Lpg ile İlgili Sorular ve Sorunlar

caliman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yazılımından anlayan kriptosundan, yol bilgisayarına tüpü de gösterir jet yakıtını da göstertir.benzini de göstertir. Belli yükte belli basıncta sıcaklıkta...cm3 dakikada vs yakıtların sabiti girilirse neden göstermesin fakat bunla amatör olarak ugraşmak zordur..

Yolbilgisayarınız hali hazır tüpü göstermiyor ama ondan emin olun

Benim araçta yuzde 15 gibi az gösteriyor.Çünkü tahmini benzin verileri gösteriliyor.Ama gaz yakıyo.

Bu forumda cok kişi var egosuna yenilip yazan..Bilmeyen yaşamayan yazmasın...Referans alınacak saygın site olsun...

Can çoğu konuda haklısın foruma reklam amaçlı girenleri takma derim.Bizi bilen biliyo

Son düzenleme:

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
tartışmaya giren arkadaşlar lütfen daha saygılı ve daha usluplu olsunlar. aksi halde uyarı alıcaksınız. tartışma burada bitsin lütfen,iyi forumlar.....

bugraGT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba,

can öz arkadaşım neden böyle anlamsız bir tartışma içerisine girdin anlamıyorum.Mehmet usta burada insanlara yardımcı olmak maksadı ile zaman ayırıp cevap yazıyor.yazılanları baştan beri takip ediyorum,iyi niyet dışında ukala ukala cevaplar yazıyorsunuz.lütfen buna bir son verin.burada sidik yarıştırmıyoruz,usulünce sorunlu arkadaşlarımızın sorularına cevaplar aranıyor,yok sen yanlış biliyorsun yok benim dediğim doğru v.s.adam sorularınızı yanıtlayabilirim diye yazmış.sen direk saldırmışsın.

arda bey foruma hoş geldiniz ama gelir gelmez bu konuda gereksiz bir tarışmanın içine girmişsiniz.

gereksizliği ne diyecek olursanız Can arkadasımızın en son yazdıgı mesajla sizin mesajınızın arası 200 mesaja yakın bu nedenle insanın aklına farklı şeyler geliyor,

ne yalan söyleyim ilk gördügümde sipariş usulu siteye üye olmus bir avukat izlenimi oluştu kafamda. kapanmıs bir tartısmada bir takım kişileri savunmaya kalkmıssınız.

Can arkadasımızın gerek yurt içi gerek yurt dışı mesleği adına yaptıgı arastırmaları az çok duydum elimden geldigincede takip etmeye çalışıyorum , kendisi sidik yarıştıracak bir kişi değil aksine insanlara daha dogru olanı anlatmaya çalışan biridir bazen doğruları anlatmak birtakım tepkileri çekebilir ama gördügüm kadarıyla bu arkadısımız tepkilere aldırıs etmeden dogruları görmemiz için elinden geleni yapıyor.

Son düzenleme:

PN 635(PAMUK NURİ)

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba mehmet bey benim sorunum şu aracimi ilk çaliştirdigimda hareket ettigimde aracim gaz yemiyor sorunum lpgde oldugu kanatina birgün aracimi benzinde sürdüm sonra aradan 1 gece geçti sabahleyin çaliştirip hareket ettigimde gayet herşey normaldi tekrar 1 gün sonra araci lpg aldim öle kullandim gün boyunca 1 gece bekledikten sonra araç yine gaz yememeye başladi sorun neydedir acaba yardim ederseniz sevinirim ve bu durum çok ama çok canimi sikiyor

arda ugr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
senin sorununda büyüdğün çevrede sanırım... aynen makinelerin ve arabaların üstünde büyüdüm üstüne birde bunun okulu var mühendislik deniyor :) onu okudum biliyor musun... benim bildiğim kadar unuttuğun varsa demek ki baya bilgiliymişsin ama herşeyi unutmuşsun...
yol bigisayarında gidip yol bilgisayarının lpg ne kadar tükettiğini gösterebilir miyim diye sormuşsun... sanırmı bu da senin unuttuğun kısımlara giriyor çünkü benim arabamı ben bu şekilde ayarladım ama sanırım sen bilip unuttuğun için sorup hatırlamak istemişsin :D
karşıdakinin sorunlarını düşünürken önce ne kadar bilgili olabileceğini düşün yoksa böle saçma sapan şeyler yazar durursun.... kendini kanıtlamaya çalışacağına birşeyler öğrenmeye çalışta unuttuklarını hatırlarsnı ;)

şu zihniyete ne gibi bir şey denilir bilmiyorum..neyse sen mühendismişsin:)insani davranış bilimleri diye bir dal var,şiddetle tavsiye ederim sana.

Mel-a-ku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dün itibariyle lpg kitimi sorgulamaya basladım. istanbul içinde sakin kullanıyorum gaza çeyrek bıle basmıyorum 21 kuruş cıvarı tuketımım var. dün gece fulleyıp yola cıktım. allah ne verdiyse sureklı bastım 200-220 arası 10 dakkaya yakın seyahat ettim. diğerlerinde de şehir içinde sürekli asıldım gaza. her kalkışımı patinaj ile yaptım ve aynı gazcıya girdim. sonuç 113 km de 25 tl. yani 22 kuruş. bu nasıl mümkün oluyor. arabamı sanki bir işletme gibi düşünmeye başladım. 20 kuruş sabit gideri var, her km de basarsan 2 kuruş basmazsan 1 kuruş yakıyor :) bir akıl verin nedir buna sebeP?

Yeni_OPELLENDİM

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dağ-Cey Lpg BEYE :

KARDEŞ CVP İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER.ARABAM 2001 ASTRA 1.6 COMFORT İ.ECOTECH MARKA LPG VAR.SORUNUM ŞU ARABA ÇALIŞIP TÜPE GEÇTİKTEN SONRA KALKARKEN YAVAŞ YAVŞA KLAKIYOR YANİ GAZI YEMİYOR 3 SN FALAN SONRA GAZI YİYİNCE ARABA BİRDEN HIZLANIYOR VEDE NORMAL SEYİRDE GİDERKEN AYAĞIMIZ GAZDAN ÇEKİNCE ARAÇ TEKLİYOR.BENZİDE DE BU OLAY OLUYOMU DİYE BENZİNE ALDIM ANCAK BENZİDE MUAZZAM BİŞEKİLDE ÇALIŞTI.BU SORUNLARI USTAYA AYNEN AKTARDIM.USTA ÖNCE BİR AYAR YAPALIM DÜZELMEZ İSE BUJİLERDEN OLBİLİR DEDİ.AYAR ATILDI SORUN GİDERİLDİ.1-2 HAFTA SONRA YANİ ŞU ARALAR AYNI SORUN HAFİF HAFİF TEKRAR BAŞLADI.BUNA EK OLARAK ARABA BENZİDE İKEN GAZI POMPALIYORUM ARABA GAZI YEMİYOR TÜPE GEÇİNCE GAYET İİ Bİ ŞEKLİDE GAZ YİYOR.MOTOR ISINSADA 100 KM YAPTIKTAN SONRA MANUEL OLARAK BENZİ ALINCA GAZ YEMEME SORUNU AYNEN DEVAM EDİYOR.BU SORUNUN NEDENİ SİZCE NE OLABİLİR.
BİRDE ARABAMIN TANKI UZUN İNCE OLAN TANKTAN.DEPO BOŞ İKEN BAZEN 35 LİTRE (TAMAMINI)ALIYOR BAZEN DE 25 LİTREDEN FAZLA ALMIYOR.POMPA UYARI VERİYOR DOLDU DİYE.SORUN ŞAMANDIRADAN MI DIR SİZCE