Manifold Çatlağı Ve Headers

Astra97

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vectra B 2.0 XEV

Arkadaşlar aracımda egsoz manifold un üst kısmında 1 cm ye yakın uzunlukta bir çatlak var.Bu çatlağın arabanın çalışmasına etkisi olabileceği söylendi.Bunun yanında arabamın sesinda ufak bir değişiklik var onun da manifolddaki ufak çatlaktan olabileceği söylendi.Normalden çok hafif sesli çallışıyor.

Manifold değişmesi gerektiği söylendi.

Kimi kaynakla olur kimi olmaz dedi

Kimi de headers taktır daha ucuza gelir dedi.

Bu konuda görüş tecrübe ve fikirleriniz nedir?

Headers nedir aracıma olumlu ve olumsuz katkıları neler olabilir?

halilakel

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
Aynı olay benim de başıma gelmişti, Sekman ile elektrik kaynağı yaptırmıştım, önce kaynak yolunu deneyin olmaz ise headers en iyi çözüm olur, fiyatı ise 400 tl civarında olmalı...

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kaynak tutmaz, tekrar çatlar. Headers 4-2-1 şeklinde manofolddur. B kasa gt'lerdeki parçayı çıkma alacaksınız ya da replika ürün alacaksınız. Ben tavsiye ederim. Özellikle yüksek devirlerde aracınız rahatlar. İşe girmişken komple egzos sistemini yenileyin performans tipine çevirin. Motorun durumuna göre üst devirlerdeki güç kaybını azaltabilirsiniz. İşi bilen bir usta şart ama. 1000-1500 lirayı gözden cıkarın bu iş için. Bunun yanında headers'ın çok güzel bir ses avantajı da vardır, uygun son susturucu ile tok ve rahatsız etmeyen ses alınabilir.

Astra97

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kaynak tutmaz, tekrar çatlar. Headers 4-2-1 şeklinde manofolddur. B kasa gt'lerdeki parçayı çıkma alacaksınız ya da replika ürün alacaksınız. Ben tavsiye ederim. Özellikle yüksek devirlerde aracınız rahatlar. İşe girmişken komple egzos sistemini yenileyin performans tipine çevirin. Motorun durumuna göre üst devirlerdeki güç kaybını azaltabilirsiniz. İşi bilen bir usta şart ama. 1000-1500 lirayı gözden cıkarın bu iş için. Bunun yanında headers'ın çok güzel bir ses avantajı da vardır, uygun son susturucu ile tok ve rahatsız etmeyen ses alınabilir.

Headers i manifold yerine kullanabilirsiiz diye bir yazı okumuştum.Amacım performans ya da ses değil açıkçası.Headers in yeni manifolddan uygun fiyata geleceğini söylemişler düşünme sebebim tamamen o