LPG CORTLADI :(

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Ynt: LPG CORTLADI :(

Geçmiş olsun ben de yağlama kiti olup olmadığını merak ediyorum. Ayrıca, internetteki araştırmalarımda genel olarak 1.6 115 HP'nin LPG ile en uyumlu motoru olduğunu düşünüyordum Astra J'lerde. Bende bu yüzden aracımı sıfır alırken Landirenzo LPG + Yağlama Kiti taktırdım. Aracı alalı 1 hafta olduğundan ve en az 1.000 KM yaptıktan sonra LPG'ye geçmem gerektiğinden şu an hala Benzin ile kullanıyorum. Bu yazdığınızdan sonra sanırım LPG'yi kullanmak için biraz daha KM yaparak, bekleyeceğim.

Cosmo1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bu lpg de yağlama kiti vs bana tamamen saçmalık geliyor.

şöyle ki; lpg kuru bir yakıt olduğu için silindirlere ekstra yağlama yapıldığı söyleniyor. yağ dedikleride öyle litrelerce falan değil. minik bir parfüm tester şişesi gibi...
şimdi o şişeden damla damla pistonlar sübaplar yağlanacak.

dünya üzerinde üretilmiş olan en kaliteli yağıda kullansanız o sıcaklıktaki bir motora deydiği anda yanıp buhar olacaktır.  bana göre külli yalan

spitemre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Cosmo link' Alıntı:
bu lpg de yağlama kiti vs bana tamamen saçmalık geliyor.

şöyle ki; lpg kuru bir yakıt olduğu için silindirlere ekstra yağlama yapıldığı söyleniyor. yağ dedikleride öyle litrelerce falan değil. minik bir parfüm tester şişesi gibi...
şimdi o şişeden damla damla pistonlar sübaplar yağlanacak.

dünya üzerinde üretilmiş olan en kaliteli yağıda kullansanız o sıcaklıktaki bir motora deydiği anda yanıp buhar olacaktır.  bana göre külli yalan

Abi kesinlikle katiliyorum daha oncede belirtmistim bende sadece ama sadece firmalarin ticari bir oyunu dedgin gibi pistona girdgi anda buhar olup ucar cok gereksizz bilimsel aciklama sifirr

OGOKTAS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Geçmiş olsun umarım arkadaşların da söylediği gibi sübaplardan değildir.

LPG'ye geçiş için Haziran Temmuz'u düşünüyorum, aracın garantisi de ozaman doluyor, Muayene ye kadar 1 yıl da işletmeden kullanırım diye düşünüyordum ama paylaşım sayesinde ruhsata işletmenin önemini görmüş oldum.

spitemre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

OGOKTAS link' Alıntı:
Geçmiş olsun umarım arkadaşların da söylediği gibi sübaplardan değildir.

LPG'ye geçiş için Haziran Temmuz'u düşünüyorum, aracın garantisi de ozaman doluyor, Muayene ye kadar 1 yıl da işletmeden kullanırım diye düşünüyordum ama paylaşım sayesinde ruhsata işletmenin önemini görmüş oldum.

Kesinlikle ruhsata 1 ay icerisinde isletmeniz gerekir hem lpg garantisi hem kasko ayrica kaskoyada isletyrsunuz aksi taktirde Allah korusun ortada kalirsiniz

Kasım Çınar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Lpg donusum isiyle ugrasan bir tanidigim,yaglama kitlerinin bir ise yaramadigini sogluyor

nanisa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Golf_stream link' Alıntı:
evet arkdaşlar aracıma 5000 km de lpg taktırmıştım ve bugun 30 bin km de araç sabah çalıştırdığım da stop ediyordu kendiliğinden özel bir opel servisine götürdüm aracı olgun landirenzoya götrüp getirdiler ve beklediğim o kötü haberi verdiler aracın subaplarında erime olduğunu ve sorunun bundan kaynaklandığı sölediler. Tekrar landirenzo servisine gittim ve aracın motor grantisi olduğunu söyledim  15 ve 30 bin bakımları fatuları ile garanti belgesini istediler.ama okduum garanti belgesi üzerinde cihaz takıldıktan 1 ay snra ruhsata işletilmesi gerekiyor yazıyordu inşallah böle bişe istemezler çünkü ben halen lpg yi işletmedim. taktıralı 1 yıl oldu henüz bakalım size gelişmelerden bilgilendiregim bu arada özel servis 1200 tl civarında fiyat istedi. Bu konu ile ilgisi önerisi yada tavsiyesi olan arkdaşım varsa bilgilendirmeye açığım... Herkese kazasız belasız sıkıntısız günler...
golfstream kardeşim ılk once gecmıiş olsun ama benım arkadaşimdada vardı 1.4t olanından ve 120 bın  yaptı şunu sorucam aracın benzındeyken aynı sorunu yapıyormu ve araçta hıssedılır şekılde tıtreme varmı bunlaar subaplar erıdıı zaman yapan şeylerdır

spitemre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

CALİBRA BG link' Alıntı:
golfstream kardeşim ılk once gecmıiş olsun ama benım arkadaşimdada vardı 1.4t olanından ve 120 bın  yaptı şunu sorucam aracın benzındeyken aynı sorunu yapıyormu ve araçta hıssedılır şekılde tıtreme varmı bunlaar subaplar erıdıı zaman yapan şeylerdır

Sinan hoca aynen benımde arkadsta var 55000km yapmıs cruze arac

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...