**marş Sorunu**astra Classic

dekramcem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba;

Ekim ayının başında 0 bir Astra Classic 1.6 Twinport Comfort 2008 bir araç aldım. Fakat aracı aldıktan 1 hafta sonra aracın marşı geç aldığını hissettim. Opel yetkili servise götürdüğüm aracı bilgisayara bağladılar ve hiçbir sorununun olmadığını belirttiler ve yine de emin olmak için Krank devir sensörünü değiştirdiler. Hatta orada başka bir 0 classic aracın marşını bana denettirdiler. Fakat motorun sanki boğulmuş gibi çalışması ve marşın geç alması hissi hala devam ediyor. Birkaç usta ile de görüştüm twinport araçların karakteristik çalışma şekli olduğunu belirttiler. Aracın bu marş geç alma olayı her zaman olmamakla beraber araç sıcak ve soğuk olsa da aynı durum ile karşılaşıyorum. Aracın arıza lambasının yanmaması servise 2 defa gitmeme rağmen problemi bulamamasına rağmen marşın geç alma hissi beni rahatsız ediyor. Bu konu ile ilgili olarak beni aydınlatırsanız sevinirim.

dekramcem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ce

Arkadaşlar merhaba;

Ekim ayının başında 0 bir Astra Classic 1.6 Twinport Comfort 2008 bir araç aldım. Fakat aracı aldıktan 1 hafta sonra aracın marşı geç aldığını hissettim. Opel yetkili servise götürdüğüm aracı bilgisayara bağladılar ve hiçbir sorununun olmadığını belirttiler ve yine de emin olmak için Krank devir sensörünü değiştirdiler. Hatta orada başka bir 0 classic aracın marşını bana denettirdiler. Fakat motorun sanki boğulmuş gibi çalışması ve marşın geç alması hissi hala devam ediyor. Birkaç usta ile de görüştüm twinport araçların karakteristik çalışma şekli olduğunu belirttiler. Aracın bu marş geç alma olayı her zaman olmamakla beraber araç sıcak ve soğuk olsa da aynı durum ile karşılaşıyorum. Aracın arıza lambasının yanmaması servise 2 defa gitmeme rağmen problemi bulamamasına rağmen marşın geç alma hissi beni rahatsız ediyor. Bu konu ile ilgili olarak beni aydınlatırsanız sevinirim.
bu konu ile ilgili deneyimi ve yorumu olan yok mu arkadaşlar saygılar..

HAGI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öncelikle selam marşı geç alma sorunu derken anahtarı çevirdiğinde araçtan boguluyormus gibi bi ses gelip bir türlü çalışmamasından bahsediyorsun sanırım dogrumu bende de yeni corsa var son 1 haftadır 3-4 kez basıma buna benzer bir olay geliyor anahtarı ceviriyorum normalde calıstırırken gaz vermeme gerek olmadn arac gayet rahat calısıyordu oysa bu durumda gaz vermeden araç çalışmıyor ama bu olay sureklı olmuyor bende bugun aracı servıse goturup sormayı planlamıstım...

dekramcem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ce

selamlar

aslında kontağı çevirdikten sonra ( ışıkların tümünün sönmesini bekliyorum ) motor sanki çalışmayacakmış gibi araç marş almaya çalışıyor ama geçte olsa şu ana kadar marşın basmadığı durumum olmadı. Beni rahatsız eden daha önce corolla ve megane kullandım. Marş bir kere de nerede ise 0,5 sn de alırken 2-3 sn lik bir marş süresini astra classic de yaşamak beni şaşırttı.

HAGI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben bugun bır servıse gıtmeyı dusunuyorum cunku daha once dedıgın gıbı kontagı cevırır cevırmez mars alıyordu bakalım sonucu yazarım..

meriva_combo_dizel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
problemin kaynaklandığı yerler! marş dinamosu-akü-oksijen sensörü-ama büyük ihtimal okuduğumdan anladığıma göre akü kardeşş.geç almasının sebebi...amcamın başınada böle bişey geldielektronik ateşlememi öle bişey dedi sonra aküyü deiştirdiler çözüldü olay kii.ibreler bile sonradan kalkıyordu.araç çalırken!

netses

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bizdede bazen bu problem olabiliyo motor soğuk olduğunda bile hemen çalışabilirken başka zaman geç alabiliyo veya silkeleme yapabiliyo

T

themisci

Bilgi Girilmemiş
evet bende yaşamaya başladım astra classic var
kışın dahi tek seferde alıyordu şimdi iki hatta bazen 3 seferde aldığı oluyor tamire götürdüm orada yapmadı kerata!
enjektör temizleyici at dediler würth ün temizleyicisini attım birşey değişmedi aküye baktık bi sorun yok
tekrar götüreceğim bakalım ne çıkacak...