalıştığı için güvenmiyorum konyaya gidicem en azından bilgim olsun hazırlıklı gidiyim.(sanayide çarpacak adam arıyolar komple motor lazim diyen bile çıkar)
Şimdiden tesekkür ederim

Hocam, sponsorumuz opel garage var. Kendilerine 2 opel araç götürdüm, hem ilgili hem bilgililer. Size naçizane önerim, Karaman yahut Konya Ankara'ya çok uzak değil. Ankara'ya gelerek opel garaj'a aracınızı göstermeniz, bundan önce de Hakan bey'i arayarak kendisi ile görüşmeniz şeklinde olacaktır. İllaki Konya'da işinin ehli Opel ustası vardır ancak acaba hangi tamirci işinin ehlidir, bunu bilmek ve bulmak zor.
https://www.facebook.com/OPELGARAGECOM/

Selametle...

1.9CDTİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam, sponsorumuz opel garage var. Kendilerine 2 opel araç götürdüm, hem ilgili hem bilgililer. Size naçizane önerim, Karaman yahut Konya Ankara'ya çok uzak değil. Ankara'ya gelerek opel garaj'a aracınızı göstermeniz, bundan önce de Hakan bey'i arayarak kendisi ile görüşmeniz şeklinde olacaktır. İllaki Konya'da işinin ehli Opel ustası vardır ancak acaba hangi tamirci işinin ehlidir, bunu bilmek ve bulmak zor.
https://www.facebook.com/OPELGARAGECOM/

Selametle...

Cevabiniz için teşekkür ederim .
En mantıklısı o fakat bende "baba" gibi bi faktör var. Kendisi uzun yolu hiç sevmez ankaraya gideceğini de sanmiyorum. Ben olsam giderim.
Hakan bey sanırım OPELGARAGE ın sahibi. Hakan beyle iletişime geçsem hem problemle ilgili fikrini alsam hemde konyada usta tavsiyesi istesem daha uygun olacak gibi.
Belki konyada iyi ustaya denk gelirsek konyalı forumdaşlarımıza tavsiye ederiz.