lastik tavsiyesi..

pmimarfurkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar merhaba, corsa c 2004 1.0 aracıma lastik ve jant takmak istiyrum ancak kafam iyice karıstı.. araç 1.0 oldugu için çekiş iyice düşmesin diye ne taksam uygun olurr. ustalardan destek istiyorum orjinal lastigim 155/80/r13 yakıt sarfiyatı hesaplama programlarından baktım 175/65/r14 0.8 bi artış gösteriyo ama aynı ebatta r13 takarsam sadece biraz geniş sarfiyat daha da artıyoo :confused: çelik jant ile birlikte degiştircem ne önerirsiniz.. kormetalin bi iki modeli fena durmuyo gibi corsada orjinal njoya yakın bişiy olsun istiyorum sade ve şık...şimdiden teşekkr ederim.

alper a

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
175 Ebatını Geçmesen Sanırım İyi olur.175/65/14 En iyi Ölçü Bence Bu ;)

pmimarfurkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sanırım en mantıklısı o olacak michelinde o ebat yok dediler (Lastkçinin yalancısıyım sallamısda olabilir) continentale bakıcam bende. 1.0 aracında lastik degiştiren varmı aranızda arkadaşlar ...

magic_ksk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
marka olarak michelin energy i kesinlikle tavsiye etmem.adamlar yakıt tasarrufu için güvenlikle ödün vermişler.reklamlarında dedği gibi deil yani. vectrama taktırdım.yol tutuşu ve fren mesafesinden hiç memnum değilim.çok cabuk kayıyor hele ıslak zemin hiç performans bekleme.Şimdiki aklım olsa yokohama taktırırım iş yerimdeki dobloya taktırdım yokohama a drive. bu lasiklerle doblonun böyle yol tuttugunu görmedim.ve türkiye yollarında daha gaddar bi lastik şimdilki aklım olsa yokohama taktırırdım.

pmimarfurkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
peki yol sesi açısından yumusak hamurlu bişiy istiyorum yokohama iyimi o konuda? 1.3 dizel de conti var onu kullanıyrum arada ses var ama benimki kadar degil. dayanıklı ve ses yapmayanı yokmu bunun :)

magic_ksk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu konuda yine yokohamayı tavsiye ederim.continentaller çok sert old için konforu bozuor.yokohama michelin kadar yumusak olmasada ses konusunda çok iyi.ben tavsiye ederim.bozuk stabilize yollarda sesi çok almıo

commagene02

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lasa impetus 2 aldım, şimdilik memnunum. bir sorun yok. ve türkiye yollarına uygun diyorlar.

crskrm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben 175/70/13 taktım goodyear duragrıp cok memnunum hem konforlu hemde guvenlı ıslak zemınde de baya basarılı lastıks sesı yok yada bn duymuyorum turkıye yollarında goodyear derım saygılar