marş sorunu

TearsOfTheSuN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı sorun bi kere daha olmustu ama onemsemedim ikinci marşta aldı sabah calıstırcam gosterge ısıkları v.s yanıyor teyp calısıyor hersey normal mars basmıyor denedigimde tık tık ses var bi kac deneme sonra oda yok akunun kutup baslarını soktum akuyu kont ettım normal gorunuyor sagını solunu kurcaladım akuyu taktım yıne aynı tık tık aracı haraket ettırmeden bi denıyım dedım gerı vıtese taktım debiyaj basmadan vitesdeyken marş bastım aldı sonra normale dondu her bastıgımda marş alıyor elektirikciye goturdum normal diyor birsey yok baska bi elektirikciye gittim oda diyor gormeden nasıl oldugunu bırsey dıyemem ama bılıyorum bu olay olmıcak bı yerde daha olcak bu konuda fikri olan veya buna benzer birsey basına gelen varmı?

GOLD MASTER

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracınızın markasını yazarmısınız arkadaşım yardımcı olalım daha saglıklı bir şekilde

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
marşa ceyran geliyormu elektrikçi usta aküye direk ceyran versin belki kabloda sorun var ... tabi marş dada sorun olabilir kömür endüvi vs. sorun olabilr otomatik ( selenoid ) çalışıyordur belki ama marş motorunu çeviremiyordur siz aküyü neyle ölçtünüz bakımlı aküyse sularınada bakın kutup başları oksitlimi geçiriyormu geçirmiyormu ceyranı... götürdüğünüz ustalar nasıl anlıyamıyorlar anlamış değilim :S

s3f!k

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tık tık sesi geliyor marş çalışmıyorsa kömürleri bitmiştir.endüvi vs olsa sigorta atardı kısa devreden..maliyeti fazla değil olmadık yerde rezil olmadan baktırmanız iyi olur.
aynı durum olursa peşpeşe çalıştırmayı deneyin.selenoidin yaptığı titreşim kömür(fırçaların) endüviye temas edip çalışmasını sağlar...

TearsOfTheSuN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benimde dusuncem akü veya marş kömürü cvp veren arkadaslara tesekkür ederim marş kömürlerini aküyü bi degiştiriyim akü 2005 de alınmıstı bu arada arac opel tigra profil resimlerinin altında kısılerın aracları belirtiyor:p

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2005 den bu yana akü iyi dayanmış :) aküyede baktırın .

alikuscu

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
onun tek denemesi ödünçsağlam bir aküyle denemek test edeceksin o aküde de yapıyorsa marş dinomosu

TearsOfTheSuN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
marş otomatigi akü mars komurleri degişti sorun cozuldu cvp veren arkadaslara tşk ettim