LPG li aracınız ne kadar yakıyor??

buraqh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Türkiye'de 600 u görüyordum ancak kıbrısta yollar dar olduğu ve çok dur kalk yaptığımız için olsa gerek en fazla 530 km oldu

Keboy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Performans

vectra c
ş.içi 17-18 ykr
ş.sışı 11-12 ykr
hazır laf açılmışken...

....performansta %10 luk bi düşme vardı ama belki yükten belki lpg den onu tam anlayamadım...

...performanstaki düşüklük bende de var..Ama dediğiniz gibi az .. ..

arkadaşlar bence ayarlarınızı tekrar gözden geçirtmenizde yarar var.. çünkü lpg kuru tip yakıttır. ve yanma olayı gerçekleştiğinde benzin mantığı ile düşünülürse oktan seviyesi yüksektir (100 oktan civarı).... --(alıntıdır Mobil Motor Tekniği kitabı)--

yani normalde performansın doğru yapılmış bir ayar neticesinde artması lazım.. ben LPG takılmadan önce sürekli 97 oktan benzin alıyordum şimdi LPG sayesinde daha fazla performans alıyorum.. isteyen arkadaşıma da gösterebilirim.. UNUTMAYINIZ Kİ LPG DE MARKA KADAR ÖNEMLİ OLAN USTANIN KALİTESİDİR..

webbee

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.harunonline.8m.net
voltran sıralı 2 yıldır ustunde
super uyumlu sejır dısı 140km suratle 115 kurus
sehır ıcı 145 kurus yakıyor
ayarlarınıza ıyı bakın ceo dakı ayarlar cok onemlı karısımlar

Ertekin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2004 astra twinport elegance 1.6 için belirtiyorum.. Milano Marka sıralı sistem şehir içi 14-15 YKR şehirler arası 10.5-11.5 Ykr
memnunkalırsın lpgden . ben uzun zaman aman bozulmasın orjinallik dedim. sonra lpg uyguladık. aracımı şimdi daha çok sever oldum:) dikkat edilecek nokta montaj kalitesi.

crow_71

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar yorumları okudum aslında pek lpg taktırmaya niyetim yoktu bagaj daralacak diye ama söylediğiniz yakıt miktarları cok iyi tavsiye edebileceğiniz bir lpg sistemi varmı ve servisi ankarada olabilir aracım yeni astra

kutluhan23

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar yorumları okudum aslında pek lpg taktırmaya niyetim yoktu bagaj daralacak diye ama söylediğiniz yakıt miktarları cok iyi tavsiye edebileceğiniz bir lpg sistemi varmı ve servisi ankarada olabilir aracım yeni astra

ankarada kaan arslanlı var brc baş bayisi sitemizede üye ona ulaşabilirsin . . . bide simit tüp atarsan bagaj çok daralmaz

ukymk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opel astra 1.4 lpg

arkadaşlar hepinize merhaba

4 gün önce 2004 model 1.4 16v astra aldım.
tartarini sıralı sistem kullanıyorum. lpg fiyatlarınınde arttığını gördüm. bu güncel fiyatlara göre aracım 0,13 ykr yakıyor ankara gittim geldim. 90-100 km hızlada gitmedim.
eski konulara baktım ancak lpg birim fiyatlarının ne olduğu belli değil.

merak ettiğim konu sizler ne kadar yakıyorsunuz.aracımda problem olabilirmi simit tank ile 450 km yol yaptım. 60 ytl ye doldurdum. samsunda otogaz 1,72 ytl şu anda

bbs_one

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hayırlı olsun allah kazasız belasız kullanmayı nasibetsin önce diyeyim.
kaça aldınız sorabilirmiyim sakıncası yoksa aracı?
lpg ile ilgili de bir bilgim olmadığı için bişey söyleyemem ancak faydası olursa, aracınızın aynısından var bende 1.4 -16V. geçen günkü zamdan önce kütahyaya gittim geldim yakıt 195 idi..
saygılarımla