Lastik sıkışması

RAINMAN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar geçen gün başımdan bir olay geçti ve bunu sizinle paylaşmak istiyorum.
Eşimle gece gezmesinden döndük ve arabayı park ettim. Sabah kalktıgımda sol arka tekerlek inikti neredeyse 1 cm çapında da bir delikvardı ve tekerlek tam deligin üstünde durmuştu. Önce stepneyle değiştireyim dedim sonra vazgeçtim işe geç kalırım diye. İşteyken aklıma pompa alıp şişirmek geldi. Akşam pompayı takıp şişirmeye başladım dogal olarak tekerlek tam deligin üstünde oldugu için ben bastıkça hava oradan kaçmaya başladı arabayı biraz geri kaydırdım ve öyle bastım. Lastik diri olacak kadar şişti ertesi sabah baktıgımda da inmemişti. Lastikçiye gittim tam yanakta oldugu için yama yapılamıyacagını ve bunun yarık degil bıçaklanmış oldugunu yeni lastik takmamız gerektigini söyledi. Hakikatende ince bıçak izi şeklindeydi. Tamam değiştirelim dedim bijonlar söküldü ve işin ikinci kötü yanı lastik yerinden çıkmıyor. Takozla arkadan vurarak zar zor çıkardılar. İyiki kendim değiştirmeye çalışmamışım çıkarayım derken krikoyu bile kaydırabilirdim. 1 lastik dışında digerleride zor çıktı.
Size tavsiyem eger mümkünse lastiklerinizi kışın bir kere söküp yeniden taktırın yollardaki kir yagmur çamur hepsi birleşince maglesef bu tarz olaylar olabiliyormuş. :good:

gokalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun kaldırımda kesimiş olabilir yani.

mayday

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun umarım kaldırım vs kesmiştir yoksa birisi kestiyse bu tatsız olayı yeniden yapabilir

RAINMAN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkür ederim arkadaşlar.
Tekerlekler zarar görmesin jant çizilmesin diye mümkün oldugu kadar kaldırımlara hep 10 cm kadar mesafe bırakıpta yanaşıyorum. İnşallah bir daha olmaz çünkü tek lastige 180 ytl para vermek zorunda kaldım. :(

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar geçen gün başımdan bir olay geçti ve bunu sizinle paylaşmak istiyorum.
Eşimle gece gezmesinden döndük ve arabayı park ettim. Sabah kalktıgımda sol arka tekerlek inikti neredeyse 1 cm çapında da bir delikvardı ve tekerlek tam deligin üstünde durmuştu. Önce stepneyle değiştireyim dedim sonra vazgeçtim işe geç kalırım diye. İşteyken aklıma pompa alıp şişirmek geldi. Akşam pompayı takıp şişirmeye başladım dogal olarak tekerlek tam deligin üstünde oldugu için ben bastıkça hava oradan kaçmaya başladı arabayı biraz geri kaydırdım ve öyle bastım. Lastik diri olacak kadar şişti ertesi sabah baktıgımda da inmemişti. Lastikçiye gittim tam yanakta oldugu için yama yapılamıyacagını ve bunun yarık degil bıçaklanmış oldugunu yeni lastik takmamız gerektigini söyledi. Hakikatende ince bıçak izi şeklindeydi. Tamam değiştirelim dedim bijonlar söküldü ve işin ikinci kötü yanı lastik yerinden çıkmıyor. Takozla arkadan vurarak zar zor çıkardılar. İyiki kendim değiştirmeye çalışmamışım çıkarayım derken krikoyu bile kaydırabilirdim. 1 lastik dışında digerleride zor çıktı.
Size tavsiyem eger mümkünse lastiklerinizi kışın bir kere söküp yeniden taktırın yollardaki kir yagmur çamur hepsi birleşince maglesef bu tarz olaylar olabiliyormuş. :good:
bunun kirle alakası yok göbegını gectıgı yer sıfıra sıfır gecıyor orayı bıraz zımpara yaparsan sorun kalmaz. cogu yenı arabada bu böyledır zor cıkar. ben lıfe kaldırırım bıjonun bırısını az bırsey tutrurrum arkasından bı ucar tekme o iş tamam:) ıkıncı bı teknık oalrak bı takoz alıp cekıcle takoza vurarak cıkarmak gerekır janta cekıc vuramazsın

VAKVAK95

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
teşekkürler tam teşhiş

KaptaN55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.google-tc.com
lastikçiler bi tekeri alır o çıkmayan tekerin sağına soluna vurur çıkarır :)