Lpg ile ariza lambasi yananlar

37OPEL37

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.suatin.gezegeni.com
Arkadaşalar belki hatırlarsınız. Bundan yaklaşaık bir ay önce 2001 model vectra comfart arabama atiker marka lpg taktırdım. Lpg takıldıktan kısa bir süre sonra arıza lambası yadı. sonra rogram ile söndürüldü ve yine yandı. bu olay böyle birkaç defa tekarlandı. ben de bu konuyu birkaç kez foruma taşıdım. Değerli ustalarıma sordum. Birçok arkadaşın bu sorunu yaşadığını ve düzeltemediğini öğrendim. oksijen sensörü olabileceği söylendi baktık sağlam çıktı. en sonunda EGR değişti biraz da masraflı tabi. ama egr değişeli yaklaşık 1000 km oldu şükür lamba yanmadı. Aynı durumda olan arkadaşlar EGR kontrolu yaptırırsanız bu sorunu çözebilirsiniz gibi geiyor bana. Bu arada benim arıza kodum P0170 idi.

DAVUDOĞLU

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bendede arıza ışığı yandı tech 2 ile baktılar serviste zayıf egzos uyarısı dedi.dün yine yandı arıza lambası gazdan benzine geçince söndü.zayıf egzos uyarısı ile bunun bir bağlantısı varmıdır acaba?çözüm nedir ustalar yardımlarınızı bekliyorum.

mustym35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı Sorunu bende yaşadım.
Arıza kodu p0170 ti Bobin dediler EGR yi tinerle temizledim ve 1500 km oldu nerdeyse
bobin canavar boşu boşuna 200 ytl gidecekti

mustym35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet senin arızanın tek sebebi egr söktür tinerle temizlet düzelecektir KESİNNN!!!

KAAN ARSLANLI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
p0170 arıza kodu fakir karışım hatasıdır. LPG'de çok iyi programlama yapılması gerekir. Çok fakir karışım ilerileyen vadelerde katalitik konvertore zarar verecektir.

Gereğini yapmanızı tavsiye ederiz.

Saygılarımızla

MOCAN OTOGAZ

Kaan Arslanlı

Arkadaşalar belki hatırlarsınız. Bundan yaklaşaık bir ay önce 2001 model vectra comfart arabama atiker marka lpg taktırdım. Lpg takıldıktan kısa bir süre sonra arıza lambası yadı. sonra rogram ile söndürüldü ve yine yandı. bu olay böyle birkaç defa tekarlandı. ben de bu konuyu birkaç kez foruma taşıdım. Değerli ustalarıma sordum. Birçok arkadaşın bu sorunu yaşadığını ve düzeltemediğini öğrendim. oksijen sensörü olabileceği söylendi baktık sağlam çıktı. en sonunda EGR değişti biraz da masraflı tabi. ama egr değişeli yaklaşık 1000 km oldu şükür lamba yanmadı. Aynı durumda olan arkadaşlar EGR kontrolu yaptırırsanız bu sorunu çözebilirsiniz gibi geiyor bana. Bu arada benim arıza kodum P0170 idi.

EGR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim araçta tek nokta enjeksiyon lpg sistemi takılı önceden arıza ışığı yanıyordu egr valfini oksijen sensörünü gaz kelebeğini rölanti sensörünü temizlettim ve gazı yakma değerlerini benzinle aynı değere ayarlattım şuanda arıza ışığı yanmıyor. benim sorun rölanti sensörü ile. Tek nokta lpg takılı olduğu için rölanti valfini çabuk kirletiyor....

toprakozz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
EGR valfi nerde ?
yardımcı olabilirmisiniz?

start19

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar benim araba lpg li arasıra motor arıza lambası (musluk gibi olan)yanıyor serviste bakıyorlar yüksek voltaj diye arıza veriyor ve lpg den olduğunu söylüyorlar bu sorunu nasıl hallederim.

EGR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
EGR valfi nerde ?
yardımcı olabilirmisiniz?

Bildiğim kadarıyla yardımcı olmak isterim egr valfi manifoldun yakınlarında biryerde olması lazım. Yanma odasındaki ısıyı optimum noktada tutarak verimi arttırmak ve çevreye yayılan zararlı gazları azaltmak için kullanılır.

toprakozz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bildiğim kadarıyla yardımcı olmak isterim egr valfi manifoldun yakınlarında biryerde olması lazım. Yanma odasındaki ısıyı optimum noktada tutarak verimi arttırmak ve çevreye yayılan zararlı gazları azaltmak için kullanılır.

teşekür ederim yarın bide ona el atıyım.bakalım becere bilecekmiyim