LPG li aracınız ne kadar yakıyor??

halcon_negro

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.iremsilver.com
2A Mühendislik A.Ş. vbmenu_register("postmenu_7861", true);
Yönetici
ranks_admin.gif

reputation_pos.gif
reputation_pos.gif

Cevap: 2000 VE ÜZERİ OPEL ASTRA 1.6 CD OTOMOBİL ARIYORUM
1.6 yerine, 1.8, 2.0 veya 2.2 motor hacimli olanlara bakın. LPG' de mükemmel sonuç alırsınız. Tüketiminiz 100 Km de 6-7 Litreyi geçmez.

KALİTEYİ ZAMAN BELİRLER..!
BRC Tek Resmi Distribütörü
imzaai7.jpg

Arkadaşlar bu alıntı BRC'nin sitesinden Brc yetkilisin sözleri.Yani şu anlamı geliyo: Yüksek motorlu araçlarda LPG daha az yakıyor.Bana biraz ilginç geldi.Bu duruma bi açıklık getirebilecek var mı aramızda? Ayrıca şunu da sormak istiyorum; benim astra 1.6 GL 2000 model.LPG takdırsam bugünkü fiyatla şehir içi ne kadar yakarım takriben.Şuan benim (kırmızı ışığa göre ölçüm yaptım hep) hesabıma göre 12 LT/ 100 km benzin yakıyor.Bu konuda bilgi verirseniz kafamdaki karışıklığı açabilirseniz çok mutlu olacam.

LND

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu aracın fabrika verileri şi: 10,1 şd:6 lt. bu oranlardan hesaplarsak (aygazın internet sitesinde sizin için hesaplıyor), benzin 3,08 ytl/lt baz alalım sonuç:
Şİ: 0,23 ykr ŞD: 0,14 ykr dir. Fakat arkadaşın verileri Şİ: 0,15
ŞD: 0,125 çıkıyor. Nasıl fabrika verilerinden az yakabiliyorlar bize anlatsınlarda öğrenelim. Çünkü fab.verileri laboratuvar şartlarında hesaplanıyor. Eğim, rüzgar, yol, lastik, hava ve yıpranma faktörleri göz önüne alınmadan. Gerçek ortamda bu veriler nasıl aşağıya düşürülüyor biz de öğrenelim.

evet fabrika ortamında dümdüz bir yolda egimsiz rüzgarsız bir şekilde test ediliyor...
fakat bu degerleri veren arkadaşlar genellikle yokuş aşşagı giderken hesap yapıyorlar bence o yüzden cıkıyor:)

pentan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamlar.Benim 96 model vectra B aracım var.220 000 de İstanbul'a geldim geleli benzin dayandıramaz oldum.100 km'de yaklaşık 13-14 litre benzin yakıyor.Sizce motora bakım yaptırıp lpg mi taktırsam yoksa satıp kurtulsam mı? ortalama 7-7,5 fiyat veriyorlar.Bakıyorum o fiyata 97-98 şahin satıyorlar.Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.
( Motorun durumu açılmadan anlaşılır mı yoksa açılması gerekiyor mu?)

halcon_negro

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.iremsilver.com
arkadaşlar bende 2001 opel astra l.6 comfort hb var.Yaklaşık 3 ay önce zavolli marka sıralı sistem tüp taktırdım,şuan şehir dışı 20 ytl ile l60 km şehir içi ise 125-130 km arası gidiyor
Yani benzinden nerdeyse yarıdan daha ucuz.dediğine göre.Çünkü bakımlıda olsa 1,6 astra g şuan(yani kış) 0,32 krş-,035 krş(ş.içi) yakar diye düşünüyom,bilimiyom yanlış mı? Şu halde senin araba yaklaşık %50 daha az yakıyor benzine göre.Abi gerçekten böyleyse hemen bende taktırayım şu tüpü ya,gerçekten.

utkucay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lpg kit i taktırmak ne zaman gereksiz
- yılda 15.000 km nin üstünde yapmıyorsanız ve aracınızı 2 yıla kadar satmayı düşünebilirseniz
- şehiriçi sabah ve akşam kısa mesafeli kullanıyorsanız (benzinden lpg ye geçiş süresi uzun olacağı için lpg kitinin çok avantajı kalmıyor)

bu durumlarda aracınıza lpg takdırmak gereksiz, boşa masraf.

YiGiT50

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
LPG de ve benzinde yakit sarfiyatlariniz

Merhaba arkadaslar burada Vectralarin genel yakit sarfiyatlarini degerlendirmek istiyorum. Bilmiyorum belki benim aracimdandir diye dusunuyorum o yuzden siz vectra kullanicilarina bi sormak istedim. LPG de sehir ici 0.25 Ykr. yakıyor benzinde ise 0.33 - 0.35 arası .. Aracım Vectra 2005 1.6 Edition ..

Sizlerinde fikirlerinizi bekliyorum

cagri18s

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşim Bu Konu çok Açildi Bildiğim Kadariyla Ama Konunun Başi Ile Sonu Arasinda Bu şekilde Fiyat Verildiğinde Gelen Zamlardan Dolayi Bir Hayli Fiyat Farki Oluyor. Bence Litre Olarak Başlatsan Daha Iyi Olurdu. Benim Vectra ş.içi. 150 Km De 17,34 Litre Lpg Yakti + Isinincaya Kadar Benzin