LPG li aracınız ne kadar yakıyor??

sedatumut

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arabam gazı yemiyor

ben 600-650 km yapıyordum.fakat şimdi sıralı sistem lpg takdırdım.brc fast modeli.arbadan memnunum.fakat arada bir gazı yemiyor.yani vites büyütünce veya küçültünce birden devrini alamıyor.ayar yaptırdım fakat devam ediyor.arızanın ne olduğunu hala keşfedemediler.bilgisi olan varmı.

csener

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.6 astra g 2000 1 depoyla 500-550 km çok rahat buluyoruz şehiriçinde ..yazın uzun yolda ise 90-100 civarında hızla 850 km yaptık

nuribastra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardeşler nası 650 yapıosunuz ya ben izmirdeyim.trafik zaman zaman yoğun oluo yerine göre ama 600 yaptımı oh çekiorum.anca 600 dahası yok walla benim araçta:(

arf68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
birde yeni model arabalarına tup taktıran arkadaslar bu arabaların dızellerını nıye tercıh etmezler merak edıyorum.Ayrıca dunyada kuresel ısınma dıye bır hadıse var eger bu lpg olayı cok guzelse mılyon dolarlık arge calısmaları yapan bu otomotıv devlerı neden orjınalde lpg'lı arac tuketmezler dunyada lpg daha ucuz oldugunu farz edersek ınsanlar cok para odemeye meraklımı acaba. netıcede benım sahsı fıkrım eger 2.el bır araba alacak olsam kesınlıkle lpg'lı arac almam.

vallaha sana katılıyorum..şahsen sıfır km araba alıpta sonra inceden inceye yakıt hesabı yapacaksam o arabaya hiç binmem daha iyi.bence arabanın orjinali makbuldür.ayrıca lpg'li aracları kapalı otoparklara bile almazlarken arkamda patlamaya hazır bi bomba da
taşımak istemem ŞAHSEN...NEKADAR GÜVENLİ OLURSA OLSUN..
3.2 V6 GTS kullanıyorum şehir içinde 400km..her güzelliğin bir bedeli olur arkadaşlar sıkmayın canınızı okadar:)

astroid

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu bayramda; istanbul trafiğinde 'benim karagözlüm' 1 depo benzin ile 560 km(3 defa köprü geçişi) yol yaptı.

selmete

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben hesapladım sıralı sistemin fiyat olarak bana bi getirisi olmuyo yaptığım km ye bakıyorum bide tüpün maliyeti + gaz benzin litresindeki fark beni kurtarmıyo benim için çok gereksiz onun için sizde çok ince hesaplar yapın gereksiz yere tüp almayın bence
sana katılıyorum bende hesapladım yılda yaklaşık 10000 km yapıyorum yakın bir hesap ile tüp taktırırsam 2 yıl sonra kendisini amorti edicek 220 yakarken tüp ile 160 yakıcak arada 80 kuruş var 80*100=8.00 ytl 100 km de kazanıcam tabiyki iki yıl sonra artı kapalı garajlara da almamaları cabası kalsın böyle kalsın daha iyi

sedatumut

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lpg taktırmam diyenlere

lpg taktırmam diyen arkadaşlar ben hergün enaz 75 km yol yapmak zorunda olan bir kişiyim.hesapladığın zaman bu ayda 4 depo benzine denk gelir.para hesabına vurursak 600 ytl ye yakın tutar.ben devlet memuru olduğum için hesabımın belli olması lazım.tahminim sizler ya serbest ticaret yapıyorsunuz yada babanızın gelir düzeyi çok yüksek.yoksa böyle yazmazdınız.ayda enaz 300 ytl karım var.yani 6 ay sonra taktırdığım lpg nin parasını amorti ediyor.istemessem çıkartıp atarım.hiç bir zararım olmaz.

ERSOO

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba Arkadaşlar Aracim Astra Edition 1,6 16v Otomatik Vites 2001 Model Ztec Motor Ve 1 Tam Depo Benzin Ile (56lt) Uzun Yolda 970 Km Yapiyor Siz Ne Dersiniz Bu Işe..! Cevabiniz Lütfen :)