Lastik Basıncı Gostergesi

pexmanq

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bugun basıma gelen bır olayi sormak istiyorum..sımdı sabah araca binecektım baktım sag on lastık ınmıstı neyse baktım patlamıs sanıyorum unku oncekı gece baskasındaydı araba haberm yoktu...neyse gıttım bayram nedenyle heryer kapalı bende bugun uzun yola cıkacaktım stepneyı taktım..sonra gittim bi petrole hava bastm ıste dıger lastıklerde duzgun degldi iste bırı 28 bırı 27 falan nese..ancak bıraz yol gıttım 5 km falan snra kırmızı ıısk yandı basınc gostergesi die...bende dedım herhalde lastıklerde sorun var die uzun yol tırstım yola cıkmadım gerı dondum...ıste dds dugmesıne bastım ısık gıttı ve bı daada yanmadı...

simdi sızce gercekten yine sorun varmıdır yoksa bu ısıkla ılıglı bısımdıır...tavsiyeis olan varmıdır ayrica yarın yetkılı servisler acıkmıdır

Papirus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opel astranın lastik hava basınç göstergesi ABS sensörlerinden gelen veriyle çalışıyor, yani lastiklerin hava basıncını ölçmüyor, eğer lastiğin birini değiştirirseniz veya lastik havalarını şişirirken lastikler arasında eskisinden farklı bir oran tutturursanız hata mesajı verir, o nedenle lastikleri tam doğru basınçla şişirdikten sonra DDS tuşuna basıp sıfırlamak gerekir, sistem bu noktayı referans almaya başlar lastiklerin dönüş sayısında bir hata olursa alarm verir , kullanım kitapcığında nasıl ayarlanacağının yazması gerekir.

astra_metin

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opel astranın lastik hava basınç göstergesi ABS sensörlerinden gelen veriyle çalışıyor, yani lastiklerin hava basıncını ölçmüyor, eğer lastiğin birini değiştirirseniz veya lastik havalarını şişirirken lastikler arasında eskisinden farklı bir oran tutturursanız hata mesajı verir, o nedenle lastikleri tam doğru basınçla şişirdikten sonra DDS tuşuna basıp sıfırlamak gerekir, sistem bu noktayı referans almaya başlar lastiklerin dönüş sayısında bir hata olursa alarm verir , kullanım kitapcığında nasıl ayarlanacağının yazması gerekir.

2005 astra elegance sahibiyim bizim araçlarda neden lastik hava basınç göstergesi koymamışlar ...abs sensörlerinden gelen veriyle çalışıyorsa bizde çıkma veya başka bi şekilde taktırabilirmiyiz

CeyCeyX

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
abs sensorleriyle calismio .. okudum kitabinda emin diilim ama sipoblarinda sensor war

bugraGT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende lastik içi sensör var sanıyodum

ama astralar lastigin dönme saysıyndan hesaplıyor farklı basıncı oldugunu

bunuda abs sensörü ile yapamsı mantıklı çünkü tekerdeki en hassas sensör o

odnan iyi kim hesaplayabilir

sibobpta olsa her lastik değişiminde sibobta değişiyor 5ytl ye :)

CeyCeyX

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
kullanma klavuzunda yazio
sibobun icinde kucuk bi parca varmis
onun sayesinde kontrol ediyomus
bu sensor yedek lastikte olmadigi icin
yedek lastik takilinca uyari verir.
sinyal alamadigi icin uyari verir yazio kitapcikta

Papirus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben o sistemi Türkiye'deki astralarda hiç görmedim,Opel 2006 dan sonra zaten lastik basınç göstergesini, DDS olanını da, tamamen yok etti . Aynen kemer bağlama uyarısında olduğu gibi, Herkes zamanla araçlarına ekstra donanım eklerken Opel araçlarından çalarak milleti kazıklamak derdinde(süper kilit de yok, hareketle kilitlemede, hatta sedanda adam perde hava yastığını çalmış) , Başlangıçtaki araç fiyatının üstüne satıyorsun ama zaman içinde birer ikişer olarak donanımlar eksiliyor, kimse hissetmiyor, ya da baştaki övgülerin etkisiyle umursamıyor.

Opel-Astra-Warnleuchte_xxl_tcm8-203848.jpg

Aşağıda kit olarak satılanların bağlantısını koydum.
http://www.tyre-equipment.co.uk/acatalog/Pressure_Sensor_Tyre_Valves.html

Not: Unutttum, katlanabilen aynayı da çaldı adamlar!!

Son düzenleme:

astra_metin

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
haklısın cosmo astrada eskiden xenonda dahildi fiyata şimdi oda yok..ilk bi çıkarıyolar arabayı sonra dediğin gibi birer ikişer çalıyolar model adı nasıl olsa aynı diye satarız diyolar. katlanabilen aynayı bilmiyodum ..hmm

samatya

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar astra nasıl bilmiyorum ama benim vectrada da lastik hava basınç sensörleri var.ve ben bizzat kendim gördüm nasıl bir şey olduğunu.ve sonradan kitapçıktanda okudum.ve de gayet güzel ve hassa bir şekilde de çalışıyor.benim arabada çelik jantın içinde jantla yapısık bir şekilde yantın içinde 4-5 cm lik metal bir şey.evet sibopta değil ama jantın içinde ve sibopa çok yakın.yedek jantta yok bu düzenek.o yüzden yedek tekeri takınca sürekli hata veriyor.vectra da herhangi bir tekerde hava 2.2 barın altına düşünce yol bilgisayırda hemen hata veriyor.sol ön tekerlek 1.9 bar diye ve daha sonra göstergedeki bilgi ekranına astradakindekinin aynı şekilli hata gösteriyor.ve hava vurunca düzeliyor.yani vectralarda bu olayın abs sensörüyle hiç alakası yok.