Lpg Konusunda Fikri Olanlar

Kertemeyen KeLe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba Arkadaşlar 1999 Model Astra G otomobilim var malum son benzin zamlarından sonra benzin fiyatları abartı bir şekilde arttı haliyle artık arabama binemez oldum:sorry: Maaşlı çalışan biri olarak sürekli gözüm benzin ibresinde ve yol bilgisayarında oluyor:D Günlük ortalama 30 km yol yapıyorum tabi bu mecburiyet karşında yaptığım km yoksa gezmek felan nerde bide gezsek ocağımıza incir ağacını dikecek bu benzin denen mendebur Lpg taktıran arkadaşlar memnunlarmı atiker marka lpg taktırsak sizce değermi bide bundan önceki aracıma taktırmıştım çok sıkıntı çektim ayarını tutturamadılar butün ateşleme sistemini yenilettim gene olmamıştı o şekliyle satmıştım arabayı hoş sonralarda satın alan kişi arızasını bulmuş lpg enjektörlerinden birisi arızalıymış ama beni resmen arabadan soğutmuştu. Şimdi tekrar aynı sorunlarla karşılaşma korkusu beni çok düşündürüyor opellerde lpg kullanımı ne durumda fikirlerinizi bekliyorum
Saygılar sevgiler.....

yildizmetin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba Arkadaşlar 1999 Model Astra G otomobilim var malum son benzin zamlarından sonra benzin fiyatları abartı bir şekilde arttı haliyle artık arabama binemez oldum:sorry: Maaşlı çalışan biri olarak sürekli gözüm benzin ibresinde ve yol bilgisayarında oluyor:D Günlük ortalama 30 km yol yapıyorum tabi bu mecburiyet karşında yaptığım km yoksa gezmek felan nerde bide gezsek ocağımıza incir ağacını dikecek bu benzin denen mendebur Lpg taktıran arkadaşlar memnunlarmı atiker marka lpg taktırsak sizce değermi bide bundan önceki aracıma taktırmıştım çok sıkıntı çektim ayarını tutturamadılar butün ateşleme sistemini yenilettim gene olmamıştı o şekliyle satmıştım arabayı hoş sonralarda satın alan kişi arızasını bulmuş lpg enjektörlerinden birisi arızalıymış ama beni resmen arabadan soğutmuştu. Şimdi tekrar aynı sorunlarla karşılaşma korkusu beni çok düşündürüyor opellerde lpg kullanımı ne durumda fikirlerinizi bekliyorum
Saygılar sevgiler.....

16 mayısta BRC ( MY 07) marka LPG sistemi taktırdım. 17-19 mayıs arası ankara-amasra-safranbolu-ankara ( yaklaşık 720 Km.) güzergahında ortalama 170 kuruş yaktım.( azami hız 175 km/s) çekiş vb. hiçbir problem yaşamadım. son kararı sen ver...

astracı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende de astra cd var.Atiker taktırdım aracıma.Şimdiye kadar hiç bir sorun yaşamadım.Üstelik atiker konyada üretiliyor.Git fabrikasında bile takıyorlarmış.İyi bir montajla hiç sorun yaşamazsın.Aracım şu anda şehir dışı klima ful açık 13 ykr yakıyor.Bence hiç bekleme hemen bugün taktır.

Kertemeyen KeLe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende de astra cd var.Atiker taktırdım aracıma.Şimdiye kadar hiç bir sorun yaşamadım.Üstelik atiker konyada üretiliyor.Git fabrikasında bile takıyorlarmış.İyi bir montajla hiç sorun yaşamazsın.Aracım şu anda şehir dışı klima ful açık 13 ykr yakıyor.Bence hiç bekleme hemen bugün taktır.

sanırım 90 kmyi geçmedin yoksa bu kadar az yakabileceğine pek ihtimal vermiyorum peki şehir içinde deneme fırsatı buldunmu kaç yakıyor.Araçta tekleme çekiş gücünde düşme yada arıza lambası gibi problemler yaşadınmı?

aReSsS

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
bu kadar zamdan sonra hala 13 ykr yakması normal değil ama süper:D:D

ceyhunyazar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Astracı Selamlar,

Ben de lpg taktırıcam inşallah, atiker için 1100 ytl 10 taksitle ya da 1000 ytl peşin bir tanıdık arkadaş var , buldugum.... Orda o gün bi tane 2006 astra classic twinport 1.6 vardı. Benim araba 2003 Njoy sEdan...Onda brc vardı ve çalıştırırmısınız dedim, brc enjektörlerinden çıt çıt ses geliyor sürekli ve bu normalmiş brc de...Atikerde yok...Herneyse mevzu o değil de sen memnun musun? Benim araçş.içinde 50 ytl lik benzinle (3.36 ytl/lt) 180-190 km gidiyor.Yani 26 kuruş gibi bir tüketim var.Aracı cok sakin kullanırım, 90 ı pek geçmem (Benzin sebebiyle :) ) Gittiğim yolun yüzde 80 i ş.içi.Ankaradayım... Sizin tüketiminiz nasıl, ş.içi ve ş.arası? Katettiğiniz yıl nasıl?Kışın nasıldı şimdi nasıl?

Cevaplarsanız sevinirim

astracı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
13 ykr lik tüketim uzun yolda 100 km hızı geçmeden klima sürekli açık olarak yapılan tüketimdir.Şehir içi ilden ile koşullara göre değişir.Şehir içinin ölçü olacağını sanmıyorum ama tüketim değeri kmde 17 ykr dir.lt olarak şehir içi 100 km/9 lt lpg tüketimi yapıyor.şehir dışı tüketim 100 km/7 lt dir.Kış aylarında da hiç bir sorun yaşamadım.10 aydır kullanıyorum ayar bile istemedi sistem.

aReSsS

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
13 ykr lik tüketim uzun yolda 100 km hızı geçmeden klima sürekli açık olarak yapılan tüketimdir.Şehir içi ilden ile koşullara göre değişir.Şehir içinin ölçü olacağını sanmıyorum ama tüketim değeri kmde 17 ykr dir.lt olarak şehir içi 100 km/9 lt lpg tüketimi yapıyor.şehir dışı tüketim 100 km/7 lt dir.Kış aylarında da hiç bir sorun yaşamadım.10 aydır kullanıyorum ayar bile istemedi sistem.

süper değerler...güle güle kullanın;) bu arada afyonda mısınız şuanda??

mbugraa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya arkadaşlar bu atiker ilden ile değişiyormu ben sivasta 1200 ytl 10 taksit buldum biraz kazık gibi geldi bana daha ucuz takan bildiğiniz varmı sivasa yakın mesela ankarada kaça takıyorlar bu atikeri
2001 Astra 1.6 CD

ceyhunyazar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya arkadaşlar bu atiker ilden ile değişiyormu ben sivasta 1200 ytl 10 taksit buldum biraz kazık gibi geldi bana daha ucuz takan bildiğiniz varmı sivasa yakın mesela ankarada kaça takıyorlar bu atikeri
2001 Astra 1.6 CD

Ben peşin 1000e fiyat aldım bi tanıdık gerçi ama biraz daha kastırsak peşinde 900 ü görürüz herhalde...Ama makul rakam 1100 ytl atiker sıralıda. Bu fiyatı ankarada öylesine fiyat aldıgım yetkili bir atiker bayii de verdi yani.Yani 1100e ankarada güzel kalitede işçilikle taktırabilirsiniz ...Üstün oto-Atiker bayii-Başkent oto sanayi