lpg 'li OPEL memnunıyet derecesi!!

istanbul beyefendisi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
:sorry: ya bana yardım arabamda sıralı yok yaptırmak istiyorum ama araba hafta içi yatıyo sadece hafta sonları kullanıyorum yapacağım km. ise maksimum 120 km yapıyorum diyin bana şimdi ben bu zıkkımı taktırımı

Şimdi kendinizce şöyle bir hesap yapın lpg ortalama %45 tasarruf sağlıyor. Yani arabanız kilometrede örneğin 30ykr yakıyorsa 16,5-17 ykr gibi bir seviyeye düşecek.

Aradaki 13 kuruş fark 1200 ytl atiker sistem artı 230 ruhsat masrafı ile 11.000 km'de 1600 ytl brc artı 230 ytl ruhsat masrafı ile 14.000 km'de çıkar.

Sonuç olarak haftada (haftada mı yapıyorsunuz ayda mı çok anlayamadım ama haftada olması daha büyük bir ihtimal)120 km yapan birisi atiker'i 21 ayda brc'yi 27 ayda çıkarır.

Karar sizin. :eek:

mrkeskintr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bu sorun Opellere özgümüdür bilmiyorum ama , LPG li opellerde sık yaşandığını öğrendiğim bir sorunu bende yaşadım.
Zavoli kiti vectra 1.6 aracıma ocak ayında taktırmıştım. 5 aydır sorunsuz bindim.Geçen hafta kesiklik silkeleme gibi sorunlar başladı. Baktırdım, ateşleme bobini değişecek dediler. Bobinin gideceği varmış dedik 200 YTL verdik , bobin değişti. Ancak ateşleme bobini ni LPG bozuyor şeklinde yorum yaptı birkaç usta. Yeni takılan bobinle 200 km. yaptım, sorun gene başladı. Takılan bobinde gitmiş, bu LPG nin bobini bozma durumu doğru sanırım. Eğer öyleyse yandık, zırt pırt 200 YTL ver bobin değiştir. LPG bu tür maliyetli sorunlar yaratıyorsa , aracı elletmemek daha mantıklı. Yakıttan kar edecz derken, para başka yere kaçıyor. Sorun benim araçta yada montajdamı diye soruyorum kendime ama, birkaç ustadan aynı şeyi duyunca , sorunun genel olduğuna kanaat getirdim.

BURAK53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
bende zavıllıden vaz gecıp romano tam sıralı yaptırdım memunum yakıtı hesaplıcam ılerlıyen zamanda

asimaviiii

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende 2 yıldır takılı o meret gercekten guzel bısey son devırdede en dusuk devırdede aracta en ufak problem yok tek problem bıraz yag eksıltmeye basladı baska da bısey yok :) onemlı olan gazın nerden alındıgı cunku habas total ve shellin gazları uzun km yapıyo aygaz performans getırıyo ama po ve bp nın gazı bı ıse yaramıyo dolduruyorum totalden aldıgım gazla yaptıgım yoldan daha az gıdıyo yanı gazı nerden aldıgınıza baglı bence yanılıyo muyum?? (denenmıstır)

yakup

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracım lpg li gayet memnunum tartarini 7 ay önce 1850 ytl mal oldu ruhsata işleme ücreti hariç

avatangül

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim arabam 2001 astra.Aldıığmda üzerinde Landi marka sıralı sistem tüp takılıydı.Son derece memnunum.Yaptığım araştırmaya göre opeller için motora da bir zararı yok.

kboran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben taktıralı bir aya yakın oluyor landi renzo marka gayette güzel herhangi bir arıza vb yok maşallah

bornovalım

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
taktıralı 1,5sene oldu. gayet memnunum. fakat geçende ustam 1,5kilo yağ ilave etti. yağ eksilityor dedi. üstelik en son yağ değişimi 5000 km önce olmuştu. aracım şu anda 137 bin km de. acaba lpg yağ yakmasına mı neden oldu. bir de şu borrpower ı duydum. bir daha ki değişimde katsam. yağ yakmayı kesebilir mi? acil teknik bilgi istiyorum. saygılarımla