Lastiklerden gelen ses

pexmanq

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astra j aracim var 35 binde. 1 haftadir duduk sesi gibi bi ses geliyor. Tam emin degilim ama sanirim lastiklerden geliyor. Soyleki frene basinca ses gidiyor yada durdugumda hic ses yok..gaza basinca seyir halindeyken surekli bip sesi gibi bisi duyuyorum..sizce nedir bu?

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Astra j aracim var 35 binde. 1 haftadir duduk sesi gibi bi ses geliyor. Tam emin degilim ama sanirim lastiklerden geliyor. Soyleki frene basinca ses gidiyor yada durdugumda hic ses yok..gaza basinca seyir halindeyken surekli bip sesi gibi bisi duyuyorum..sizce nedir bu?

Lastik petlas mı?

pexmanq

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hayir good year. bi tanidik fren balatasindandir dedi buyuk ihtimal..sizce oylemdiri..cunku benim bildigim balataysa eger frene basinca ses gelmesi lazim ama bu tam tersi frene basinca ses gidiyor..

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Hiç fren balatası değiştirmeniz mi?

pexmanq

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben araci 17 binde aldim gecen yil ben hic degistirmedim.sanirim eski sahibide yapmamistir

pexmanq

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ne gibi bir duzenleme..bu arada balata degisi icin 1200 tl istediler sadece ön taraf..ha bu arada stockholmde yasiyorum..turkiyede ne kadar balata degisimi

BlueLive

Kayıtlı Kullanıcı
14-Bolu
Siteyi ziyaret et
Ne gibi bir duzenleme..bu arada balata degisi icin 1200 tl istediler sadece ön taraf..ha bu arada stockholmde yasiyorum..turkiyede ne kadar balata degisimi

aynı ses bizim şirket servisinde de var. bu sesin sebebi balata. frene basıldığında diske basku uyguladığı için ses kesiliyor. frene basılmadığı zaman ise diste sürterek ses çıkartıyor. balata şişmiş olabilir, arasına birşey kaçmış olabilir. eğer imkanınız var ise ses gelen balatayı söküp balata temizleyici sprey ile temizleyip tekrar dneyebilirsiniz. düzelme ihtimali var. ses kesilmezse balataların değşmesi gerek... bizim şirket servisinde bu işlem yapıldı.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sırf balata mı? bence siz 30-40 euroya (tahmini 80-90 korene balata alın gidin ufak bir köyde tamirciye atın eline 50 krone euro işi bitirin bilmiyorum stockholm nasıl ama sen 400 euro diyorsun bu ancak Almanyada opel servisine gidersen ama yan servisde bu iş 150 euroya iner. illaha servise gitmeyin.Fren balatası ATE, TEXTAR BREMBO JURİD gibi markalara bakabilirsiniz.

pexmanq

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Walla sordugum normal servis opel degil yani..burada fiyatlar bu 6 ay önce yag degisimine 600 tl verdim dalga geciyorlar resmen..bugunde on balata degisimine 4400 sek istediler..oha dedim resmen...napcam karrsizim simdi