lastik problemi

samatya

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benimde aracım yolda sekiyordu,bir süre sonra direksiyonda da hissediyorsunuz sektiğini.sürekli kaldırıma çıktığım için çelik tellerinin yapısı bozulmuş.o yüzden ön tekerlerle arka tekerleri değiştirdim.bu seferde arkada oturanlar sektiğini söyledi.en sonunda baktım olmayacak,lastikleri değiştirdim.artık problem ortadan kalktı.ama lastik yenide olsa kaldırıma çıkıldığı sürece 5-6 ayda bu olay tekrarlar dediler.bende artık dikkat ediyorum.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar;
Bende 2006 model 11780 km de opel corsa 1,3 cdti var.
Bu gün lastikleri temizlerken farkettim. Arka sağ lastik iç taraftan
aşınma yapmış diğerlerinde yok. Nasıl olur böyle bir şey, hani önde
olsa, rot-Balans bozukluğundan derim ama sadece arka sağ lastiğin iç kısmından aşınması canımı sıktı. Balanstan olmaz diye düşünüyorum. 2006 yılında bayiden sıfır almıştım. Hani ikinci el olsa arkadan darbe almışda düzeni bozulmuş o yüzden lastik aşınıyor dicem. Başına böyle birşey gelen ve de bu konuda bilgisi olanlar beni aydınlatırsa çok memnum olurum. Selamlar
Bu yollarda neyin ne zaman olacağı belli olmaz. Yollardaki çukurlar lastiğin baş düşmanı. Kaldırıma sert çıkmalar, taşların üstünden geçmeler bunların sebeplerinden. Ön veya arka teker farketmez. Tabiki bir de imalat hatası. Ama hiç bir firma 2 yıllık lastikte bunu kabullenmeye çalışmıyor, kullanım hatası diye geçiştiriyor. En iyisi aynı marka ve desende bir lastik alın (eğer yeniyse) stepneyle eşleştirip önlere takın.

burak10

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar lastik konusu çok detaylı.lastik alırken imalat tarihine özellikle dikkat edin.lastiğin yanağında bu baskıyı bulabilirsiniz.lastik rafta beklese dahi kimyasal olarak ömrü azalmaya devam eder.

söylemek istediğim diğer konuysa örneğin lastiğiniz H serisi ise daha uygun fiyatlı olsa dahi T serisi almayın.

Son düzenleme: