kWh hesabi nasil yapilir ???

zafim2002

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar herkese,

kücük ama mide bulandirici bi konu aklima takilidida.Ben 6 ayda 1751 kW elektrik kullanmisim.kW fiyati 24,13 cent/saat mis.Ayda 75€ ödüyorum ve firma bana daha 300€ ödeme yapmaniz lazim diyor. Bu hesab nasil yapiliyor.

Bilen varsa lütfen yardim etsin.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eline fatura gecmiyormu orda mehrwertsteueri vesaire yazar...kw 0.2413 kdv hairicidir..üzerine binen vergi abone ücretleri ne kadar bilmek lazim yoksa burdan bakinca hesap tam ama 300 euro ek ücret farki istemesi absurt..
en iyisi sen ödeneklerin ile TWS elektrik kurumunu ara...ve yaktigin kwh söyle ne kadar yapar ve mwst ile hesaplasinlar fazla istiyorsa itiraz et..mahkeme diyecegim ama isverenin ??? ayni zamanda ???

Son düzenleme:

corsa cdti

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kwh birimdir ve 1 saatte kullanılan elektiriği belirtir. ve ya bir başla deyişle 1 saattekullanılan elektriktir.
elektrik sayaçlarının yazdığı kwh cinsinden elektrik miktarıdır.
kulladığın elektriğin kwh giydirilmiş birim fiyatı ( sizin orada ötv, kdv, vergi cinsinden ilaveler yapıldıktan sonra oluşan brüt fiyat) ne ise sayacın yazdığı değer ile çarparsın sonuç çıkar.

zafim2002

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eline fatura gecmiyormu orda mehrwertsteueri vesaire yazar...kw 0.2413 kdv hairicidir..üzerine binen vergi abone ücretleri ne kadar bilmek lazim yoksa burdan bakinca hesap tam ama 300 euro ek ücret farki istemesi absurt..
en iyisi sen ödeneklerin ile TWS elektrik kurumunu ara...ve yaktigin kwh söyle ne kadar yapar ve mwst ile hesaplasinlar fazla istiyorsa itiraz et..mahkeme diyecegim ama isverenin ??? ayni zamanda ???

Yazili olarak gönderin dedim gönderecekler bakalim.Ayrintili olarak gelince yazarim.Benim hesabima görede tam, ama 300 kagit fark istiyorlar. Neyse fatura bi gelsinde bakalim neymis.

zafim2002

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Firmadan bugün bi mektup geldi ödemelerinizi yükseltelim diye. Ben zaten 75€ ödüyom daha neyine yükselteyim 100 mü yapayim ödemeyi. Zaten bu aralar heyheylerim üstümde, bende tekrar telefon ettim bi bayan cikti. Sorunu tekrar anlattim kadinda bana siz kiminle görüstünüz bilmiyorum ama arkadas size bi öneride bulunmustur bu mektupla dedi. Bende benim öneriye ihtiyacim yok benim size bugün itibari ile ne kadar daha ödeme yapmam lazim dedim, bayan sifir dedi. Belki kis dolayisi ile 6 aylik elektrik kullaniminiz yüksek olmus olabilir. 9. ayda ( yani senesi dolunca- Almanyada senelik hesablama yapiliyor) senelik giderinize tekrar bakar hesablariz. 75 € ödemeye devam edebilirsiniz dedi. Bende okey deyip kapattim. Bu arada nasil hesablama yapildiginida ögrendim kadindan.

Simdilik herkese Tesekkür ederim.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya isleri gücleri nerden fazla aliriz kara geceriz derdindeler,utanmadan birde iscisinden :D...sene sonu zaten elektrik kurumu sayaci okuyup hesap yapilacak o zaman farki ister ondan sonra aidatini ona göre yükseltir...onlarda senede bir ödeyecek sonucta farki yani...
neyse gecmis olsun

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Burda diger arkadaslara genis bilgi vereyim...
Almanyada aile kisi hesabi yaparak ortalama elektrik harcamalari istatiken ellerinde var diyor mesela 4 kislik bir aile 3600kw senelik tüketim,bunu aya bölerler sizden ayda o tutari alirlar...sayac okumaya senede bir gelirler okurlar eger fazla yakmissaniz aradaki farki arti yeni belirlenen hesap ile aidati ona göre böler isterler..yok az yakmissaniz ödeyeceginiz aidatdan düser yeni aidat ona göre az olur...
bilgi amaclidir konuyu anlamak icin :D