marş basmadı

salih_akkaya

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar bu sabah arabayla işe gelirken arabayı çalıştırdım daha sonra 6-7 km yol yaptıkdan sonra başka bir arkadaşı yolda beklemem gerekti.arabayı stop ettim(vectra 1.6 comfort 2001) kontağı çevirdim ışıklar yandı daha sonra marşa bastım tık yok hiç tepki vermiyor.boşa dönüyor anahtar bu ikinci sefer oluyor yanlız dikkatimi bir şey çekti arabayı anahtarla kilitlediğimizde birinciyi kitledi.ikinci seferi kilitleme yapmadı..10-15 dakika bekledim açdım kapadım tekrar çalıştı önümüz bayram çoluk çoçuk bayramlaşmaya giderken yolda bırakmasın bizi sizce nerden olabilir.marş dinamosundan mı anahtar girişinden mi akü normal bence yoksa elektrik aksamındaki bir sıkıntıdan mı ustalarımdan bilgi rica ediyorum.direkt oraya odaklanmak için ( ilk yaptığı zaman götürdüğümde aracı deneme yanılma olacaktı hiç baktırmadım) saygılarımla herkese hayırlı bayramlar....

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
akünün üzerine bak lamba yeşil yanıyomu siyaha dönmüş veya şeffaf görünüyosa aküdendir

oner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astra da aynı sorun

Arıza lambası yanıp sönüyo mu? Astralarda arıza lambası yanıp söndüğünde araba çalışmıyor. Bu durumda ne yapılır ben de bilmiyorum ama biraz bekleyip tekrar denediğimde çalışıyor. Filtreleri ve yağı da yeni değişti.

salih_akkaya

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aküm go marka 3.5-4 yıllık yaklaşık bitme ihtimali yüksek kuvvetde arıza lambası yanmıyor benim tereddütüm marş dinamosunda bir sorun olabilirmi diye düşünüyorum önümüz kış bize bir akü şart oldu artık mutlu akü 72 lik sizce nasıl arkadaşlar..