Lastik Balonlaması Gibi Bir Durum Vardı

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Arkadaşlar uzunca bir zamandır aracım da lastik balonlaması gibi bir durum vardı. Araç 70 km üzerine çıktığında sanki topallıyor idi. Bugün Pursaklara yolum düştü orada bir rot balans ustasına uğradım. Aracımı kontrol etti. Bir sorun bulamadı. Neyse tecrübeye çıktı ve geldi tekrar baktı ve sorunun sağ iç akis kafasında boşluk var dedi....

Arkadaşlar rot balans işini yapan birinin bunu bilmesi ve tespitinin doğruluk payı nedir?

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Yok arkadaşlar bu sorunun neden kaynaklandığı bulunamıyor. Bugün tekrar rotcuya gittim ve adamlar a dan z ye kadar kontrol ettiler ama yok. Araç ara ara sallanıyor ama sorunun nereden kaynaklandığı meçhul ve bu sorun sayesinde opelden zaten nefret ediyordum artık kin beslemeye başladım :)

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Lastik tel kırabiliyor, ön arka değişip dener misin?

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Emre onu da düşündüm kar lastiklerini denedim ama olmadı işin garip kısmı zaten burada başlıyor. Her zaman bu durum yok. Arada bir yapıyor ve araç resmen sallanıyor.

Araç topallarken, debriyaja basınca da topallama kesiliyor mu? Bu teşhis için önemli, çünkü topallama kesilmiyorsa motorda yük yokken aks vs.daki gerilim düşeceği için eleyebilirsin. Sonunda lastik çıkabülür.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com