Lastikteki bu balon tehlikelimi? bi bakarmısınız. Resimli

ogretmen82

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
spa0773f.jpg

Yukarıdaki resimde belli oluyor. tam yandan bakıldığında belli olmakta

Aşağıdaki resim ise hemen hemen aynı profilden çekildiği halde belli olmamakta.

spa0774.jpg

Acaba arabayı 1 sene daha kullansam herhangi bir problem yaşatırmı bu olay bana. lastikler 18.000 km de. ne yapmam gerekiyor bu lastiğin yerine yeni lastik alıp taksam bi dengesizlik olur mu??​

psidia

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şahsen hiç bir güç beni o arabaya bindiremez .Allah korusun yürüyen bomba gibi bişey.Çok tehlikeli bir durum bir tanıdığım sırf bu yüzden takla atmıştı, balans ayarı diye birşey yoktur..Amman hocam ihmal etme

copcu06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadasim bende seninkinden daha belirgini vardi uzunyolda bulgarisata olmustu sonra kendiliginden kayip oldu düzeldi ama lastiklerin senesi bile dolmamisti

sparrow77

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Burak Bey, lastiği yenilemeseniz bile en azından arkadaki lastiklerden biri ile değiştirin.Seyir halinde patlasa bile arka lastik olduğu için emniyetli bir şekilde durmanız kolay olur.

gentleman_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Elim birsey olmaz dıye yazmak ıstıyor ama bu ıslerın sakası olmuyor bende bır sure kullandım hatta lastıkcılere bıle gosterdım sorun olmaz dedıler ama sız lutfen yazdıklarımdan etkılenmeyın alınık ılanları bolumune bır konu acın en azından cıkma bır lastık bulun

ogretmen82

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
fazla belirgin olmadığı için acaba böyle idare etsem mi diye düşünüyorum. bir taraftanda eğer yeni lastik almam gerekiyorsa bir tane almam yeterli mi onu bilmiyorum. şimdi ben dunlop sport 91h lastikleri kullanıyorum, değişik desenli bir lastik alsam belki problem olabilir düşüncesiyle aynı lastikten bir tane alsam direk bu lastikle değiştirsem herhangi bir problem olur mu acaba. sonuçta diğerleri 15.000 km kullanıldı bi ayarsızlık olur mu??

rockSEWER

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hocam bende de aynı büyüklükte bi balon vardı 7 yıllık lastiklerimde 2 hafta once değiştirdim.çok tehlikeli hız kesinlikle yapılmaması gerekiyor kendi canınızı tasıyorsunuz sıfırı 100 lira lastigin riske girmeyin derim.

caglar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aman hocam lastik şakaya gelmez.Çıkma bile olsa balonlu lastikten çok daha iyidir.

ogretmen82

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şimdi ben dunlop sport 91h lastikleri kullanıyorum, değişik desenli bir lastik alsam belki problem olabilir düşüncesiyle aynı lastikten bir tane alsam direk bu lastikle değiştirsem herhangi bir problem olur mu acaba. sonuçta diğerleri 15.000 km kullanıldı bi ayarsızlık olur mu??

torumer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yeni lastiği öndeki diğer lastikle birlikte arkaya geçirin etkisi daha az hissedilir. ya da çok hissedilirse iki ön lastik birden değişecek. gıcık bir durum. 15000 az değil sonuçta nerden baksan en az 2 milim aşınma vardır, fark yaratır.