Lastİk seÇİmİnde hiz endeksİ ve konfor

kayıboyu11

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar herkese merhaba. Malum kış mevsiminin sonuna geldik ve yazlık lastik araştırmalarımız hızlandı. Benim aracımdaki orjinal yaz lastikleri taş gibi ve çatlamalar mevcut. Yine tercihim Michelin oldu Primacy 3 205 55 16 tane fiyatı 195 tl. Yanlız satıcı ben istediğimde sipariş verecek yeni tarihli olması için vede fiyat değiştirmeden aynı fiyata istersen 91V istersen 91W serisi getirtebilirim seçim senin dedi. Aracım Astra H 1.3 Easytronic yüksek hız yapacağım yok 91V fazlasıyla karşılıyor aracın standartlarını. Şİmdi 91W serisinin dayanıklılık ve konfor olarak 91V den bir artısı yada eksisi olurmu. Mantığıma göre yüksek hızlara dayanabilmesi için ve daha geç ısınması için ekstra güçlendirilmiş olması gerekir bence. Buda esnekliğinden taviz verirmi. Malum bizim opellerin süspansiyon zaten sert bende bu yüzden michelin tercih ediyorum. Bu konuda Bilgi ve Tecrübelerinize ihtiyacım var
Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler

vctrc04

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kendi edindiğim tecrübeye göre şunu söyleyebilirim konfor yakıt dayanıklılık olarak hiç bir fark yok varsa da ben hissetmedim. sadece aynı basınç ve yük altında v lastik 240 yaparken w lastik 270 yapabiliyor gibi... Sonuç olarak tek fark hız kapasitesi.

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
V serisi aldım, 180km den sonra W serisine göre daha zayıf direksiyon hissi verse de, bence psikolojik. Bir farkı göremedim.

kayıboyu11

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
Konfor farkı olmayacağını bilsem aynı fiyat olduğu için W serisi tercih edeceğim

mustaferbil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
V aracın değerini karşılıyor. V sipariş ver kafanda soru işareti olmaz.

kayıboyu11

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
V aracın değerini karşılıyor. V sipariş ver kafanda soru işareti olmaz.
Büyük ihtimal W serisi tercih edeceğim. tecrübelerimi de buradan paylaşırım bakalım nasıl bişey:D

rezulteo lastik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.rezulteo-lastik.com.tr
Arkadaşlar herkese merhaba. Malum kış mevsiminin sonuna geldik ve yazlık lastik araştırmalarımız hızlandı. Benim aracımdaki orjinal yaz lastikleri taş gibi ve çatlamalar mevcut. Yine tercihim Michelin oldu Primacy 3 205 55 16 tane fiyatı 195 tl. Yanlız satıcı ben istediğimde sipariş verecek yeni tarihli olması için vede fiyat değiştirmeden aynı fiyata istersen 91V istersen 91W serisi getirtebilirim seçim senin dedi. Aracım Astra H 1.3 Easytronic yüksek hız yapacağım yok 91V fazlasıyla karşılıyor aracın standartlarını. Şİmdi 91W serisinin dayanıklılık ve konfor olarak 91V den bir artısı yada eksisi olurmu. Mantığıma göre yüksek hızlara dayanabilmesi için ve daha geç ısınması için ekstra güçlendirilmiş olması gerekir bence. Buda esnekliğinden taviz verirmi. Malum bizim opellerin süspansiyon zaten sert bende bu yüzden michelin tercih ediyorum. Bu konuda Bilgi ve Tecrübelerinize ihtiyacım var
Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler

Merhaba,
Hız endeksleri konfora etki etmez. Genel olarak, daha büyük hız endeksleri daha iyi hareket kalibiyeti ve sportif sürüş kazandırır.

kayıboyu11

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
Pilot Sport 3 91W getirtmiş kafam yine karıştı. Bu lastikler için yeni araç almam gerekecek gibi:maden: