Marş basarken teyp kapanıyor, açılmıyor

knightrider

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar,

Arabada marş basarken teyp kapanıyor, genellikle kendim kapatırım zaten açık bırakmam ama teybin ekranındaki saat de gidiyor. Buraya kadar normal, diğer araçlarda da olabiliyordu AMA marş sonrası teyp yeniden açılıyordu normalde...

Şimdi ise yeni taktığım teypte neredeyse 3 marştan 1 inde teyp kapanıyor ve hiç gelmiyor geri, yani sanki fişini çekmiş gibi arabayı durdurup kontağı tekrar açana kadar açılmıyor. Aküm eski sayılmaz 3-4 aylık ama son zamanlarda ölçtürmedim. Neyden kaynaklanabilir acaba?

Teşekkürler.

mendel50

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teybin beslemesi zayıf bi yerden alınmış , vectralarda kontak vede sürekli enerji veren besleme var kontakdan gelen güçlü sürekli besleme ise hafıza tutması için , sürekli +12v veren uçtan alındıysa enerji bunu yapabilir yada tam tersi

knightrider

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teybin beslemesi zayıf bi yerden alınmış , vectralarda kontak vede sürekli enerji veren besleme var kontakdan gelen güçlü sürekli besleme ise hafıza tutması için , sürekli +12v veren uçtan alındıysa enerji bunu yapabilir yada tam tersi
Cevabınız için teşekkürler, yalnız resimdeki araç eski aracım şu anda megane 1 kasa kullanıyorum...

mendel50

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cevabınız için teşekkürler, yalnız resimdeki araç eski aracım şu anda megane 1 kasa kullanıyorum...
Hiç farketmez hele reno grubunun besleme kabloları daha bi narin vede ince mantık aynıdır beslemeyi sağlam bi yerden alın gerekirse aküden sigorta ile tesisat çektirin ,

yalçın

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım opel grubunda renonun teybini sormak ne kadar doğru olur ???

knightrider

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hiç farketmez hele reno grubunun besleme kabloları daha bi narin vede ince mantık aynıdır beslemeyi sağlam bi yerden alın gerekirse aküden sigorta ile tesisat çektirin ,
Evet, tesisatı inceledim. Dediğiniz gibi bir problem olmuş sanırsam hiç de orijinal tesisata benzemiyor. Bir takip edeyim bakalım kabloyu sonu nereye varacak :)...

Tavsiyeniz için teşekkürler.

arkadaşım opel grubunda renonun teybini sormak ne kadar doğru olur ???
Yalçın bey, ilginiz için teşekkürler. Yalnız sorduğum soru renault'a has olduğunu düşünsem zaten konuyu açmazdım, ki teyp de orijinal teyp bile değil.

Bir ikincisi, iki opel kullanmış birisi olarak renaulta geçince forumdan elimizi, ayağımızı çekeceksek boşuna vakit harcamışız demek ki bu forumda...

Cevap yazan herkese teşekkürler.

Son düzenleme:

mendel50

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bendede 99 vectra gt vede 2008 megane dci var ikisinide kullanıyoruz babamla beraber , her iki markayıda severek kullanıyoruz ,ancak reno kesinlikle daha sorunsuz , elimizden geldiğince yardımcı olabilirsek ne mutlu arkadaşlara